Jump to content
marchello25

Ilość wyników a wartość domeny?

Recommended Posts

witam ,

 

mam pytanko bo juz od pewnego czasu jestem w kropce. Czy ilość wyników w wyszukiwarce internetowej wpływa na wartość domeny? oraz na jej pozycjonowanie? Czy np 1000 000 wyników to dobrze dla danej nazwy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ten temat był już wiele razy w różnych miejscach poruszany.

Ja uważam ilość wyników jako jeden z wielu czynników decydujących o wartości domeny, ale na pewno nie jako najważniejszy.

Niemniej przy sprzedaży domeny do klienta argument ten często trafia.

 

Podumowując, jeśli fraza ma dużo wyników w google to na pewno jej nie zaszkodzi, ale nie zawsze pomoże :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

do mnie argument ten nie trafia niestety, czasem przy egzotycznych nazwach warto tylko sprawdzic czy takie cudo wystepuje w google i jedynie w ten sposob moze posluzyc do weryfikacji tego, czy nazwa jest prawidlowa. Jeszcze zalezy jakiej branzy to dotyczy, jak np. wpiszesz banki, kredyty itp. to oczywiscie bedzie duzo zwrotow, jak wezmiesz sei za domeny z pojeciami z nauk scislych i te same pojecia wpiszesz w google, to ci mina zrzednie, jak rzadko wystepuja w wynikach wyszukiwania (polskich) pomimo tego, ze np. masz swiadomosc, ze takie slowo nie tylko ze istnieje, ale jest nawet czesto np. przez inzynierow uzywane. W tym drugim przypadku jest po prostu zbyt malo publikacji z danym slowem specjalistycznym w sieci, pomimo ze slowo to jest znane dziesiatkom tysiecy inzynierow.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak pisali przedmówcy .... jeden z czynników składających sie na łatwośc SEO, ale jeden z wielu, nie jedyny.

Wartość domeny to wypadkowa wielu zmiennych i schemat wyceny zmienia sięza każdym razem w zależności od charakteryu domeny, jejtreści merytorycznej, komercyjnego charakteru, wizualnej prezentacji, możliwościach SEO, zapotrzebowania rynku, zaputań w wyszukiwarkach, końcówce, geolocation, PR, etc etc etc etc

 

Nie ma kontrtnego szablonu który można przyłożyćdo jednej domeny.

Dla przykładu nowa domena keywordowa może generować traffic z tzw palca, nei mając wogóle rezultatów w wyszukiwarkach.

Jak widzisz wszystko zależy od zbyt wielu czynników aby dać jednoznaczną odpowiedź :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam. tak dla przykladu. "web technology" - Wyniki 1 - 10 spośród około 125,000,000 dla zapytania web technology. (Znaleziono w 0,13 sek.) posiadam webtechnology*pl a jakos nikt drzwiami i oknami do mnie nie uderza:P

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. zgadzam sie z przedmówcami.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witam. tak dla przykladu. "web technology" - Wyniki 1 - 10 spośród około 125,000,000 dla zapytania web technology. (Znaleziono w 0,13 sek.) posiadam webtechnology*pl a jakos nikt drzwiami i oknami do mnie nie uderza:P

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. zgadzam sie z przedmówcami.

 

Pewnie dlatego, ze to angielski kw na peelce :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 - 100 spośród około 3,460 dla zapytanie "web technology" (język polski)

Może dlatego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×