Jump to content
mimalin

biznes a chwytliwa nazwa

Recommended Posts

Witam,

Nie wdając się w szczegóły planuję otworzyć biznes ogólnopolski i teraz mam dylemat w postaci domeny... idealnym przykładem byłoby tu coś na wzór kupbilet.pl vs kupbilecik.pl - pierwsza podchodzi pod generyka ale druga jest chyba bardziej chwytliwa dlatego oni wybrali taką (chyba, że cene kupbilet.pl była zaporowa - nie mam pojęcia).

Ja posiadam obie wersje w innej branży aczkolwiek jedna wydaje się chwytliwa do zapamiętania druga mniej i teraz pytanie (proszę o odp. nie jako domainer tylko przypadkowy klient) czy wziąć to przysłowiowe kupbilecik czy jednak bilet (kupbilet brzmi sucharowo i u mnie podobnie).

Dzięki

mimalin

Share this post


Link to post
Share on other sites

zdecydowanie kupbilet.pl

chyba, że będzie to biznes skierowany do gimnazjalistów to może wtedy kupbilecik.pl

 

Skoro masz już te dwie domeny to napisz tu ich nazwę, wtedy będzie nam łatwiej ocenić. Nie ma się czego wstydzić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilecik tylko wtedy jeżeli oferowany produkt będzie czymś, co nazywa się potocznie bilecikiem, np. bilecik weselny.

Ew. hobbystyczną miniaturą biletów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej wszyscy napisali, z tym, że tą drugą można zawsze ustawić tak, by przekierowywała na tą pierwszą, wtedy jedni mogą sobie zapamiętać taką drudzy taką (chociaż ta druga według mnie naprawdę słaba, w stosunku co do tej pierwszej).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki. Drugiej to chyba nie ma co nawet przekierowywać bo bez reklamy będzie ruch zerowy (podobnie jakby było na tym bileciku). Nie obraźcie się ale nie podam nazwy w każdym razie wezmę bez zdrobnienia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×