Jump to content
Andrzej Anzorge

Nieautoryzowane przejęcie domeny PILNE

Recommended Posts

Proszę o pilny kontakt, przejeliście nielegalnie moja domene dzisiaj rano, piszę do Was maile, dzwoniłem, zero reakcji.

Maila puściłem z wellsamedmarket@gmail.com

Proszę o pilny kontakt, bo nie chce tutaj się rozwijać z problemem

Share this post


Link to post
Share on other sites

przejeliście nielegalnie moja domene dzisiaj rano

Kto? Di.pl przejęło? :D

Czy może "nieuatoryzowanie" spadła i wróciła do puli domen wolnych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o pilny kontakt, przejeliście nielegalnie moja domene dzisiaj rano, piszę do Was maile, dzwoniłem, zero reakcji.

Maila puściłem z wellsamedmarket@gmail.com

Proszę o pilny kontakt, bo nie chce tutaj się rozwijać z problemem

napisz chociaż o jaką domenę chodzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisałeś do "pracowników" di.pl? ( może nie ma ich dzisiaj w robocie :P )

Di.pl to forum, społeczność domainerska,

 

Lepiej napisz do kiedy Twoja domena firmowa miała ważność? Być może właśnie się zakończył jej żywot, nie została przedłużona (opłacona) i została "złapana" jako wolna domena, albo była to nazwa zastrzeżona i została "odebrana" hmm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjaśnij mi Andrzeju jedno. Przez miesiąc jak domena wygasała (bo zakładam, że dzisiaj ktoś przechwycił) to nie potrzebowałeś/zauważyłeś braku strony, poczty i "firmy" a teraz od rana Ci się pali grunt pod nogami? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wszystko jest zawsze pilnowane, domena była na home.pl a dzisiaj nagle wylądowała u nich, dzwoniłem do nich i tylko zwodzą, a home.pl ma to w czterech literach, nie działa mi poczta, strona jeszcze działa, w hois jestem dalej właścicielem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o pilny kontakt, przejeliście nielegalnie moja domene dzisiaj rano...

Nie wnikając w szczegóły, rozumiem, że w razie czego znasz art. 212 § Kodeksu karnego i wiesz czym jest pomówienie ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie wszystko jest zawsze pilnowane, domena była na home.pl a dzisiaj nagle wylądowała u nich, dzwoniłem do nich i tylko zwodzą, a home.pl ma to w czterech literach, nie działa mi poczta, strona jeszcze działa, w hois jestem dalej właścicielem

U nich to znaczy u kogo? Na pewno chodzi o di.pl?

 

edit:

 

działa jeszcze strona?, whois jesteś właścicielem?

hmm.. może złapałeś wirusa i poczta ci nie działą.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyjaśnij mi Andrzeju jedno. Przez miesiąc jak domena wygasała (bo zakładam, że dzisiaj ktoś przechwycił) to nie potrzebowałeś/zauważyłeś braku strony, poczty i "firmy" a teraz od rana Ci się pali grunt pod nogami? ...

jestem dalej właścicielem domeny, według whois, domenta tylko została przetransferowana z home do aftermarket, ja nie zlecałem tego ruchu, w home mają to w nosie, odsyłają mnie do aftermarketu

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeżeli była w home.pl , wylądowała na giełdzie aftermarket.pl to co ma z tym wszystkim wspólnego forum di.pl ?! :blink:

 

edit: wklej dane z whois tutaj, wykasuj nazwę domeny. Bo coś mi się nie chce wierzyć w to co piszesz...

Edited by vul
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wnikając w szczegóły, rozumiem, że w razie czego znasz art. 212 § Kodeksu karnego i wiesz czym jest pomówienie ?

a jak mam rozumieć tą sytuacje, kiedy ja tego nie zlecałem, a tylko ja mam dostep do usługi

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeżeli była w home.pl , wylądowała na giełdzie aftermarket.pl to co ma z tym wszystkim wspólnego forum di.pl ?! :blink:

 

edit: wklej dane z whois tutaj, wykasuj nazwę domeny. Bo coś mi się nie chce wierzyć w to co piszesz...

KONTAKT TECHNICZNY:

firma:

Michau Enterprises Limited

ulica:

Chytron 26, Office 21

miasto:

1075 Nicosia

lokalizacja:

CY

telefon:

+357.22761649

ostatnia modyfikacja:

2012.04.06

REJESTRATOR:

Michau Enterprises Ltd.

Chytron, 26 Street, Office 21, P.C. 1075 Nicosia, Cypr

tel.+357.22761649

fax:+357.22767543

e-mail:domains@dropped.pl

http://www.AfterMarket.pl/contact.php

Opis komunikatów WHOIS:

http://www.dns.pl/opiskomunikatow.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przepraszaj i proś o przebaczenie.

Aftermarket nie ma nic w spólnego z tym forum.

(oprócz kilkudziesięciu tematów)

Edited by epson
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A miał być taki piękny poranek. Kawusia, lekturka fejsika, plotek, znów fejsik. A tu YEBS! nie ma! game over! No i zleceniodawca się wk...i, jak nadal niczego nie będzie. No to sru, co tam z domeną się dzieje. Aha, szybko jakiś whois sprawdzę, a tam jak na tacy oprawcy podani: Aftermarket! No to yebs w klawiature, zapytajmy wujka gugla co to jest ten AM? no i wyszło, że ukrywają się na forum di.pl I sta prowadzą "przestępczą" działalność zorganizowaną porywania domen. No ale jak tu się dodzwonić do AM, w ko ncu wylądowałem na di.pl i wylewam szambo, gnojowicę, kwas solny i napalm. Tak to się właśnie kończy. Miał być sandwicz, kawusia, będzie stres cały dzionek, bo domenkę wcięło. A mamusia mówiła: "za rzeczy pzostawione w szatni nie odpowiadamy". "Jedz zupkę, synku, keep calm and pilnuj domen!". A nie fejsiki, plotki, blogi, zaplecza i inny szmelc. I tak właśnie doszliśmy do początku akcji:

 

KAMERA

 

UWAGA!

 

AKCJA!

 

mrw-im-third-wheeling-at-movie-and-the-c

  • Like 12

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jak mam rozumieć tą sytuacje, kiedy ja tego nie zlecałem, a tylko ja mam dostep do usługi

W pierwszej kolejności należy ustalić stan faktyczny, który nie zawsze musi się pokrywać z naszym pierwszym, emocjonalnym skojarzeniem. Szukamy, sprawdzamy, upewniamy się, zbieramy materiał dowodowy.

Następnie - o ile był to faktycznie czyn niedozwolony - precyzyjnie określamy sprawcę, aby przypadkiem nie pomówić nikogo bezpodstawnie. I to publicznie. Dopiero wtedy formułujemy oskarżenie. Choć rozsądniej jest najpierw spróbować rozwiązań polubownych. Wiele wskazuje na to, że Ty, pod wpływem emocji, prawdopodobnie strzelałeś na chybił-trafił.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamiast siać panikę o "nieautoryzowanym przejęciu" i "mocach nieczystych" lepiej daj ogłoszenie w dziale "Kupię domenę" - o tu . Podaj nazwę domeny, cenę za jaką chcesz kupić. Jeśli aktualnym abonentem jest ktoś ze społeczności "di.pl" to się zgłosi do Ciebie. Przy dobrych wiatrach w kilka godzin domenę będziesz miał z powrotem do dyspozycji.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli poznamy datę rejestracji i modyfikacji domeny (tych na razie nie podałeś) to będziemy mieli możliwość pomocy. Na razie możemy tyko wróżyć z fusów. Sam kontakt techniczny to za mało.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wątpię aby to był zwykły spad bo nie wygląda na to, że pan po 30 dniach akurat dziś gdy wpadła do AM przyszedł się żalić... zawsze przecież może to być kradzież poprzez wirusa itd...
Do autora: niestety do aftermarket się NIE DA dodzwonić bo to wirtualne biuro i wirtualny telefon - ot taki psikus;/ ale na maila powinni odpowiedzieć do 24h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To co opisał to nie dotyczy przechwycenia domeny bo ciągle stoi na jego dane i jest opłacona do 2017.09.10 22:39:04 (jeśli dobrze szpiegowałem).

Wersja pierwsza ktoś z jego otoczenia kto miał dostęp do haseł przeniósł domene z home do aftermarket plus prawdopodobnie zmienił mu hasło do maila i dlatego nie ma do niego dostępu. Strona jest cały czas aktywna.

Wersja druga ktoś zdobył te dane nielegalnie pozmieniał rózwnież konta do wpłat za towar (to bym sprawdził) i za parę miesięcy afera towar opłacony niedostarczony a domena na dane firmowe.

Wersja trzecia obecny abonet i jego sklep(y) miały już takie nieprzychylne komentarze o niedostarczenie towaru itp a to jest zasłona dymna mająca na celu usprawiedliwienie takiego stanu rzeczy - czas pokaże

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×