Jump to content
Andrzej Anzorge

Nieautoryzowane przejęcie domeny PILNE

Recommended Posts

Podejrzewam że, autor posiada nadal swoją stronę firmową na subdomenie w home.pl a owa roszczeniowa domena była tylko przekierowana albo po prostu posiadał sobie jakąś domenę. Dzisiaj rano przyszedł tajemniczy e-mail "Twoja domena wygasła" i jak się okazało, to była już ostatnia wiadomość w sprawie domeny którą wcześniej olał... stąd ta panika.
Nie wiedział jak sprawę załatwić, to wymyślił historyjkę o nielegalnym przejęciu.

A jakie są wasze teorie? :P

 

 

KAMERA

UWAGA!

AKCJA!

mrw-im-third-wheeling-at-movie-and-the-c

... i znowu ta Twoja poprawność polityczna. Czarnoskóry i do tego nieboszczyk, jakby jakiegoś białasa nie było :P

 

 

edit:

 

http://wellsamed.pl/_cms/view/-1/kontakt-impressum.html

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

przecież On potem był biały...

 

Podejrzewam że, autor posiada nadal swoją stronę firmową na subdomenie w home.pl a owa roszczeniowa domena była tylko przekierowana albo po prostu posiadał sobie jakąś domenę. Dzisiaj rano przyszedł tajemniczy e-mail "Twoja domena wygasła" i jak się okazało, to była już ostatnia wiadomość w sprawie domeny którą wcześniej olał... stąd ta panika.
Nie wiedział jak sprawę załatwić, to wymyślił historyjkę o nielegalnym przejęciu.

A jakie są wasze teorie? :P

 

 

... i znowu ta Twoja poprawność polityczna. Czarnoskóry i do tego nieboszczyk, jakby jakiegoś białasa nie było :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o pilny kontakt, przejeliście nielegalnie moja domene dzisiaj rano, piszę do Was maile, dzwoniłem, zero reakcji.

Maila puściłem z wellsamedmarket@gmail.com

Proszę o pilny kontakt, bo nie chce tutaj się rozwijać z problemem

Ja nic nie dostałem. :(

 

A teraz serio:

registrant type:       individual
nameservers:           dns.home.pl. [46.242.149.10]
                       dns2.home.pl. [46.242.149.20]
                       dns3.home.pl. [46.242.149.30]
created:               2014.09.10 22:39:04
last modified:         2016.12.14 14:33:34
renewal date:          2017.09.10 22:39:04

Kto miał dostęp do Twojego panelu home i mógł wytransferować domenę do Aftermarket?

Edited by Tobi
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego nie wiemy, kolega napisał, że nie ma dostępu do poczy, a nie, że strona nie działa. Strona działa, bo ustawione są DNSy home (choć rekordy MX już niekoniecznie, może tu leży problem). Ale generalnie akcja niezła - halo policja? Proszę przyjechać na forum!

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tego nie wiemy, kolega napisał, że nie ma dostępu do poczy, a nie, że strona nie działa. Strona działa, bo ustawione są DNSy home (choć rekordy MX już niekoniecznie, może tu leży problem). Ale generalnie akcja niezła - halo policja? Proszę przyjechać na forum!

 

Dawno nie widziałem takiego kabaretu na tym forum :D aż się uśmiałem. Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas ostudzić emocje ;) - trzymamy rękę na pulsie i wyjaśniamy kwestię przejęcia domeny. Na chwilę obecną mogę zagwarantować, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby przywrócić użytkownikowi dostęp do poczty. Sytuacja z waszej perspektywy może wyglądać zabawnie, ale zabawna nie była bo wiązała się z czasową utratą kontroli nad stroną. Z uwagi na postępujące "śledztwo" nie mogę przekazać bardziej szczegółowych informacji, aczkolwiek sprawa jest na dobrej drodze do rozwiązania.

 

Uprzedzając jednak pytania - temat nie jest związany z jakimkolwiek bezpieczeństwem danych home.pl i działaniem na szkodę klienta. Co więcej - nasze procedury (może i nie do końca lubiane w branży) umożliwiły częściowe cofnięcie zmian. Przekazaliśmy już klientowi odpowiednie informacje.

 

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Żadni hakerzy :) Tak, jak wspomniałem wyżej - to nie jest sprawa związana z bezpieczeństwem danych w home.pl. Problem leżał na innej płaszczyźnie, w ogóle nie związanej z naszą obsługą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

retro, chyba nie liczysz na to, że dokładnie rozpiszę punkt po punkcie przebieg sprawy, która dotyczy usługi naszego abonenta? Tym bardziej, że sam zainteresowany nie byłby zadowolony z takiego rozwiązania (a jeżeli wyrazi zgodę - z chęcią opiszę genezę powstania tematu:)). Odnoszę się wyłącznie do treści zawartych w wątku, jak również proszę o zrozumienie zdenerwowania klienta.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

... i znowu ta Twoja poprawność polityczna. Czarnoskóry i do tego nieboszczyk, jakby jakiegoś białasa nie było :P

 

Proszę bardzo:

 

tu masz mnóstwo białasów

 

Ku-Klux-Clan.jpg

 

 

o, i nawet tu się znalazł jeszcze jeden dodatkowy

 

597d57b85b4ead1c4dc172c76b7a291c.jpg

 

 

 

odpowiedź home genialna, żaden polityk by się nie powstydził...

 

przynajmniej przeszli zarządzanie kryzysowe PR, a nie tak jak 2BE.pl

 

***

 

A tymczasem impreza trwa:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ER97mPHhgtM

 

 

 

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×