Skocz do zawartości

Nieautoryzowane przejęcie domeny PILNE

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

krzysiekmat

krzysiekmat

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów

I nastąpiło przebudzenie ;) kawa zbędna

tenor.gif

randki | tanie hotele nawet 80% taniej | portal randkowy | rabaty promocje | drony | okazje płać mniej | darmowe ogłoszenia | ogłoszenia pabianice | jedzenie na telefon | autogiełda ogłoszenia motoryzacyjne | portal randkowy | sex randki | mobilny fryzjer

Ekspert

Ekspert
  • Advert

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6974 postów

... i przyszedł szef po domenę:

tumblr_mrsji2iChX1sfhwqbo1_500.gif

apze

apze

Uzależniony

• Administrator
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4335 postów

Jeżeli poznamy datę rejestracji i modyfikacji domeny (tych na razie nie podałeś) to będziemy mieli możliwość pomocy. Na razie możemy tyko wróżyć z fusów. Sam kontakt techniczny to za mało.

mimalin

mimalin

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów

Wątpię aby to był zwykły spad bo nie wygląda na to, że pan po 30 dniach akurat dziś gdy wpadła do AM przyszedł się żalić... zawsze przecież może to być kradzież poprzez wirusa itd...
Do autora: niestety do aftermarket się NIE DA dodzwonić bo to wirtualne biuro i wirtualny telefon - ot taki psikus;/ ale na maila powinni odpowiedzieć do 24h.

joda

joda

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 298 postów

To co opisał to nie dotyczy przechwycenia domeny bo ciągle stoi na jego dane i jest opłacona do 2017.09.10 22:39:04 (jeśli dobrze szpiegowałem).

Wersja pierwsza ktoś z jego otoczenia kto miał dostęp do haseł przeniósł domene z home do aftermarket plus prawdopodobnie zmienił mu hasło do maila i dlatego nie ma do niego dostępu. Strona jest cały czas aktywna.

Wersja druga ktoś zdobył te dane nielegalnie pozmieniał rózwnież konta do wpłat za towar (to bym sprawdził) i za parę miesięcy afera towar opłacony niedostarczony a domena na dane firmowe.

Wersja trzecia obecny abonet i jego sklep(y) miały już takie nieprzychylne komentarze o niedostarczenie towaru itp  a to jest zasłona dymna mająca na celu usprawiedliwienie takiego stanu rzeczy - czas pokaże

epson

epson

Porywacz - Domen

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2285 postów

Podejrzewam że, autor posiada nadal swoją stronę firmową na subdomenie w home.pl  a owa roszczeniowa domena była tylko przekierowana albo po prostu posiadał sobie jakąś domenę. Dzisiaj rano przyszedł tajemniczy e-mail "Twoja domena wygasła" i jak się okazało, to była już ostatnia wiadomość w sprawie domeny którą wcześniej olał... stąd ta panika. 
Nie wiedział jak sprawę załatwić, to wymyślił historyjkę o nielegalnym przejęciu.

A jakie są wasze teorie? :P

KAMERA

UWAGA!

AKCJA!

mrw-im-third-wheeling-at-movie-and-the-c

... i znowu ta Twoja poprawność polityczna. Czarnoskóry i do tego nieboszczyk, jakby jakiegoś białasa nie było :P

edit:

http://wellsamed.pl/...-impressum.html

Użytkownik epson edytował ten post 14 December 2016 - 13:33

...wszyscy jesteśmy lemingami. 

retro

retro

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów

przecież On potem był biały...

Podejrzewam że, autor posiada nadal swoją stronę firmową na subdomenie w home.pl  a owa roszczeniowa domena była tylko przekierowana albo po prostu posiadał sobie jakąś domenę. Dzisiaj rano przyszedł tajemniczy e-mail "Twoja domena wygasła" i jak się okazało, to była już ostatnia wiadomość w sprawie domeny którą wcześniej olał... stąd ta panika. 
Nie wiedział jak sprawę załatwić, to wymyślił historyjkę o nielegalnym przejęciu.

A jakie są wasze teorie? :P

... i znowu ta Twoja poprawność polityczna. Czarnoskóry i do tego nieboszczyk, jakby jakiegoś białasa nie było :P

Tobi

Tobi

Domainer

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1447 postów

Proszę o pilny kontakt, przejeliście nielegalnie moja domene dzisiaj rano, piszę do Was maile, dzwoniłem, zero reakcji.

Maila puściłem z wellsamedmarket@gmail.com

Proszę o pilny kontakt, bo nie chce tutaj się rozwijać z problemem

Ja nic nie dostałem. :(

A teraz serio:

registrant type:       individual
nameservers:           dns.home.pl. [46.242.149.10]
                       dns2.home.pl. [46.242.149.20]
                       dns3.home.pl. [46.242.149.30]
created:               2014.09.10 22:39:04
last modified:         2016.12.14 14:33:34
renewal date:          2017.09.10 22:39:04

Kto miał dostęp do Twojego panelu home i mógł wytransferować domenę do Aftermarket?

Użytkownik Tobi edytował ten post 14 December 2016 - 14:39

Moje domeny

szmiko

szmiko

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów

Akcja jak w klanie, Rysiek wraca ;)

Adreswsieci.pl

Nowości!  strzemiona.pl  pyramid.pl  najki.pl  szkolaochrony.pl  jablonska.pl  purewater.pl  superpark.pl  pukiel.pl  elektroszczotki.pl  telekebab.pl  przesylkilotnicze.pl  kodydogier.pl  ordynacja.pl  meblespecjalne.pl  dommebli.pl  bankkrwi.pl  felgikute.pl  workpoint.pl  drzwinawymiar.pl 

vul

vul

Nadworny Badacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1952 postów

Widać, że już wszystko wróciło do normy. Może byś był sprawiedliwy i napisał jak to się zakończyło i co się okazało hm?

Tobi

Tobi

Domainer

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1447 postów

Tego nie wiemy, kolega napisał, że nie ma dostępu do poczy, a nie, że strona nie działa. Strona działa, bo ustawione są DNSy home (choć rekordy MX już niekoniecznie, może tu leży problem). Ale generalnie akcja niezła - halo policja? Proszę przyjechać na forum!

Moje domeny

Sodeko

Sodeko

bestseller.pl

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 937 postów

Tego nie wiemy, kolega napisał, że nie ma dostępu do poczy, a nie, że strona nie działa. Strona działa, bo ustawione są DNSy home (choć rekordy MX już niekoniecznie, może tu leży problem). Ale generalnie akcja niezła - halo policja? Proszę przyjechać na forum!

Dawno nie widziałem takiego kabaretu na tym forum :D aż się uśmiałem. Ludzie nigdy nie przestaną mnie zadziwiać.

Jeśli interesujesz się autodetailingiem polub nas na Facebook KLIK

Kosmetyki samochodowe - Bestseller.pl

cannot

cannot

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów

Jestem ciekaw jak ta sprawa się wyjaśniła ale faktycznie autor wątku umie poprawić humor 

Blog o domenach internetowych SferaDomen.pl    Sprawdzone programy partnerskie w jednym miejscu PP.net.pl

komuna.pl - na aukcji AM bez ceny minimalnej od 10 zł

home.pl

home.pl

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Czas ostudzić emocje ;) - trzymamy rękę na pulsie i wyjaśniamy kwestię przejęcia domeny. Na chwilę obecną mogę zagwarantować, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby przywrócić użytkownikowi dostęp do poczty. Sytuacja z waszej perspektywy może wyglądać zabawnie, ale zabawna nie była bo wiązała się z czasową utratą kontroli nad stroną. Z uwagi na postępujące "śledztwo" nie mogę przekazać bardziej szczegółowych informacji, aczkolwiek sprawa jest na dobrej drodze do rozwiązania.

Uprzedzając jednak pytania - temat nie jest związany z jakimkolwiek bezpieczeństwem danych home.pl i działaniem na szkodę klienta. Co więcej - nasze procedury (może i nie do końca lubiane w branży) umożliwiły częściowe cofnięcie zmian. Przekazaliśmy już klientowi odpowiednie informacje.

Pozdrawiam,

Adam z home.pl

szmiko

szmiko

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 540 postów
Hakierzy? Bo tłumaczenie to brzmi groteskowo ;)

Adreswsieci.pl

Nowości!  strzemiona.pl  pyramid.pl  najki.pl  szkolaochrony.pl  jablonska.pl  purewater.pl  superpark.pl  pukiel.pl  elektroszczotki.pl  telekebab.pl  przesylkilotnicze.pl  kodydogier.pl  ordynacja.pl  meblespecjalne.pl  dommebli.pl  bankkrwi.pl  felgikute.pl  workpoint.pl  drzwinawymiar.pl 

home.pl

home.pl

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Żadni hakerzy :) Tak, jak wspomniałem wyżej - to nie jest sprawa związana z bezpieczeństwem danych w home.pl. Problem leżał na innej płaszczyźnie, w ogóle nie związanej z naszą obsługą.

retro

retro

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów

odpowiedź home genialna, żaden polityk by się nie powstydził...

home.pl

home.pl

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

retro, chyba nie liczysz na to, że dokładnie rozpiszę punkt po punkcie przebieg sprawy, która dotyczy usługi naszego abonenta? Tym bardziej, że sam zainteresowany nie byłby zadowolony z takiego rozwiązania (a jeżeli wyrazi zgodę - z chęcią opiszę genezę powstania tematu:)). Odnoszę się wyłącznie do treści zawartych w wątku, jak również proszę o zrozumienie zdenerwowania klienta. 

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6974 postów

Proszę bardzo:

tu masz mnóstwo białasów

Ku-Klux-Clan.jpg

o, i nawet tu się znalazł jeszcze jeden dodatkowy

597d57b85b4ead1c4dc172c76b7a291c.jpg

odpowiedź home genialna, żaden polityk by się nie powstydził...

przynajmniej przeszli zarządzanie kryzysowe PR, a nie tak jak 2BE.pl

A tymczasem impreza trwa:

https://www.youtube....h?v=ER97mPHhgtM

Użytkownik umberto edytował ten post 15 December 2016 - 09:44

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych