Jump to content
mimalin

Nieoficjalne sprzedaże i ich ceny

Recommended Posts

27,900PLN brutto XXXXX.pl (generyk) :wub:

 

Nie mam więcej do Pana pytań. Widzę, że głowa zajęta lepieniem pierogów i strojeniem choinki :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o notę prawną w stosunku do takiej klauzuli "na gebę" bo nie chcę robić smrodu. Czy takowa nie powinna zostać spisana notarialnie przypadkiem? i jakie konsekwencje grożą za ujawnienie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę o notę prawną w stosunku do takiej klauzuli "na gebę" bo nie chcę robić smrodu. Czy takowa nie powinna zostać spisana notarialnie przypadkiem? i jakie konsekwencje grożą za ujawnienie?

Koniecznie chcesz komuś zrobić gnój? Może spytaj sprzedawcy, czy sobie tego życzy, bo jak tak dalej pójdzie to Cię zgryzota zeżre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwoje poważnych ludzi umawia się ze sobą, by dochować tajemnicy jakiejś transakcji, a cała reszta teraz węszy jak tu pozyskać informacje, albo o zgrozo jakby tu narzucić na nich nowe opłaty za takie sprzedaże, bo lud przecież chce igrzysk ;)

 

A jakby tego było mało, to pojawił się jeszcze człowiek, który wie coś o jakiejś umowie i zamiast uszanować osoby które są jej stronami, to pyta się forumowiczów czy grozi mu coś za podanie takich informacji, bo jak nie grozi to poda ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

" czy ktoś się orientuje jak wygląda taka klauzula niejawności ceny, na ile jest to zgodne z polskim prawem i jakie kary grożą za ewentualne "wypłynięcie" ceny transakcji?" jakaś podstawa prawna?

 

Wielkość kar umownych lub innych sankcji, strony ustalają między sobą. Może to być np. kara w wysokości kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych dla każdego z naruszeń umowy. Podstawy prawnej należy szukać np. w art. 483 § 1 kodeksu cywilnego oraz w art. 11 i art. 18 Ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, bo możemy tu mówić także o tajemnicy przedsiębiorstwa. Poszukaj w internecie "klauzula nda" lub "umowa o zachowaniu poufności." a znajdziesz więcej odpowiedzi na swoje pytania.

informacje NDA

umowa o zachowaniu poufności wzór

Edited by Kangur

Share this post


Link to post
Share on other sites

@marus: brzmi trochę jak sabotaż ;) no ale cóż... klienci końcowi nie chcą nie wiadomo z jakiego powodu dawać rozpędu rynkowi wtórnemu domen :(

 

@trzyliterowe: skoro sprzedajesz tak dużo domen w tak wysokich cenach to musisz mieć doświadczenie w tych klazuzulach: czy ktokolwiek spisywał z Tobą wielkość kary umownej itd? czy to wszystko jest robione na "gębę" i tak na prawdę ujawniając te sprzedaże żadna sankcja Ci nie grozi? i dwa może masz mniej więcej pogląd na to DLACZEGO KK tak zapierają się rękami i nogami przed ujawnianiem ceny? wg. mnie z automatu mają DARMOWĄ reklamę w mediach jak np urlopy.pl (choć tu jestem pewien, że szło o koszty i domena poszła max za 10x mniej). dzięki

Share this post


Link to post
Share on other sites

powiedział co wiedział... zakończcie ten spam wróćmy do meritum chyba że tu same dzieci? co do US to każda transakcja musi być ujawniona w US także te niejawne więc US nie ma tu nic do rzeczy - tu chodzi o zwiększenie prestiżu domeny PL poprzez ujawnienie więcej wysokich transakcji.

Już wiem skąd Pan jest! Z US :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

...czy to wszystko jest robione na "gębę" (...) zakończcie ten spam wróćmy do meritum chyba że tu same dzieci?

Nie wiem skąd takie parcie u Ciebie na te wycieki informacji, ale nie wiem też dlaczego sugerujesz, że to inni są tutaj dziećmi ?

To, co Ty nazywasz "robieniem czegoś na gębę" w języku biznesowym może nazywać się porozumieniem dżentelmeńskim (gentleman agreement). Pamiętaj, że umowa ustna jest w świetle prawa równie wiążąca, co pisemna. Tyle tylko, że pisemna jest wygodniejsza dla celów dowodowych. Zapewne wiesz, co to znaczy "dać komuś słowo" lub "dać słowo honoru". Jeśli jednak nie słyszałeś dotąd o czymś takim, to polecam Guglarkę.

 

 

Edited by Kangur
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cały ten temat jest absurdalny. Przypominam podstawową zasadę domainingu: domena jest warta tyle ile ktoś jest gotów za nią zapłacić. Publikowanie listy sprzedanych domen i próba odgadnięcia za ile poszła nie różni się niczym od działu "wycena" na tym forum. A ktoś kto śledzi wyceny i porównuje je z działem "sprzedane" to wie że, rozrzut między jednymi a drugimi jest niekiedy astronomiczny.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat chyba zakończony :) dzięki wszystkim za "ciekawe" wywody - w takim towarzystwie domeniarzy rynek .pl będzie na obecnym poziomie (kilka tyś $ to wielkie wow) przez długie lata...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat chyba zakończony :) dzięki wszystkim za "ciekawe" wywody - w takim towarzystwie domeniarzy rynek .pl będzie na obecnym poziomie (kilka tyś $ to wielkie wow) przez długie lata...

Jak tak bardzo chcesz "rozruszać" rynek wtórny domen to zadbaj o odpowiednie reklamy w serwisach z odpowiednią oglądalnością i profilu czy nawet telewizji.

Wystarczy, że nagłośnisz tam nawet te potwierdzone sprzedaże i będzie dobrze a nie próbujesz realizować jakieś swoje potrzeby.

 

Jak napisałeś. Temat zakończony ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

w takim towarzystwie domeniarzy rynek .pl będzie na obecnym poziomie (kilka tyś $ to wielkie wow) przez długie lata...

 

Chyba dla Ciebie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat chyba zakończony :) dzięki wszystkim za "ciekawe" wywody - w takim towarzystwie domeniarzy rynek .pl będzie na obecnym poziomie (kilka tyś $ to wielkie wow) przez długie lata...

Przecież nikt Ci nie każe sprzedawać domen za "ledwie" kilka tys. zł, nie mówiąc już o tys. $. Jak masz dobre portfolio, płynność finansową i zdolności negocjatora to rynek leży u Twoich stóp. Sam napędzasz tę jałową dyskusję...

Jak będzie b. dobry KK, to nie zawaha się wyłożyć konkretnych pieniędzy.

 

edit. ortog.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Swoją drogą to zastanawiam się skąd to przekonanie, że kupujący domeny są głupimi ludźmi ;) To śmieszne, że niektórzy myślą, że ujawnienie na forum kilku transakcji sprawi, że kupujący nagle zaczną płacić więcej...

 

Ceny domen są takie, a nie inne, nie dlatego że transakcje są niejawne, tylko dlatego że kupującemu ta transakcja też w jakiś sposób się musi zwrócić. Czym innym jest więc zakup globalnej domeny .com, która jest kierowana na praktycznie cały świat, a czym innym jest zakup .pl dla kilkaset razy mniejszej lokalnej widowni, która na dodatek jest w czołówce rankingów użytkowników Adblocka.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

[...] w takim towarzystwie domeniarzy rynek .pl będzie na obecnym poziomie (kilka tyś $ to wielkie wow) przez długie lata...

 

mimalin,

 

czy już jakąś ciekawą cenowo domenę sprzedałeś albo czy w ogóle sprzedałeś jakąkolwiek, lub może nie sprzedałeś dlatego, że Koledzy z Forum zepsuli Ci rynek?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprzedałem żadnej jeszcze wysoko bo właśnie ładują się albo janusze z kwotami kilkaset zł albo firmy które są NIEWYEDUKOWANE i patrzą na oficjalne sprzedaże oferując kilka tysi bo na jakiej innej podstawie mają wycenić domenę jak nie na ogólnym trendzie sprzedażowym?

Share this post


Link to post
Share on other sites

....bo na jakiej innej podstawie mają wycenić domenę jak nie na ogólnym trendzie sprzedażowym?

Tu muszę przyznać Ci trochę racji. Jak wszyscy wiemy, domena jest warta tyle ile jest w stanie zapłacić za nią klient tylko skąd ten klient ma wiedzieć, że za domenę trzeba czasami zapłacić kilkadziesiąt tys. zł skoro wysokie sprzedaże nie są ujawniane.

 

Żeby do publicznej wiadomości trafiały te wysokie sprzedaże (nie mówię tu o tych za x.xxx) to może taki "Janusz" przed złożeniem oferty i prowadzeniem negocjacji podchodziłby inaczej do zakupu domeny niż " mogę kupić (zarejestrować) inną za 15zł

 

edit. zgadywanie za ile została sprzedana jakaś domena wydaje mi się bezsensowne i śmieszne.

Edited by cannot
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie sprzedałem żadnej jeszcze wysoko bo właśnie ładują się albo janusze z kwotami kilkaset zł albo firmy które są NIEWYEDUKOWANE i patrzą na oficjalne sprzedaże oferując kilka tysi bo na jakiej innej podstawie mają wycenić domenę jak nie na ogólnym trendzie sprzedażowym?

 

Popatrzmy co napisałeś w dziale http://di.pl/topic/18043-najdrozej-sprzedane-na-aukcji-aftermarketpl/page-231?do=findComment&comment=635357

Cytat do sprzedaży domeny Tede*pl za około 3 tys. : "Myślałem że KK a tu wystawiona już za 45patoli :ph34r: wyobraźnia domeniarska nie ma granic :P"

Zdecyduj się więc czy jesteś "januszem" ,czy jesteś "niewyedukowany" skoro ktoś chce zarobić więcej niż "kilka tysi" a Ty się z tego naśmiewasz a za chwilę piszesz kolejne posty jak to domeny się nisko sprzedają itp. ?

 

Jesteś nowy, rozumiem to -wszedłeś w biznes domenowy i nie wiesz jeszcze czy to ma sens (widać to czytając większość Twoich postów) więc zamiast robić zamieszanie usiądź na spokojnie, poczytaj , pomyśl.

Pozdrawiam

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Nie sprzedałem żadnej jeszcze wysoko bo właśnie ładują się albo janusze z kwotami kilkaset zł albo firmy które są NIEWYEDUKOWANE i patrzą na oficjalne sprzedaże oferując kilka tysi bo na jakiej innej podstawie mają wycenić domenę jak nie na ogólnym trendzie sprzedażowym?

 

Pozwolę sobie zacytować WKD (Wielka Księga Domeniarstwa), a konkretnie fragment pierwszego rozdziału ("Podstawy dla nowicjuszy"): To nie wina niewyedukowanych firm tylko Twoich domen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak dla ciebie tede jest warta 45k to ja nie mam pytań juz więcej.

Dla mnie może być i warta równe zero ale dla kogoś innego może być warta 45 k, jak chcesz coś sprzedać drogo to nie przekonasz się o tym oferując to komuś tanio.

 

Aby się nieco poznać proponuję abyś pokazał te domeny na które :

 

ładują się albo janusze z kwotami kilkaset zł albo firmy które są NIEWYEDUKOWANE

 

Pokaż te domeny to osądzimy na forum kto jest januszem , chyba się nie boisz?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×