Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

I co? Sprzedales?

Tak, za 2010$

 

 

 

A jak jest z aktywacją/potwierdzeniem konta na tych zagranicznych giełdach? Trzeba przesyłać jakieś dokumenty etc.?

W bter.com chyba nie trzeba. Piszę "chyba", bo mam tam konto od kilku lat i nie potrzebowałem wtedy potwierdzenia. Nie wiem jak teraz. Na bitmarket.pl skan lub fotki zrobione komórką dowodu osobistego.Na poloniex.com też trzeba potwierdzić tożsamość. bitrex.com nie wiem, nie znam tej giełdy ;-) 

(teraz bawię się w LTC, chociaż może przeskoczę na ethereum, jak to kolego powyżej zachęca)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

A i jeszcze jedno: Jak jest z podatkami? Rozliczacie to normalnie w PIT czy jak?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 27.5.2017 o 09:47, Lateralus napisał:

A i jeszcze jedno: Jak jest z podatkami? Rozliczacie to normalnie w PIT czy jak?

 

Ja mam niemiecka rezydencje podatkowa. Jesli trzymam bitcoin wiecej niz rok, to nie place podatku od zysku przy sprzedazy. Nie wiem jak jest w PL.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie też się zastanawiam, co się stało?

Pikują - będzie się znowu można obkupić :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

od niedawna działam coś na bitbay niestety przespałem kilka lat a szkoda bo to ciekawy temat na inwestycje, oczywiście ryzykowny, pojawia się coraz więcej kryptowalut. Kryptowaluty to niestety chyba przyszła forma pieniądza, więc technologia będzie się rozwijać pytanie tylko w którą stronę.  Jeśli chcesz wejść na rynek to warto zdobyć jak najwięcej informacji na temat tej gry ;)  aby nie podejmować decyzji pod wpływem emocji, być może teraz jest dobry czas na inwestowanie przed sigwit 2, gdzie bitcoin się rozdzieli na 2 kryptowaluty?  Jest kilka filmów z wywiadami właściela giełdy bitbay, warto na początek posłuchać. 

Gdybyś chciał założyć konto to zapraszam z tego reflinka ;) https://affiliate.bitbay.net/108435

Share this post


Link to post
Share on other sites

dzięki juz załozyłem..:)

pare lat temu sie bawiłem ale teraz mam troche stracha gdyż miałem pieniądze na cryptsy

(nie duże ale nawet nie pamiętam ile) i probowałem wrocić do handlu i przez jakiś czas miałem problem z zalogowaniem się..

po kilku próbach i kontakcie z nimi okazało się że szlag ich trafił..tzn chyba ich okradli?i cryptsy juz nie ma..

więc teraz z ostrożnością podchodzę do tych giełd..

wolę stracić pieniądze przez moje decyzje niż żeby je po prostu wcięło..

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, tmi napisał:

https://btc-e.com/ jest już 24h offline. Chodzą plotki że wyparowało 60k BTC.

 

https://www.cryptocoinsnews.com/alleged-btc-e-admin-arrested-for-laundering-4-billion-in-bitcoin/

To grubsza sprawa. Właściciel został aresztowany pod zarzutem wyprania 4 miliardów USD w bitcoinach. Na giełdzie było 7 milionów zdeponowanych bitcoinów oraz 5.5 milionów w trakcie wypłaty/transferu. Niektóre źródła twierdzą, że 95% wirusów / oszutów żądających okupu za odblokowanie danych, realizowało transakcje przez tę właśnie giełdę. 

Tak się robi kasę ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym 7 mln to nie przesada? Przecież to 1/3 wszystkich BTC.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zwróciłem uwagi na to ale faktycznie ta liczba jest kosmiczna biorąc pod uwagę, że w obiegu jest 16 milionów BTC. Coś im się pomyliło. Przy okazji, okazuje się że przez BTC-E.com przeszły bitcoiny skradzione z Mt.Gox. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najciekawsze jest to, ze nie wydaje sie to przeszkadzac kursowi bitcoina... co innego bylo po Mt.Gox albo innych wczesniejszych wlamaniach na gieldy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, Alexis napisał:

Najciekawsze jest to, ze nie wydaje sie to przeszkadzac kursowi bitcoina... co innego bylo po Mt.Gox albo innych wczesniejszych wlamaniach na gieldy.

 

Tyle, że tutaj nikt się nie włamał, niemniej jednak warto obserwować, w mojej opinii btc-e gra na czas i raczej już nie wroci, a wtedy będzie ciekawie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Alexis napisał:

Kto ile zarobił na rozłamie Bitcoina? Nikt się nie pochwali? ;)

 

Jak można było zarobić na rozłamie Bitcoina i jak to się ostatecznie skończyło?

BTW. btc-e.com już zajęta przez służby USA.

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minut temu, tmi napisał:

Jak można było zarobić na rozłamie Bitcoina i jak to się ostatecznie skończyło?

 

Bardzo prosto, jeśli oczywiście nie popełniłeś banalnych błędów: W poniedzialek miales BTC po $2700, a we wtorek miałeś BTC po $2700 + tyle samo BCH po $800, czyli 30% więcej wartości w ciągu jednego dnia. NIektórzy dokupili wcześniej BTC na krechę i sprzedali jak najszybciej BCH za BTC. Wielu ludzi zrobiło na tym miliony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszcie o ewentualnych okazjach w przyszłości przed faktem a nie po :)

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zostawiłem sobie troszeczkę bitcoina aby zobaczyć co się będzie działo, reszta poszła w altcoiny.

Część ludzi skupowała za $160, żeby zaraz sprzedać za $700+ ale też byli tacy co kupili za $600 i w panice sprzedali za $300 chwilę potem. 

Na razie nie można przesyłać BCH między giełdami, podobno jak już będzie można to cena zleci na pysk 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Godzinę temu, przemowild napisał:

Ja zostawiłem sobie troszeczkę bitcoina aby zobaczyć co się będzie działo, reszta poszła w altcoiny.

Część ludzi skupowała za $160, żeby zaraz sprzedać za $700+ ale też byli tacy co kupili za $600 i w panice sprzedali za $300 chwilę potem. 

Na razie nie można przesyłać BCH między giełdami, podobno jak już będzie można to cena zleci na pysk 

 

Widzę, że jesteś na bierząco. Tak, cena napewno poleci (moim zdaniem może nawet sięgnąć $100, albo poniżej). Bittrex już przyjmuje wpłaty dziś od 18ej. Jest jedno ale: 20 potwierdzeń, zanim BCH pojawi się na twoim koncie. Obecnie jeden blok kopią powyżej 2 godzin! Co oznacza, że pianiądze wysłane dziś o 18ej trafią na giełdę w sobotę :/ no chyba, że znacząco spadnie trudność, albo że znacząco wzrośnie ich moc obliczeniowa. Sam zalapalem sie do 1szego bloku (z 18:05) z resztka swoich BCH, ale i tak jestem sceptyczny, ze ci, ktorzy teraz wplacili na gieldy cos ugraja, bo gieldy nie sa uregulowane i wiele dzieje sie za kulisami. Kto ich skontroluje... Jak bramy zostana otwarte, to kurs moze byc juz na poziomie docelowym.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ps. Jesli kiedykolwiek short mialby sens, to wlasnie teraz. Nota bene: W ten sposob mozna też obejść problem zablokowanych przesylek BCH na gielde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj BCC już -30% a podaż jeszcze nie osiągnęła maksimum.

 

BTW. Znacie miejsca gdzie można znaleźć ogłoszenia osób które chcą nabyć zarabiające domeny/strony za BTC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×