Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

Dnia 3. August 2017 o 21:25, Alexis napisał:

ps. Jesli kiedykolwiek short mialby sens, to wlasnie teraz. Nota bene: W ten sposob mozna też obejść problem zablokowanych przesylek BCH na gielde.

 

18 godzin temu, tmi napisał:

Dzisiaj BCC już -30% a podaż jeszcze nie osiągnęła maksimum.

 

Skorzystałeś z mojej rady? W ciągu niespełna dnia można na tym było zrobić 62% ROI bo cena spadła z $525 na $200.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 minut temu, Los_Rozrabiakaneros napisał:

@Alexis mógłbyś zdradzić jak technicznie taką operację się przeprowadza, bo nie bardzo rozumiem jak można zarobić gdy cena waluty spada :)

 

Przecież napisałem wyraźnie u góry: short.

Robisz tzw. short na BCC, tzn. sprzedajesz BCC, którego masz wypożyczonego i musisz go później oddać kupując go później. W tym wypadku mogłeś sprzedać pożyczonego BCC (którego nie musiałeś mieć), tak jak napisałem w czwartek o 21:30 za $525 i kupić go w piątek za $200 i oddać. Zarabiając $325 na każdym BCC. W zasadzie mogłeś zarobić jeszcze więcej, bo w praktyce kupujesz/sprzedajesz za Bitcoiny a w tym czasie cena BTC wzrosła. To proste. Trochę frustracja mnie bierze, że prosicie o rady przed wydarzeniem, a jak wam się wam je daje, to nie korzystacie.

Edited by Alexis
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Alexis napisał:

 

 

Skorzystałeś z mojej rady? W ciągu niespełna dnia można na tym było zrobić 62% ROI bo cena spadła z $525 na $200.

 

Rozumiem, że ogarnia Cię frustracja gdyż Twoja przepowiednia się sprawdziła a ludzie po fakcie pytają co to short. Jednak spróbuj zrozumieć choćby mój tok rozumowania.

Ja osobiście nigdy nie shortuje dla samego sportu z trzech prostych powodów:

1) Jesteśmy ograniczeni gdyż nasz zysk może wynieść maksymalnie 100% gdy wycena spadnie do 0. W drugą stronę mamy nieograniczone możliwości stopy zwrotu. 

2) Ciężko wyczuć moment wyjścia z inwestycji, równie dobrze za kilka godzin BCC może kosztować znów $600 i co wtedy byś napisał? Że trzeba było wyjść jak kosztował $250?

3) Nie jestem z natury pesymistą aby shortować po prostu w celach spekulacyjnych.

 

Sam często mam pozycje short ale do tego co czego to głównie służy: do zabezpieczenia kursu. Większość moich przychodów jest w USD więc przy satysfakcjonującym mnie kursie USD/PLN otwieram pozycje short i w miarę wpływu USD na moje konto powoli ją zamykam. Gdybym otwierał pozycję po prostu opierając się na przeczuciu byłbym po prostu spekulantem który nawet nie ma podstaw aby przewidzieć ruchy na rynku walutowym (to zupełnie osobny wątek).

 

Przykład z BCC był natomiast zupełnie innym przykładem gdyż był to zysk bez ryzyka (tak jak lubię najbardziej - bo po co ryzykować kapitał?). Można było zakupić BTC, i w momencie zakupu otworzyć pozycję short aby zabezpieczyć kurs BTC. W ten sposób dostalibyśmy BCC i można było odwrócić pozycję BTC/short. 

 

To chyba logiczne, że każdy stara się oszacować ryzyko danej inwestycji. Każdy też inwestuje zgodnie z jego charakterem oraz z tym jak się "czuje" z daną inwestycją.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, tmi napisał:

 

Rozumiem, że ogarnia Cię frustracja gdyż Twoja przepowiednia się sprawdziła a ludzie po fakcie pytają co to short. Jednak spróbuj zrozumieć choćby mój tok rozumowania.

...

 

Ja zasadniczo inwestuje long z podobnych powodow jak ty. Dlatego tez napisalem: " Jesli kiedykolwiek short mialby sens, to wlasnie teraz." I moglbym wymienic ci ze 100 powodow dlaczego bylo pewne, ze BCH znacznie spadnie. I jak widzisz, nie mylilem sie. Odpuszcze sobie dawanie tipow, bo zarowno w domenach, jak i w kryptowalutach kazdy powinien myslec za siebie. I tak nikt nie slucha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To że były tutaj opinię że ktoś Cię nie posłuchał to przecież nic złego - nikt przecież nie przyjmuje wiedzy inwestycyjnej (tym bardziej) bezwarunkowo. Być może przez Twój post ktoś zainteresuje się shortowaniem w krypto i zostanie w przyszłości ekspertem w tej dziedzinie.

Ja też daje rady w inwestowaniu w domeny, większość ich nie stosuje ale to nie znaczy że mam przestać dawać rady gdy ktoś mnie o to prosi. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twoje rady są bardzo cenne i mile widziane Alexis. Dobrze dzielić się informacją i dobrze mieć wybór opcji. Pamiętaj, że w krypto tych opcji jest mnóstwo więc nie zawsze akurat z danej porady trzeba korzystać. Ja tym razem zamiast ryzykować short na BCH (sparzyłem się na shortach ostatnio), wolałem postawić na OMG co okazało się strzałem w dziesiątkę bo cena skoczyła kilkaset procent do góry. Przed 1 sierpnia większość spodziewała się dużego spadku wartości BTC i mnóstwo ludzi postanowiło shortować BTC. Okazało się że spadek ceny był praktycznie niezauważalny. Ktoś kto nie zlikwidował swojej pozycji w porę dostał po gaciach teraz bo BTC zamiast spadać to pnie się w górę. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, przemowild napisał:

Przed 1 sierpnia większość spodziewała się dużego spadku wartości BTC i mnóstwo ludzi postanowiło shortować BTC. Okazało się że spadek ceny był praktycznie niezauważalny. Ktoś kto nie zlikwidował swojej pozycji w porę dostał po gaciach teraz bo BTC zamiast spadać to pnie się w górę. 

 

A wystarczylo sie mnie zapytac... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

BCH dzisiaj już z $200 na $300. Dynamika na tym krypto jest dosyć spora :)

Zobaczymy co to będzie w przypadku gdy BCH będzie bardziej opłacalny dla minerów niż BTC Segwit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Warto dodać, że za ok 15 godzin wzrośnie trudność dla BTC o 8%.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaką giełdę polecacie? Wypadłem trochę z obiegu ostatnio, a używałem btc-e (na szczęście nic tam nie przechowywałem na dłuższą metę). Kraken jest ok?

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zależy co chcesz kupić, do BTC za PLN bitmarket wydaje się być ok. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minut temu, Alexis napisał:

 

Bardzo trafnie.

Dodam jeszcze, że obecnie nieznany kopacz kopie BCH ze stratą ok $600k/dziennie. Raczej jest to zwolennik BCH bo odpuścił wczoraj aby została obniżona trudność po raz kolejny. Wątpie aby przeciwnicy BCH wydawali taką kwotę a później dopuścili do obniżenia trudności. Nie mniej jednak sytuacja z dwoma blokami jest bardzo ciekawa i tutaj są duże szanse na rewolucję. Wszystko się wyjaśni gdy kopanie BCH będzie bardziej opłacalne niż BTC Segwit - ilu minerów przejdzie na stronę BCH? Wierzę, że pójdą po prostu tam gdzie są większe pieniądze... Czas pokaże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minut temu, tmi napisał:

 

Bardzo trafnie.

Dodam jeszcze, że obecnie nieznany kopacz kopie BCH ze stratą ok $600k/dziennie. Raczej jest to zwolennik BCH bo odpuścił wczoraj aby została obniżona trudność po raz kolejny. Wątpie aby przeciwnicy BCH wydawali taką kwotę a później dopuścili do obniżenia trudności. Nie mniej jednak sytuacja z dwoma blokami jest bardzo ciekawa i tutaj są duże szanse na rewolucję. Wszystko się wyjaśni gdy kopanie BCH będzie bardziej opłacalne niż BTC Segwit - ilu minerów przejdzie na stronę BCH? Wierzę, że pójdą po prostu tam gdzie są większe pieniądze... Czas pokaże.

 

Kwestia w tym, ze taka sytuacja bedzie trwala tylko kilka dni, a potem wahadlo przejdzie na druga strone, no chyba, ze BCH zdola obnizyc trudnosc przed standardowym dopasowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jak tam chlopaki? Kto czym spekuluje? :)

 

Myślicie, że przebijemy dziś $4.000? Aż się boje, że zaraz wszystko rypnie, bo jak długo może tak rosnąć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja siedze w BCh ale jak na razie opłacalność do btc nie wrasta zbytnio. Btc pewnie leci na $10k prędzej czy później, troche optymizmu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Dnia 12.8.2017 o 22:31, Los_Rozrabiakaneros napisał:

mam BTC na bitbay i się zastanawiam czy iść spać czy w nocy też obserwować kurs ;)

 

i co? spales? dzis masz zamiar? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ustawiłem kurs sprzedaży i poszedłem spać i w sumie wyszedłem za wcześnie :) a teraz się przyglądam, nie wiem co się dzieje i jak się to rozwinie boję się że dojdzie do $4500 i huknie mocno w dół ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dlaczego sie boisz, jak juz sprzedales? to ja powinienem sie bac... ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×