Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

Może wlasnie przeszlismy gorke. Krotkoterminowo spadl o 10%, może spadnie więcej. Jakaś wróżka by się przydała...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin Cash wczoraj zrobił 100% przy gigantycznym obrocie. Obecna cena $520 w momencie pisania wpisu.

Za trochę ponad 200 bloków BCH spadnie trudność kopania (co 2016 bloków) wg szacunków o ok 40%. Na chwile obecną kopanie BCH jest tylko 4% bardziej opłacalne niż BTC. Zobaczymy wkrótce czy przejdą większe poole z BTC :)

Obecnie 90% mocy BCH ma anonimowy miner i jest to blisko 15% mocy BTC segwit. Gdyby ten miner kopałby BTC zamiast BCH byłby już prawie $4 mln do przodu: http://fork.lol/reward/opportunity

Share this post


Link to post
Share on other sites

Musiałbyś wyeksportować sobie dane tutaj https://blockchair.com/bitcoin-cash/blocks

Zobaczyć ile wykopał bloków i przeliczyć przez nagrodę za blok. Tylko domniemanie że miner kopie aby później sprzedać urobek z zyskiem jest nie do końca zasadne bo przecież mógł zamiast kopania kupić BCH gdy było po $200. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie kopanie BCH stało się o 22% bardziej opłacalne niż głównego bloku. Dodatkowo BCH ostatnie 24h ma większy światowy obrót od BTC! Za 150 bloków zmiana trudności na ok -40%. Zobaczymy co się stanie za kilka dni.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spadła trudność, bloki są kopane co kila minut. Obecnie jest to najbardziej opłacalna moneta w kopaniu z wszystkich: 

 

Zaznaczenie_364.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

BCC kopie wg moich obliczen aktualnie 28% hashpower BTC. Tydzien temu to bylo miedzy 6-8%.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie tylko co, jeśli podaż będzie większy niż popyt i minerzy będą spuszczać cegły? Czy wolumen wykopanych coinów będzie kroplą w morzu? Za jakiś czas (kwestia tygodni) opłacalność też się zmieni na niekorzyść BCH.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Alexis napisał:

BCC kopie wg moich obliczen aktualnie 28% hashpower BTC. Tydzien temu to bylo miedzy 6-8%.

 

Tutaj jest wykres z hashpower BTCi BCH: http://fork.lol/pow/hashrate

BTC.com i Antpool już kopią. ViaBTC obecnie kopie z 5x większą mocą BCH niż BTC. Jest moc.

Kolejna zmiana trudności za 1400 bloków, powinno pójść szybko - zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądać bo możliwe że kopalnie będą robić zrzuty bezpośrednio przed zmianą trudności.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, tmi napisał:

Kolejna zmiana trudności za 1400 bloków, powinno pójść szybko - zobaczymy jak to wtedy będzie wyglądać bo możliwe że kopalnie będą robić zrzuty bezpośrednio przed zmianą trudności.

 

 

Tak. A mozliwe, ze Roger Ver i spolka napompuja cene tuz przed dopasowaniem trudnosci, tak zeby nawet po dopasowaniu Cash byl bardziej oplacalny... i wtedy mogloby sie okazac, ze Cash zacznie kopac > 50% sieci. To bylaby dopiero ciekawa sytuacja...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Alexis napisał:

 

Tak. A mozliwe, ze Roger Ver i spolka napompuja cene tuz przed dopasowaniem trudnosci, tak zeby nawet po dopasowaniu Cash byl bardziej oplacalny... i wtedy mogloby sie okazac, ze Cash zacznie kopac > 50% sieci. To bylaby dopiero ciekawa sytuacja...

 

Dokładnie tak. 

Sam fakt zaangażowania największych kopalni w BCH jest wg mnie sukcesem. ViaBTC pracuje już nad automatyczną opcją przełączania między bch a btc w przypadku zmiany opłacalności. Biorąc pod uwagę, że nikt nie wierzył zbytnio w tego forka BTC to sytuacja wygląda teraz wręcz zaskakująco - z pewnością stoi za tym dosyć silny kapitał.

Jako ciekawostka warto dodać, że 60% obrotu BCH jest za gotówkę (nowy przypływ gotówki w krypto) za jeny południowokoreańskie.

 

Za 3 dni będzie dopasowanie trudności w BCH i za 2 dni aktywacja Segwit. Czas pokaże co będzie dalej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie nie wiem o czym tutaj piszecie, ale chyba weszła na rynek nowa kryptowaluta? Warto wejść w coś teraz, bo nie jestem w temacie, ale bardzo żałuję, że nie wszedłem w bitcoina na początku i nie chcę, żeby znowu mnie coś ominęło... :P Piszcie po polsku w co i gdzie wchodzić, żeby było łatwiej dla amatorów :P 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Równie dobrze mógbyś napisać: "warto wejść w te adresy internetowe? Napiszcie w jakie wchodzić"

Nie da się napisać w paru słowach i streścić całego rynku krypto. Trzeba czytać, uczyć się, zbobywac wiedzę. Jest mnóstwo nowych walut ale wiele z nich to crap. Tak jak z domenami, musisz zdobyć wiedzę samemu, jeśli chcesz inwestować w krypto.

 

Jak ci powiem teraz, żebyś kupił CVC, OMG i PAY to uwierzysz mi na słowo i postawisz na to całą swoją kasę? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam czasu na czytanie, musiałbym zacząć od zera :P Wiem, że siłą jest BTC, ale widzę, że chłopaki ciągle piszą o ataku jakiegoś BCH na BTC, więc jest coś na rzeczy, jakiś przełom się szykuje... ;) Chyba, ze ja już nic nie kumam i BTC to to samo co BCH tylko... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Alexis napisał:

 

Przypuszczalna zmiana trudności będzie wg strony http://bitcointicker.co/bccnetworkstats/ zwiększona o 600%. Dla BTC spadnie ok 3.5%. Automatycznie kopanie BCH stanie się mniej opłacalne i tutaj wg mnie należy obserwować zmianę mocy - czy zostaną jacyś minerzy którzy wierzą w BCH i mimo braku rentowności będą go kopać? Ile tej mocy zostanie? Od którego awaryjnego dopasowania trudności rzucą się minerzy znów aby kopać BCH?

Za kilka godzin nastąpi też spadek podaży - a obecnie przy tej szybkości miningu to ok 9 000 BCH / 24h. Wszyscy się obawiają spadku kursu z związku z odpływem mocy ale należy sobie przypomnieć że kurs wzrósł dosyć mocno zanim się wszyscy przerzucili z kopania BTC, więc może tak będzie i tym razem?

Dzisiaj zostanie uruchomiony handel BCH na Huobi, może chińczycy ruszą z zakupami za gotówkę jak koreańczycy?

Najbliższe dni z pewnością będą dosyć emocjonujące w świecie krypto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, tmi napisał:

 

Przypuszczalna zmiana trudności będzie wg strony http://bitcointicker.co/bccnetworkstats/ zwiększona o 600%.

 

Nie bedzie. Bedzie zmieniona x4 tak jak w moim artykule. Wystarczy poczytac kod zrodlowy Bitcoin Casha na GitHub.

 

Co powiesz na zaklad o jednego Bitcoina, ze trudnosc nie podskoczy wiecej niz x4?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minut temu, Alexis napisał:

 

Nie bedzie. Bedzie zmieniona x4 tak jak w moim artykule. Wystarczy poczytac kod zrodlowy Bitcoin Casha na GitHub.

 

Według http://bch.xbt.it/ odstęp między ostatnimi 2016 blokami wynosi 2.2 minuty co daje x5. Jednak nie czytałem kodu źródłowego na GitHubie więc opieram się tylko na tych źródłach które podałem.

 

Czy w takim wypadku skoro przewidujesz spadek kursu czy robisz short'a?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, tmi napisał:

 

Według http://bch.xbt.it/ odstęp między ostatnimi 2016 blokami wynosi 2.2 minuty co daje x5. Jednak nie czytałem kodu źródłowego na GitHubie więc opieram się tylko na tych źródłach które podałem.

 

To co, zakladamy sie, czy nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Alexis napisał:

 

To co, zakladamy sie, czy nie?

 

Ale dlaczego mamy się zakładać? Dla mnie nie ważne kto z nas ma rację tylko dążę do poznania faktów. Poddałeś wątpliwość co do zmiany twierdząc, że będzie ona wynosić 400%. Dobrze by było gdybyś wyjaśnił swój tok rozumowania. Ja wyjaśnię Ci mój:

Obecnie ostatnie 2016 bloków zostało wykopane z szybkością średnią 2.2 minuty. Zostało 110 bloków więc średnia będzie ok 2 minuty ostatnich 2016 bloków czyli wykopanie zajęło ~2.8 dni. Prędkość jest dostosowywana tak aby kopanie ze średnią mocą ostatnich 2016 bloków było rozłożone przez następne 2 tygodnie aż do kolejnej zmiany - to jest 14/2.8 = 5. Co by się pokrywało z danymi na stronie http://bch.xbt.it/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozna poslugiwac sie danymi z jakiejs strony, do ktorej ma dostep kazdy, a mozna przeprowadzic swoj wlasny research i myslec niezaleznie. W pierwszym przypadku nie masz zadnej przewagi nad wszystkimi czytelnikami tej strony, ktora przedstawia bardzo uproszczony obraz rzeczywistosci jak sam stwierdzisz za pare godzin. Ja wole myslec sam, niezaleznie i miec przewage nad wszystkimi tymi, ktorzy opieraja sie na zdaniu innych i sa zbyt leniwi, zeby samemu dociec prawdy albo poprostu nie umieja czytac kodu. To mi do tej pory pozwalalo zarabiac spore pieniadze zarowno w domenach jak i w kryptowalutach. Prawdziwe pieniadze zarabia sie wtedy, jak 99,99% ludzi sie myli, a ty nie.

 

Po co mam ci to tlumaczyc, dlaczego x4. Ty to wytlumaczysz wszystkim za pare godzin, wyjasniajac dlaczego sie myliles po przeczytaniu jakiegos artykulu :) I pewnie znajdziesz ze 100 powodow dlaczego powinno byc tak jak mowiles ty, ale nie jest.

 

W stanach sie mowi: Put the money where your mouth is. Widac nie jestes do konca pewny, skoro nie podniosles rekawiczki :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pełni się zgadzam. Po prostu dla mnie spieranie się czy zmiana będzie x4 czy x5 nie ma sensu, dla moich założeń to nie jest na tyle istotne abym poświęcał temu szczegółową analizę kodu źródłowego BCH.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, tmi napisał:

 

Poddałeś wątpliwość co do zmiany twierdząc, że będzie ona wynosić 400%. Dobrze by było gdybyś wyjaśnił swój tok rozumowania. Ja wyjaśnię Ci mój:

Obecnie ostatnie 2016 bloków zostało wykopane z szybkością średnią 2.2 minuty. Zostało 110 bloków więc średnia będzie ok 2 minuty ostatnich 2016 bloków czyli wykopanie zajęło ~2.8 dni. Prędkość jest dostosowywana tak aby kopanie ze średnią mocą ostatnich 2016 bloków było rozłożone przez następne 2 tygodnie aż do kolejnej zmiany - to jest 14/2.8 = 5. Co by się pokrywało z danymi na stronie http://bch.xbt.it/

 

 

Nowa trudnosc: 272888550038,84

Stara trudnosc: 68222137509,71

272888550038,84/ 68222137509,71 = 4

 

Czyzbys pomylil sie w obliczeniach? ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×