Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

Czy ktoś byłby tak uprzejmy, żeby wytłumaczyć mi - laikowi, skąd biorą się czasem tak nagłe i duże wzrosty dla kryptowalut, ale tych o dużej kapitalizacji, jak np. Ripple ~40% w ciągu ostatnich 24h. Domyślam się, że kursem kryptowalut o małej kapitalizacji jest łatwo sterować, ale co zaważyło tutaj o tak sporym wzroście? Są to zakupy dokonywane przez jeden dominujący podmiot, czy wiele mniejszych, skąd pochodzi kapitał, jakaś zmowa kupujących, jeżeli tak to jawna, czy niejawna?

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites
35 minut temu, tmi napisał:

Ciesze się Twoim szczęściem iż miałeś rację! :)

 

To nie szczescie. To wiedza. Szczescie mialbys ty, gdyby zaslyszana od kogos i niesprawdzona informacja okazala sie prawdziwa.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chodziło mi raczej o to, że pewnie jesteś szczęśliwy iż udało Ci się mi udowodnić twoje twierdzenia odnośnie zmiany trudności. Jak pisałem wcześniej, dla mnie praktycznie bez znaczenia jest informacje o wzrośnie trudności między 4 a 5x.

To jak, shortujesz BCH? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasadniczo nie shortuje. Pisalem juz o tym. Sprzedalem reszte BCH na dzisiejszej gorce i kupilem BTC. BCH spadl i spadnie dalej, a BTC wzrosl i bedzie teraz rosl.

 

Notabene: shortowanie w rosnacym rynku to jak granie przeciwko bankowi w kasynie - to granie majac prawa prawdopodobienstwa ustawione przeciwko sobie. Oczywiscie, jesli jestes w 100% pewny swego, to mozesz shortowac.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ps. Pierwsi minerzy wracaja do BTC. Zaczyna sie DLUGA ZIMA dla Bitcoin Cash. Na szczycie BCH mial 45% calego hash power, BTC mial 55%. Czyli BCH mial ponad 80% mocy Bitcoina. Jakby nie patrzec: zaskakujaco duzo.

 

Moja skromna predykcja:

Drugie lato Bitcoin Casha (czyli okres, gdzie oplacalnosc BCH jest wieksza niz BTC), bedzie inne od pierwszego w dwoch wzgledach:

1. bedzie dluzsze

2. Bitcoin Cash bedzie kopalo w szczycie wiecej mocy obliczeniowej niz Bitcoin.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przewidywania @Alexis się sprawdziły , faktycznie dobrą opcją wczoraj lub dziś rano było wejście w BTC ... - myślicie że się się odbije i będzie nowe ATH, wiele osób w sumie czeka na dużą korektę, jakieś koncepcje o fali eliota się pojawiają :) itp.

 

---

tak przy okazji co myślicie o LSK bo robi się mały szum w sieci wokół tego coina 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mniej niż 24h będzie święto Bitcoina kiedy będzie miał miejsce Segwit lock-in. Nowe rozwiązania przyśpieszą transakcje i spadną opłaty. Spodziewany jest skok BTC. 

 

Ten zakichany BCH nie chce spadać. Poleci na łeb pewnie jak wejdzie Segwit ale wtedy to już będzie po herbacie bo mi wygaśnie short :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

BCH w czwartek/piatek powinien znow byc bardziej oplacalny niz BTC, bo zredukuje trudnosc.

Ja wlasnie ponownie wszedlem w Bitcoin Cash bo mysle, ze do piatku przejmie wiekszosc mocy obliczeniowej Bitcoina:

https://medium.com/@BillionairePal/bitcoin-to-crash-by-friday-here-is-why-4cd2d46993f8

 

Ps. Jak narazie jest cisza przed burza, ale bomba zegarowa tika.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jak to? Przecież to miała być długa zima dla Bitcoin Cash :) Spadek trudności był do przewidzenia. Musisz zaczac myśleć bardziej niezaleznie Alexis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, tmi napisał:

Ale jak to? Przecież to miała być długa zima dla Bitcoin Cash :) Spadek trudności był do przewidzenia. Musisz zaczac myśleć bardziej niezaleznie Alexis.

 

Widze, ze nie przeczytales mojego artykulu, ktory podlaczylem. Pisze tu skroty myslowe. W artykule opisalem dwa scenariusze i napisalem: Dluga zima, chyba ze sie dogadaja, zeby nie kopac. Wiec obserwowalem co sie dzieje i jak przestali kopac, to poczynilem odpowiednie kroki, zanim to inni zauwaza. Zaraz bedzie eksplozja hashrate w BCH i przewiduje ze BCH zdobedzie wiekszosc hash power minerow. Skutki dla BTC powinny byc jasne... WBREW temu, ze mainstream krzyczy, ze BTC poszybuje.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Los_Rozrabiakaneros napisał:

myślisz że BTC nie utrzyma swojego kursu tak jak utrzymał BCH gdy okazało się że jednak górnicy którzy kopali BCH wrócili na BTC ?

 

Nie wiem, ale wiem ze coniektoremu moga puscic nerwy, jak sie okaze ze poraz pierwszy w historii inna moneta niz Bitcoin skupia na sobie najwieksza moc obliczeniowa stajac sie dominujacym blockchainem w tym wzgledzie. To moze byc wlasnie ten moment zapalny, ktory doprowadzi do ZNACZNEJ korekty.

Nie jestem wrozka, moge sie mylic. Ale dmucham na zimne.

 

https://medium.com/@BillionairePal/hbitcoin-cash-to-take-over-most-of-bitcoins-hash-power-in-a-few-hours-b4fd8a071fe0

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

A to nie jest tak, że jeżeli większa moc kopie BitcoinCash tym większa jego podaż, a zatem cena będzie spadała? Wszak kopią bo się bardziej pyli, ale pyli się teraz więc teraz trzeba sprzedawać ten urobek bo zaraz może to być mniej opłacalne i przekierują moce gdzie indziej, a do wzrostu ceny potrzeba nam kupujących a nie sprzedających (kopiących)?

 

Kupiłem trochę BTC żeby nie zaglądać tutaj bez potrzeby, ale przyznam, że mącicie koledzy :P Wiadomo, że sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, ale pewne rzeczy powinny być stałe.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minut temu, nadobny napisał:

A to nie jest tak, że jeżeli większa moc kopie BitcoinCash tym większa jego podaż, a zatem cena będzie spadała? Wszak kopią bo się bardziej pyli, ale pyli się teraz więc teraz trzeba sprzedawać ten urobek bo zaraz może to być mniej opłacalne i przekierują moce gdzie indziej, a do wzrostu ceny potrzeba nam kupujących a nie sprzedających (kopiących)?

 

To tylko czesc prawdy. Nie tylko minerzy sprzedaja. Wiekszosc BTC jest w rekach ludzi poza minerami, mowimy tu o dziesiatkach miliardow $ i jesli ci sie przestrasza, ze ktos moze tak sobie zabrac moc obliczeniowa bitcoinowi, ze niektore transakcje czekaja juz 2 dni na realizacje i kosztuja krocie, to moga stracic wiare w przyszlosc BTC i wtedy moze byc niewesolo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś w nocy Bitcoin przekroczył, po wielokrotnych próbach w zeszlych tygodniach jednocześnie DWIE psychologiczne bariery cenowe na DWÓCH największych rynkach: w Korei 5mln WONów i w Chinach 30k remnibi. Teraz cena powinna poszybować do 50k remnibi, czyli jakies 7,5k USD, pewnie z malymi przerwami przy 40k remnibi...

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie cena może jeszcze mocno urosnąć, ale jeśli to prawda, że komputery kwantowe mogą bardzo szybko poradzić sobie z zabezpieczeniami BitCoina, to tę kryptowalutę niekoniecznie czeka długa kariera... może się szybko skończyć, tylko nie wiadomo kiedy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
34 minuty temu, zbinigew88 napisał:

Pewnie cena może jeszcze mocno urosnąć, ale jeśli to prawda, że komputery kwantowe mogą bardzo szybko poradzić sobie z zabezpieczeniami BitCoina, to tę kryptowalutę niekoniecznie czeka długa kariera... może się szybko skończyć, tylko nie wiadomo kiedy.

 

po co wogole zajmowac sie inwestycjami, skoro asteroid wymaze cywilizacje, jak pierdzielnie w ziemie. juz to raz zrobil i zrobi jeszcze raz, tylko nie wiadomo kiedy...

Share this post


Link to post
Share on other sites
58 minut temu, Alexis napisał:

Dziś w nocy Bitcoin przekroczył, po wielokrotnych próbach w zeszlych tygodniach jednocześnie DWIE psychologiczne bariery cenowe na DWÓCH największych rynkach: w Korei 5mln WONów i w Chinach 30k remnibi. Teraz cena powinna poszybować do 50k remnibi, czyli jakies 7,5k USD, pewnie z malymi przerwami przy 40k remnibi...

A nie będzie tak jak przepowiedział Goldman Sachs że dobije do 4800$ o ile dobrze pamiętam a później korekta ? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jakie macie obserwacje i prognozy związane z tą krypto masakrą ;)

 

W piątek BTC pobił rekord 5000 USD a dziś po ogłoszeniu chińskiego bana dla wszystkich ICO's, rynek skurczył się o 35 miliardów USD a BTC i większość innych walut straciło nawet i 50% na wartości.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kwestia z Chinami wg mnie jest mało istotna w porównaniu do sprawy z Tetherami https://medium.com/@bitfinexed/are-fraudulent-tethers-being-used-for-margin-lending-on-bitfinex-5de9dd80f330

Ostatnio emisja tetherów przyśpieszyła co można zaobserwować tutaj: http://omniexplorer.info/lookupadd.aspx?address=3MbYQMMmSkC3AgWkj9FMo5LsPTW1zBTwXL

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×