Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

2 minuty temu, tmi napisał:

 

Trochę obejrzałem tego materiału. Taka audycja dla Januszów :)

Wg mnie to jeszcze nie jest koniec bańki. W 2000 roku bańka dot com miała kapitalizacje $4 trylionów gdzie internet był słabo rozwinięty i bańka była lokalna. Obecnie w tej mogą brać udział wszyscy na całym świecie więc jak nie ta to kolejna przekroczy (moim zdaniem) te $4 tryliony.

Zgadzam się z Tobą.

Nikt nie jest w stanie cokolwiek przewidzieć. Krypto wylało się na bardzo duży obszar i ot tak nie może być "wysuszone". Historia już pokazała, bańki rosły nawet wtedy, gdzie już wielu postawiło krzyżyk.

 

Filmik to tylko dla rozrywki i kilku ciekawych info. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak właśnie sobie pomyślałem o obecnej sytuacji na giełdach, oraz giełdach kryptowalut  i powiązania tego z wydarzeniami z połowy grudnia w USA.

Mianowicie chodzi mi o zniesienie neutralności internetu.

Ideą bitcoina były płatności w darknecie,. A to co zrobiło USA to niemalże eliminacja darknetu w tym kraju (tak mi się wydaje, bo nie wiem jakby to miało funkcjonować jednocześnie).

Jak sądzicie czy to może mieć jakiś poważny wpływ na kursy anonimowych płatności w przyszłości? Jak tak to czy pozytywny czy negatywny?

Może to jest bezpośrednim powodem pikowania bitcoina?

 

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Masakra co się dzieje w sieci - ponad 300k niepotwierdzonych transakcji, transakcje nie widoczne pomimo wysyłek,  burdel i chaos. I pomyśleć, że jeden bitcoin w dalszym ciągu kosztuje 13k$. Nic na arbitrażu się aktualnie nie ugra, na  BM w nocy spadło do 40k z uwagi na zrealizowane stop lossy, gdzie na BB było ~55k, ale i tak nic z tym człowiek nie zrobi przy obecnym stanie rzeczy. Będzie chciał dokonać arbitrażu to się zapcha. Może jedynie dokupić i liczyć na odbicie.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczekać pozostaje i nie wpadać w panikę.

Poczytać o instynktach stadnych i temu podobnych stanach, zapalić fajkę, wziąć do ręki lampkę koniaku i się relaksować.  :P 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, epson said:

Przeczekać pozostaje i nie wpadać w panikę.

Poczytać o instynktach stadnych i temu podobnych stanach, zapalić fajkę, wziąć do ręki lampkę koniaku i się relaksować.  :P 

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko wraca do normy. Jak popatrzyć na https://coinmarketcap.com to zauważymy taką kryptowalutę jak XRP (ripple.com). Wspierana przez banki i duże instytucje finansowe. Trochę to zaprzeczenie idei krypto.. no ale cóż. Z rynkiem nie wygrasz. Obecnie pod względem kapitalizacji jest na 4. miejscu: 46 mld USD przy cenie 1,20 USD za 1 XRP. Przez większość czasu waluta ta była warta 1 centa, do początku tego roku, potem podskoczyła do 20 centów a w ostatnich kilku dniach do dolara. Myślę, że kwestią dni jest wskoczenie na 2. miejsce według kapitalizacji za BTC, a docelowo pewnie na pierwsze. Trochę wróżenie z fusów.. ale ta krypto jest na rynku od kilku lat, transakcja zajmuje 3 sekundy, a koszt to 0,0004 USD. Zobaczymy.

 

 

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/22/2017 at 9:01 AM, morderrca said:

25 tysięcy zł w dół w przeciągu 3 dni.

Prawie wszystkie krypto na czerwono. Spadki po kilkadziesiąt procent.

Bankierzy chyba jednak jakieś przecieki mieli, albo już sami zaczęli sterować kursem bitcoina.

Jak wyjaśnisz to Alexis?

 

Krąży tyle teorii spiskowych na ten temat, że zdecydowałem się jednak opublikować moją zdroworozsądkową opinię:

 

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę pooglądałem filmików od Rafaela ;)

 

Ripple to coin czy token? Nie ma chyba swojego portfela, ani nic więc token? Warto w to teraz wejść?

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, CzarnyElo said:

Ripple to coin czy token? Nie ma chyba swojego portfela, ani nic więc token? Warto w to teraz wejść?

 

Ripple to nie token. Ma swoj wlasny chain.

 

Ripple ma kilka slabych punktow:

- 70% coinow w rekach jednej firmy

- znaczny wplyw bankow

- brak decentralizacji blockchaina, czyli to, ze w to, ze nie dodrukuja pieniedzy musisz wierzyc prywatnej firmie

...i pare innych

Sa lepsze opcje, jesli chodzi o dlugoterminowa inwestycje.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, DD napisał:

Wszystko wraca do normy. Jak popatrzyć na https://coinmarketcap.com to zauważymy taką kryptowalutę jak XRP (ripple.com). Wspierana przez banki i duże instytucje finansowe. Trochę to zaprzeczenie idei krypto.. no ale cóż. Z rynkiem nie wygrasz. Obecnie pod względem kapitalizacji jest na 4. miejscu: 46 mld USD przy cenie 1,20 USD za 1 XRP. Przez większość czasu waluta ta była warta 1 centa, do początku tego roku, potem podskoczyła do 20 centów a w ostatnich kilku dniach do dolara. Myślę, że kwestią dni jest wskoczenie na 2. miejsce według kapitalizacji za BTC, a docelowo pewnie na pierwsze. Trochę wróżenie z fusów.. ale ta krypto jest na rynku od kilku lat, transakcja zajmuje 3 sekundy, a koszt to 0,0004 USD. Zobaczymy.

DD

 

57 minut temu, Alexis napisał:

 

Ripple to nie token. Ma swoj wlasny chain.

 

Ripple ma kilka slabych punktow:

- 70% coinow w rekach jednej firmy

- znaczny wplyw bankow

- brak decentralizacji blockchaina, czyli to, ze w to, ze nie dodrukuja pieniedzy musisz wierzyc prywatnej firmie

...i pare innych

Sa lepsze opcje, jesli chodzi o dlugoterminowa inwestycje.

 

I jak DD, sprzedajesz? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, tmi napisał:

 

 

I jak DD, sprzedajesz? :D

 

Dlaczego? Wiem, że XRP ma swoje minusy. Moim zdaniem nie przeszkadza to, żeby to "coś" wzrosło kilka razy w ciągu najbliższych miesięcy :) Wiem też, że jak bitcoin spadał, to na Bloombergu mówili, że XRP rośnie ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, DD said:

 

Moim zdaniem nie przeszkadza to, żeby to "coś" wzrosło kilka razy w ciągu najbliższych miesięcy

 

 

Jak mawia kumpel z Krakena: "Trzeba byc kompletnym idiotą, żeby nie zarobić na krypto przy obecnym stanie rynku". Jasne, że to cos moze wzrosnac kilkukrotnie (jak kazda kryptowaluta). Chodzi o to, ze upside/downside ratio jest bardzo niskie w porownaniu z innymi opcjami. Ja zasadniczo odradzam inwestowania w cos, w co sie nie wierzy, "bo jest szansa, że to wzrośnie krótkoterminowo." Mysle, ze DD tylko prowokuje co do XRP. Dopuki tego nie kupi, nie wierze, ze to mowi powaznie. Talk is cheap.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Alexis napisał:

 

Jak mawia kumpel z Krakena: "Trzeba byc kompletnym idiotą, żeby nie zarobić na krypto przy obecnym stanie rynku". Jasne, że to cos moze wzrosnac kilkukrotnie (jak kazda kryptowaluta). Chodzi o to, ze upside/downside ratio jest bardzo niskie w porownaniu z innymi opcjami. Ja zasadniczo odradzam inwestowania w cos, w co sie nie wierzy, "bo jest szansa, że to wzrośnie krótkoterminowo." Mysle, ze DD tylko prowokuje co do XRP. Dopuki tego nie kupi, nie wierze, ze to mowi powaznie. Talk is cheap.

 

Oczywiście, że kupiłem XRP. Inaczej bym o tym nie wspominał.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chciałem tylko zauważyć i ostrzec resztę, że XRP nie tak dawno było po 20 parę centów. W jego naturze leży wrażliwość na plotki. Oby tylko doniesienia się potwierdziły, bo inaczej wyląduję bardzo nisko. Sam go przerabiałem od 16 centów... W tej chwili jest na szczycie.

 

#xrp.pl

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Popieram Alexisa - jest naprawdę wiele innych kryptowalut, które mają potencjał i wypełniają idee kryptowaluty w odróżnieniu od Ripple, który jest jej zaprzeczeniem. Wystarczy sobie spojrzeć na Liska jak naprawdę fajna kryptowaluta zyskała w tym roku, a jeszcze jak SDK wypuszcza to będzie kosmos, a Ripple? To już lepiej chyba doge kupić  albo koreańskiego eth ;))

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przeczytałem jedną stronę Waszych wpisów i poczułem się jak dinozaur odkopany ze skamieliny , który trafił w nieznany mu świat ;)  Życzę wszystkim powodzenia w tych spekulacjach.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Kangur said:

Przeczytałem jedną stronę Waszych wpisów i poczułem się jak dinozaur odkopany ze skamieliny , który trafił w nieznany mu świat ;)  Życzę wszystkim powodzenia w tych spekulacjach.

 

Starych spekulantów ciągnie do miodu... ;) To jak Vabank 2 :)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, CzarnyElo said:

Alexis dawaj jakieś przykłady w które krypto lepiej zainwestować?

 

Tu masz jeden z przykładów:

 

 

Edited by Alexis
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja właśnie sprawdziłem kurs dogecoina. Zapomniałem o nim ;) W ogóle go nie monitorowałem.  A pieseł trochę poszybował i to całkiem przyjemnie jeśli ma się tego w setkach tysiącach. Pozostało mi z przed kilku lat troszkę tej waluty. 

Właśnie kończy mi się ściąganie bloków.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, CzarnyElo napisał:

Bitcoin szybuje w dół, a ja czekam na głęboki dołek na poziomie 30 000zł, żeby wejść, myślicie, że spadnie na tyle? ;)

Z Bitcoinami jak z domenami, też potrafią zaskoczyć. ;)

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×