Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

On 1/16/2020 at 1:56 PM, Domeniacz said:

Może szału na rynku domen nie ma, ale za to napewno domeny nie stracą 90% wartości w jedną noc i tego jestem absolutnie pewien w perspektywie 100 następnych lat.

zależy które domeny i nie ty decydujesz o tym, czy domeny są potrzebne 90% abonentów, te 10% na pewno przez 100 lat będzie trzymać i ich ceny na pewną będą uzasadnione, ale co do reszty trudno być pewnym, mimo wszystko gratuluję optymizmu w tym trudnym czasie dla domen z rynku wtórnego .

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, @Alexis bo już mnie znudziły Twoje opowiastki.

 

SZACH MAT

 

Gdzie znajdę informację na Amazon o tym światowym bestselerze oraz ilości sprzedanych sztuk ?

 

https://www.amazon.com/best-sellers-books-Amazon/zgbs/books/ref=zg_bs_pg_1?_encoding=UTF8&pg=1

 

Jakoś tutaj nie widać tego światowego tytułu.

Ale to nie wszystko, taki tytuł WOGÓLE NIE ISTNIEJE na Amazon panie Fake Millionaire.

 

Albowiem jak powiedziałem już wcześniej, jesteś zwykłym marzycielem a nie milionerem. Nie powiodło się w domenach, nie powiodło się z książką a teraz jeszcze miotasz się w crypto. A przy okazji wyszło iż okłamałeś wszystkich iż Twoja książka to bestseller na Amazon, ba! światowy bestseller.

 

Jaka jest prawda każdy widzi sam.

To iż coś jest nie tak wiedziałem już po tym jak napisałeś bzdury o crypto i złocie  że już o rynku domen i biznesie nie wspomnę.

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domeniacz, rzeczywiście jesteś frustratem

Na tym forum jest sporo milionerów i dla większości domeny to tylko mały dodatek.
Jeżeli ktoś teraz w 2020 r. chce zacząć w coś inwestować to będzie głupi jeśli zainwestuje w domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Domeniacz said:

Ale to nie wszystko, taki tytuł WOGÓLE NIE ISTNIEJE na Amazon panie Fake Millionaire.

 

Tak, ja tez wogole nie istnieje :) ... albo ty ponownie okazales sie ignorantem i nie masz pojecia czego i gdzie szukac. Nie wiesz tez co zrobic by jakos wyladowac swoja frustracje, wiec obrzucasz kogos tysiacem oskarzen i oszczerstw by w jakis sposob sciagnac go do swojego poziomu miernosci, skoro ty nie masz niczego do pokazania i nie jestes w stanie wejsc na jego poziom. Jeszcze raz ci mowie: odpusc sobie, bo osmieszasz sie tylko swoja ignorancja i dyletantyzmem i pokazujesz tylko swoje wredne oblicze.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alexis nie może znaleźć, czy Domeniacz jest rejestratorem (jest), Domeniacz nie może znaleźć, czy Alexis napisał książkę (napisał)... Panowie, coś kiepsko z szukaniem jak na domainerów. :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

@entersite Bez urazy, ale głupi to by był ktoś, kto by posłuchał Twojej rady bez badania rynku.

@Alexis Twoja książka nie jest żadnym bestsellerem o jakim wspominałeś ponadto na publikowaniu książki przez wydawnictwo zarabia się grosze o czym wspominałem i zapewne zrozumiałeś swój błąd bo temat na książkę miałeś naprawdę dobry i mogłeś na niej sporo zarobić. Ponadto zgrywanie multi milionera w środowisku domainerów to nie najlepszy pomysł. A patrząc na cenę na Amazonie i Twojej stronie już rozumiem dlaczego nie chciałeś podać linka :D

 

@pb Przemek przyszedł i pozamiatał wszystkich ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Domeniacz said:

 

@Alexis Twoja książka nie jest żadnym bestsellerem o jakim wspominałeś ponadto na publikowaniu książki przez wydawnictwo zarabia się grosze o czym wspominałem i zapewne zrozumiałeś swój błąd bo temat na książkę miałeś naprawdę dobry i mogłeś na niej sporo zarobić.

 

"A ja gadala i bede gadala" ;) Najpierw gratulujesz mi bestsellera, potem oskarzasz mnie, ze gdzby nie on to nawet nie bylbym milionerem, potem ze nic na nim nie zarobilem, potem ze nie jestem milionerem, potem, ze ksiazka wogole nie istnieje, a na koniec, jak okazuje sie ze jednak istnieje, to ze nie jest bestsellerem. Chlopie, wez sie w garsc i zdecyduj sie o co mnie oskarzasz, bo z kazdym twoim postem coraz lepsze kwiatki ;) Wyglada to paskudnie, jakbys cierpial na jakas paranoje. Do tego z kazdym swoim postem dajesz swiadectwo coraz wiekszej ignorancji polaczonej z bezczelnoscia i wybujalym wyobrazeniem o swojej wiedzy, ktora w zakresie poruszonych przez ciebie tematow jest ZEROWA, tak samo jak ZEROWE jest twoje doswiadczenie i prawdziwosc wyglaszanych przez ciebie tez ("100.000 sprzedanych domen PL rocznie w sredniej cenie 200zl", "twoje 10x ROI od lat").

 

"The Billion Dollar Secret" wyladowal na listach bestsellerow w wielu krajach, w tym znalazl sie na PIERWSZYM MIEJSCU LISTY BESTSELLEROW Amazona w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Emiratach Arabskich, Brazyli, Niemczech... Do tego zostal nominowany do Business Book Awards i Foreword Awards. Jest w drodze 11 wersji jezykowych. Wejdz sobie na moje kanaly Twitter/LI/FB jak potrzebujesz linkow, bo nie mam zamiaru inwestowac czasu, by jakiemus zawistnemu impertynentowi wyszukiwac linki i robic screenshoty. Nie interesuje mnie twoje zdanie na ten temat.

 

Nie dbam o to, co ci sie wydaje na temat mnie i mojej zamoznosci. Kolo d..y mi to lata.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz

Twierdzisz ze od kilku lat masz "10x ROI na domenach"

1. Od ilu lat masz 10x ROI na domenach PL, geniuszu?

2. Ile miales zysku w 2019 z domen PL?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minut temu, Alexis napisał:

@Domeniacz

1. Od ilu lat masz 10x ROI na domenach PL, geniuszu?

2. Ile miales zysku w 2019 z domen PL?

 

Napisałeś Alexis książkę a nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, więc spieszę Ci wytłumaczyć zupełnie niezrozumiałe dla Ciebie fragmenty a w szczególności czas do jakiego się odnoszą.


Napisałem Ci wyraźnie w czasie przyszłym iż na rynku PL powiele schemat który stosuję na rynku .COM, co oznacza jednocześnie iż ROI na rynku PL będę Ci mógł podać najwcześniej za rok. Ponieważ na rynku PL rejestracja domeny jest o wiele tańsza a jak pisałem ja nie kiszę domen latami oraz nie ładuje pieniędzy w bezsensowne odnowienia czegoś co się przez rok nie sprzedało, nawet przy scenariuszu iż sprzedaż będzie 3 razy gorsza wynik będzie podobny. Czy moje założenia się potwierdzą - zobaczymy. Technologię mam wypracowaną, a tam gdzie byle gnioty wyceniają na kilka tysięcy raczej nie trudno będzie sprzedać dobrą przechwyconą domenę z ROI rzędu 20-100x, co w efekcie końcowym bez problemu powinno dać ROI minimum 10x. Dlatego właśnie zainwestowałem w system do przechwytywania domen na rynku PL, gdyż mnie interesuje hurt na automacie ale Ty tego nie potrafisz zrozumieć gdyż całe życie spędziłeś na AM i nawet Ci nie przyszło do głowy że można inaczej. Dlatego napisałem, jeśli się powiela oklepane schematy szału raczej nie ma a o 10x ROI można tylko pomarzyć.

 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, Domeniacz said:

Napisałem Ci wyraźnie w czasie przyszłym iż na rynku PL powiele schemat który stosuję na rynku .COM, co oznacza jednocześnie iż ROI na rynku PL będę Ci mógł podać najwcześniej za rok.

 

Acha, czyli okazuje sie, ze jednak tak jak mowilem masz ZEROWE doswiadczenie na rynku PL. Skad masz informacje, ze sprzedaje sie w PL 100.000 domen rocznie w sredniej cenie 200zl?

 

25 minutes ago, Domeniacz said:

ale Ty tego nie potrafisz zrozumieć gdyż całe życie spędziłeś na AM.

 

Tak, z pewnoscia tego nie moge zrozumiec, tym bardziej ze AM istnieje od 12 lat a ja na rynku domen bylem DZIESIEC LAT ZANIM powstal AM :)

 

13 hours ago, Domeniacz said:

na domenach oraz usługach z nimi powiązanymi zarabiam rocznie 10x to co wkładam, rok po roku.

 

Jeszcze raz sie wiec zapytam:

1. Od ilu lat zarabiasz na domenach 10x wkladu "rok po roku"?

2. Jakie zyski miales w 2019?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdy przeanalizujesz raporty NASK znajdziesz tam informację odnośnie zmiany abonentów domeny w ilości ponad 100K. ALE, uwzględnia to również np. LM jak i wiele innych sytuacji. Dokładając do tego dane z innych źródeł do których mam dostęp odnośnie sprzedaży kwota 200zł jest bardzo adekwatna, albowiem lepiej być pozytywnie zaskoczonym niż niemile rozczarowanym. Ponadto nigdzie nie napisałem iż mam doświadczenie na rynku PL, natomiast napisałem wyraźnie iż powielę schemat na rynku PL, niestety nie byłeś w stanie tego zrozumieć. Nie uważam również abym musiał się dzielić z Tobą informacjami na publicznym forum odnośnie osiąganych dochodów, natomiast zapewniam Cię iż podziele się z Tobą informacją na temat ROI z rynku PL w przyszłym roku z zaledwie rocznym doświadczeniem na tym rynku a wtedy porównamy to z Twoją 23 letnią wiedzą i kosmosem jakim jest dla Ciebie 10x ROI w stosunku rocznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@Domeniacz

Dlaczego unikasz odpowiedzi na pytanie: Od ilu lat zarabiasz na domenach 10x wkladu "rok po roku"? Czyzbys nas oklamal, czy tylko naciagasz nieco rzeczywistosc?

 

26 minutes ago, Domeniacz said:

Gdy przeanalizujesz raporty NASK znajdziesz tam informację odnośnie zmiany abonentów domeny w ilości ponad 100K. ALE, uwzględnia to również np. LM jak i wiele innych sytuacji. Dokładając do tego dane z innych źródeł do których mam dostęp odnośnie sprzedaży kwota 200zł jest bardzo adekwatna, albowiem lepiej być pozytywnie zaskoczonym niż niemile rozczarowanym.

 

Myslisz, ze to pesymistyczny szacunek? Ja mysle, ze BARDZO optymistyczny. Nie chce cie zniechecac, trzymam kciuki i zycze powodzenia. Zobaczymy za rok. Mysle jednak ze przeceniasz znacznie wielkosc i plynnosc rynku.

 

26 minutes ago, Domeniacz said:

zapewniam Cię iż podziele się z Tobą informacją na temat ROI z rynku PL w przyszłym roku z zaledwie rocznym doświadczeniem na tym rynku a wtedy porównamy to z Twoją 23 letnią wiedzą i kosmosem jakim jest dla Ciebie 10x ROI w stosunku rocznym.

 

To dla mnie jest kosmos na rynku domen w dluzszym okresie i przy odpowiedniej skali, bo znam realia. Ale tak jak mowie: Trzymam Ci kciuki i mimo wszystkiego co napisales powyzej zycze Ci dobrze. Natomiast: Dla mnie CALY rynek wtorny PL jest zbyt maly i zbyt malo plynny w stosunku do skali moich inwestycji i to poprostu eliminuje ten rynek w moich oczach z perspektywy biznesowej.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

W systemie o którym mówie jest to ponad 5 lat na domenach .com gdyż w newGTLD nie inwestuje wogóle. Mnogość tych końcówek sprowadza się do tego iż są warte grosze. Nawet jak spojrzysz szybko na aukcje Godaddy zobaczysz iż jest zero ofert na newGTLD nawet z 10-100 krotnie mniejszą ceną w przypadku gdy jest dostępna do sprzedania nazwa w .COM

 

Natomiast czy mój schemat się sprawdzi z takimi założeniami o jakich pisałem na rynku PL, okaże sie za rok. Może się okazać iż były kompletnie błędne a może się okazać iż nawet bardzo ich niedowartościowałem. Ponadto na rynku .COM jest dostęp do znacznie większej ilości danych niż na rynku PL i z tego względu znacznie lepiej się na nim działa. Tak czy owak inwestycja w rynek PL jest śmiesznie mała w stosunku tego co musisz zainwestować w .COM aby cokolwiek sensownego na nim złapać. Ponieważ mnie nie interesują aukcje przechwyconych domen, albowiem znacznie zmniejsza to ROI.

 

Dzięki za kiuki i nie zapominaj proszę iż pierwsze moje słowa skierowane do Ciebie to były gratulacje odnośnie pasji i wydanej książki. Nie należę do typowych polskich zazdrośników jak mnie wstępnie oceniłeś. Tymczasem pozdrawiam i dobrej nocy życzę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, Domeniacz said:

W systemie o którym mówie jest to ponad 5 lat na domenach .com gdyż w newGTLD nie inwestuje wogóle. Mnogość tych końcówek sprowadza się do tego iż są warte grosze. Nawet jak spojrzysz szybko na aukcje Godaddy zobaczysz iż jest zero ofert na newGTLD nawet z 10-100 krotnie mniejszą ceną w przypadku gdy jest dostępna do sprzedania nazwa w .COM

 

To bardzo ciekawe: 5 lat! 10^5=100.000. Jesli nawet zaczales w 1szym roku od 1 domeny za $10, to zrobiles wedlug ciebie w ciagu tych 5 lat juz $1mln zysku. Jesli od 10 domen, to juz $10 milionow! Od 100 domen, to juz $100 milionow! Calkiem niezle! Czyli moze juz za rok, najpozniej za 3 lata bedziesz dolarowym miliarderem! Gratulacje!

...no chyba ze czegos znowu nie zrozumialem ;)

 

Ale chwila: Skoro zarobiles juz $1 milion, czyli 4 miliony zl i chcesz to zrobic w tym roku x10 w PL, czyli osiagnac 40 milionow zl w PL, to jak to masz zamiar zrobic na rynku, ktory (optimistycznie) oszacowales na 20 milionow zl?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Alexis napisał:

To bardzo ciekawe: 5 lat! 10^5=100.000. Jesli nawet zaczales w 1szym roku od 1 domeny za $10, to zrobiles wedlug ciebie w ciagu tych 5 lat juz $1mln zysku. Jesli od 10 domen, to juz $10 milionow! Od 100 domen, to juz $100 milionow! Calkiem niezle! Czyli moze juz za rok, najpozniej za 3 lata bedziesz dolarowym miliarderem! Gratulacje!

...no chyba ze czegos znowu nie zrozumialem ;)

 

Jak kupię domenę za $10, sprzedam ją za $100, z tego przejem $90, kupię kolejną domenę za $10 itd. - to też mam 10xROI ale portfel pusty.

Bez konkretnych liczb można to dwojako, a pewnie i wielorako interpretować.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Domeniacz said:

Gdy przeanalizujesz raporty NASK znajdziesz tam informację odnośnie zmiany abonentów domeny w ilości ponad 100K. ALE, uwzględnia to również np. LM jak i wiele innych sytuacji. Dokładając do tego dane z innych źródeł do których mam dostęp odnośnie sprzedaży kwota 200zł jest bardzo adekwatna, albowiem lepiej być pozytywnie zaskoczonym niż niemile rozczarowanym. Ponadto nigdzie nie napisałem iż mam doświadczenie na rynku PL, natomiast napisałem wyraźnie iż powielę schemat na rynku PL, niestety nie byłeś w stanie tego zrozumieć. Nie uważam również abym musiał się dzielić z Tobą informacjami na publicznym forum odnośnie osiąganych dochodów, natomiast zapewniam Cię iż podziele się z Tobą informacją na temat ROI z rynku PL w przyszłym roku z zaledwie rocznym doświadczeniem na tym rynku a wtedy porównamy to z Twoją 23 letnią wiedzą i kosmosem jakim jest dla Ciebie 10x ROI w stosunku rocznym.

ech,

łudziłem się...

 

Domeniacz, wygląda na to, że jeste po prostu niemądry, a szkoda, bo brakuje mądrych ludzi.

Właśnie dlatego, że spojrzałem na ten raport, zdziwiły mnie Twoje "analizy"

1. Transfer domeny do innego rejestratora, czy abonenta to nie to samo co sprzedaż

2. Transfer domeny ze zmianą abonenta może w skrajności oznaczać sprzedaż, ale z reguły jedynie zmianę danych w rejestrze

3. Kwoty jakie podajesz (200), to optymizm w czystej postaci i zero znajmości specyfiki rynku polskiego

4. Co do Twojej "strategii" wejścia na polski rynek: "Serdecznie witamy" parafrazując sąsiadów niemców, dawcy kapitału w polsce zawsze są mile widziani, bo tak jak pisze Alexis, ten rynek jest mało płynny.

 

Jeszcze wskazówka dla Ciebie, za darmo:

+ Czy wiesz, że transfer polskiej domeny jest darmowy?

 

Edited by Czyzis

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Czyzis napisał:

 

3. Kwoty jakie podajesz (200), to optymizm w czystej postaci i zero znajmości specyfiki rynku polskiego

4. Co do Twojej "strategii" wejścia na polski rynek: "Serdecznie witamy" parafrazując sąsiadów niemców, dawcy kapitału w polsce zawsze są mile widziani, bo tak jak pisze Alexis, ten rynek jest mało płynny.

 

 

Gdybyś się nie szczypał, tylko był skłonny zaakceptować oczekiwane ceny za goniec/plany/kalkulacja/listaobecnosci etc. rynek stałby się momentalnie bardziej płynny :P.

A tak na poważnie. Myślę, że się doskonale orientujesz także w niemieckim, wtórnym rynku domen i wiesz o tym, że i tam również "niemieccy Alexis", posiadający w swoim portfolio bardzo słabe domeny, wieszczą już od dawna jego upadek, ponieważ "domeny straciły 90 % wartości".

Jakie są natomiast realia, można pokazać na przykładzie Haralda H. (tego od Adomino.com). Harald zajmuje się sprzedażą domen "hauptberuflich", jego portfolio znajduje się daleko, daleko za tymi najlepszymi .de. Oto jak podsumował on nie tak dawno temu, swoją 13-letnią karierę w domenowym biznesie:

 

>In den letzten 13 Jahren war 2019 das 5. beste Jahr. Die Domains habe ich im Schnitt mit 668% Gewinn verkauft. Der Durchschnitt der letzten 13 Jahre ist "nur" 423%. Der durchschnittliche VK-Preis war im Jahr 2019 9.777 EUR, im 13 Jahre Schnitt 8.956 EUR/Domain.<
 
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, keyword said:

 i wiesz o tym, że i tam również "niemieccy Alexis", posiadający w swoim portfolio bardzo słabe domeny, wieszczą już od dawna jego upadek, ponieważ "domeny straciły 90 % wartości".

 

Ze jak?!?!??! Prosze pokazac mi moja choc jedna wypowiedz wieszczaca upadek rynku DE! Nie wiem skad sie bierze twoja wrogosc do mnie i proby dewaluacji mojej osoby i wkladania mi do ust stwierdzen, ktorych nie zrobilem. Czyzbym zbyt czesto przylapal cie na szerzeniu bullshitu wsrod naiwnych wyznawcow religii domenowej?

 

1 hour ago, keyword said:

>In den letzten 13 Jahren war 2019 das 5. beste Jahr. Die Domains habe ich im Schnitt mit 668% Gewinn verkauft. Der Durchschnitt der letzten 13 Jahre ist "nur" 423%. Der durchschnittliche VK-Preis war im Jahr 2019 9.777 EUR, im 13 Jahre Schnitt 8.956 EUR/Domain.<

 

Wydawalo mi sie, ze znasz niemiecki. Cytujac to mam co do tego watpliwosci. Jest ZNACZNA roznica miedzy corocznym zwrotem z wkladu z dzialalnosci na domenach (czyli ROI z CALEGO portfolio), a zyskiem ze sprzedazy domen, ktore sie sprzedalo. Nie jest ZADNYM problemem miec po 700% albo 1000%, czyli x7 albo x10, albo nawet x100 na poszczegolnych domenach. Natomiast problemem jest (nawet na rynku DE) miec x10 ROI z wkladu, czyli na calym portfolio. I ide o zaklad, ze nawet Herald go nie ma "rok po roku", bo gdyby mial, to bylby dzis najbogatszym czlowiekiem swiata, a jest chalupnikiem tak jak ty.

 

Mam zalozmy 1000 domen, ktore kupilem dla uproszczenia po €100, przedluzenie dla uproszczenia tez €3. Sprzedam jedna domene po €9.777. To mam podobne statystyki jak on:

tzn. sredni zysk z domeny mam 877%, Srednia sprzedaz €9.777, ale co z tego? Sprzedalem TYLKO JEDNA DOMENE!

Za przedluzenia zaplacilem €3.000, wiec bierzaca zyskownosc mam tylko na poziomie €6.777. Do tego zainwestowalem €100.000, czyli zwrot z inwestycji mam tylko 6,8%. To bardzo daleko od zwrotu x10, wiec nie 10.000%. Zacytowane przez niego liczby wiec nic nie mowia, tylko sprawiaja "dobre" wrazenie.

 

Jak widzisz trzeba czytac statystyki ze zrozumieniem a nie z naiwnoscia dziewicy. Nie wiem czy to cytujesz tutaj dlatego ze jestes tak naiwny, czy liczysz na naiwnosc innych i chcesz ich tym zmanipulowac, by brneli dalej w to bagno, ktorego ty strzezesz jak pajak.

 

NIech Harald napisze jakie ma ROI ze swojego portfolio w poszczegolnych latach, to pogadamy, bo ja tez na domenach robie po x10, niekiedy nawet x100 przy sprzedazy, ale dotyczy to zwrotu z poszczegolnych domen, a nie z calego portfolio.

 

Do tego:

Ceny na rynku PL sa nizsze niz na DE, a przedluzenia sa drozsze niz na DE.

 

Ps. Nie musze miec najlepszych domen na kazdym rynku. Ty tez masz bardzo slabe domeny .de i nigdy cie z tego wzgledu nie dewaluowalem. Nie mierz innych swoja miara. Ja mam nieco inne ambicje. Ty slinisz sie na mysl o Haraldzie chalupniku, mnie kreca miliarderzy. Pokaz mi choc jednego miliardera, ktory dorobil sie na domenach. Powiem ci, ze takie twoje wypowiedzi odbieraja mi resztke szacunku do tego rynku, skoro ludzie, ktorzy uwazaja sie za jego liderow i promotoro sieja juz dezinformacje i oszczerstwa wobec sceptykow, wkladajac im do ust stwierdzenia, ktorych nie dokonali.

 

 

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz:

Niezaleznie od wszystkiego powyzej. Rada od przedsiebiorcy, ktora dostalem od miliardera: Jesli wierzysz w swoj pomysl, swoja strategie, to nie pytaj sie innych, tylko sprobuj. NIe ma sensu weryfikowac go na forum. Tylko rynek ja zweryfikuje. Bo jesli dostaniesz poklask i to sie ludziom spodoba, to nie jest to najbardziej oryginalny pomysl i do tego mozesz zbudowac sobie konkurencje. Natomiast najlepsze, najbardziej nowatorskie pomysly spotkaja sie tylko ze sceptyka i dezaprobata, nawet od ekspertow, nawet od ludzi, ktorych szanujesz, bo gdyby tak nie bylo to nie bylyby nowatorskie.

Wiec nie pytaj, tylko dzialaj. Osobiscie 3mam kciuki, bo fajnie byloby zobaczyc kogokolwiek na rynku domen z ROI x10 na calym portfolio.

 

Obejrzyj to, zeby uslyszec to bezposrednio z ust miliardera Chrisa Larsena, ktory zbudowal kilka miliardowych firm i ktory 2 lata temu byl 5tym najbogatszym czlowiekiem swiata:

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, keyword said:

 

Gdybyś się nie szczypał, tylko był skłonny zaakceptować oczekiwane ceny za goniec/plany/kalkulacja/listaobecnosci etc. rynek stałby się momentalnie bardziej płynny :P.

A tak na poważnie. Myślę, że się doskonale orientujesz także w niemieckim, wtórnym rynku domen i wiesz o tym, że i tam również "niemieccy Alexis", posiadający w swoim portfolio bardzo słabe domeny, wieszczą już od dawna jego upadek, ponieważ "domeny straciły 90 % wartości".

Jakie są natomiast realia, można pokazać na przykładzie Haralda H. (tego od Adomino.com). Harald zajmuje się sprzedażą domen "hauptberuflich", jego portfolio znajduje się daleko, daleko za tymi najlepszymi .de. Oto jak podsumował on nie tak dawno temu, swoją 13-letnią karierę w domenowym biznesie:

 

>In den letzten 13 Jahren war 2019 das 5. beste Jahr. Die Domains habe ich im Schnitt mit 668% Gewinn verkauft. Der Durchschnitt der letzten 13 Jahre ist "nur" 423%. Der durchschnittliche VK-Preis war im Jahr 2019 9.777 EUR, im 13 Jahre Schnitt 8.956 EUR/Domain.<
 

 

Nie jestem skłonny do takiego ryzyka, odnośnie domen polskich, by kupować generyki za duże kwoty, to jeszcze za wcześnie, a może już za późno?
Ostatnio była do wzięcia na AM kuchenka .pl za kilkaset PLN ...

 

Staram się badać jakie są nastroje, 

są ludzie, którzy nie wierzą i wyprzedają i

są napaleńcy jak @Domeniacz, który chętnie poświęci trochę kapitału na testy.

 

Zacytowałeś kogoś z rynku niemieckiego, który jest jednym z największych rynków domen, poza tym rynek niemieckojęzyczny jest kilkakrotnie większy i lata świetlne do przodu przed rynkami rozwijającymi się jakim realnie jest polski rynek, ale kto będzie inwestował w PL, jak są inne kraje i kontynenty bardziej atrakcyjne?

 

Aby lepiej pokazać różnice pomiędzy rynkiem, kulturą, warto przyjrzeć się jak w branży StartUp-ach myślą Polacy i Niemcy.

Ogólnie na zachodzie Startup to firma, która funkcjonuje (sprzedaje ) i ma kapitał, ale potrzebuje inwestorów do zwiększenia sprzedaży.

 

W PL jak się mówi o startup-ach to raczej chodzi o Januszy, którzy mają pomysł, ale nic nie działa a pieniądze inwestora mają iść na stworzenie firmy przynoszącej jakieś zyski.

W PL pokutuje wiele różnych stereotypów na temat biznesu i dlatego zamiast robić biznes innowacyjne, mówi się o innowacyjności.

Myślę, że nie trzeba nawet dotykać liczb, by wiedzieć w jakim kierunku iść, moim zdaniem to tworzenie zarabiających usług z wykorzystaniem jednej wiodącej domeny i wielu uzupełniających, pozwalając na naturalne zagospodarowanie większego rynku w czasie, a to się nie kwalifikuję jako inwestycja w domenym tylko inwestycja w konkretny biznes i wtedy jak zarabia, można kupić więcej domen/biznesow, aby poszerzyć rynek.

 

Jak wielu tutaj na forum, jestem pasjonatem, tworzę oprogramowanie i domeny potrzebuję na projekty a przy okazji jak sie sprzeda, to jest to jakaś forma amortyzacji pozostałych.

Na pewno są klienci na domeny za niskie XXX, ale tutaj by sie pryzdala sztuczna inteligencja, bo szkoda mi czasu na grzebanie w tysiacach domen i sie zastanawiac, ktorą przedłużyć czy sprzedać, może @Domeniacz zrobi coś takiego i będziemy wszyscy mu gratulowali za rok, a może nie...

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Alexis said:

czyli zwrot z inwestycji mam tylko 6,8%. To bardzo daleko od zwrotu x10, wiec nie 10.000%.

 

Korrekta (literowka): czyli zwrot z inwestycji mam tylko 6,8%. To bardzo daleko od zwrotu x10, wiec nie 1.000%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Alexis znajdź inwestora który będzie skłonny zainwestować kilkadziesiąt milionów USD a przebijemy DropCatch. Jakie zyski ma DropCatch już pisałem, technologię wciąż doskonale i przy takiej samej ilości rejestratorów i stojących za nimi LLC możemy to zrobić już dzisiaj. Pozostaje kwestia efektywnego marketingu wpisana w tą kwotę.

 

Jeśli Ci się nie uda, trochę mi zajmie zajmie czasu aby to osiągnąć ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, Domeniacz said:

@Alexis znajdź inwestora który będzie skłonny zainwestować kilkadziesiąt milionów USD a przebijemy DropCatch. Jakie zyski ma DropCatch już pisałem, technologię wciąż doskonale i przy takiej samej ilości rejestratorów i stojących za nimi LLC możemy to zrobić już dzisiaj. Pozostaje kwestia efektywnego marketingu wpisana w tą kwotę.

 

Jeśli Ci się nie uda, trochę mi zajmie zajmie czasu aby to osiągnąć ;)

 

 

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, Domeniacz said:

@Alexis - to nie żart. Próg wejścia to jedyna przeszkoda która mnie ogranicza na dzień dzisiejszy.

 

Zwroc sie moze do ktoregos z szanownych kolegow milionerow - domenowych entuzjastow, a nie do mnie Fake Milionera, ktory nie wierzy w domeny ;)

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×