Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

@meloo Ponieważ widzę iż część osób korzysta z crypto walut, dodam możliwość płatności za usługi tymi walutami. I to chyba będzie najbardziej optymalna inwestycja w crypto dla mnie, oczywiście z natychmiastowym przewalutowaniem aby zonka nie było ;)

 

Co o tym myślisz jako osoba poruszająca się w crypto jak ryba w wodzie ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz
Klauzulka typu: "To nie jest porada inwestycyjna"... ;)
Pomysł dobry, chociaż ja jeszcze ani razu kryptowalutami nie płaciłam [jestem oldskulowa]. Ryzyko jest i trzeba będzie je zniwelować do zera, także natychmiastowe przewalutowanie brzmi OK, tylko nie wiem, jak to działa w praktyce i czy mimo tego, coś może pójść "nie tak". Tutaj płatności kryptowalutami raczej nie są popularne. W Kanadzie wiem, że są i to bardzo [mam tam znajomego, używają ETH na co dzień]. Jeśli ograniczysz ryzyko do zera, to dobrze... Inaczej bym się [osobiście] na to nie zdecydowała. W przypadku Twojego biznesu mowa jest o dużych kwotach - z kolei ja "zainwestowałam" w krypto raptem kilka tysięcy [właściwie, to wydałam więcej niż niektórzy władowali w swoje spółki]... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje @meloo za bardzo merytoryczną wypowiedź. Na początek myśle o płatności BTC + ETH a później zobaczymy co dalej. Klienci sami zagłosują wybierając taką formę płatności zamiast karty czy też przelewu bankowego. Płatność w krypto ma to do siebie iż nie da się jej cofnąć tak więc ryzyko jest mniejsze, pozostaje kwestia tego przewalutowania. Tak czy owak wszystko przetestuję aby zonka nie było a ponieważ wszystkiego przewidzieć się nie da, wezmę ryzyko na siebie.

 

Natomiast osobiście również jestem "oldskulowy" jeśli chodzi o płatności które wykonuje. Mimo wszystko trzeba wprowadzać innowacje i nowe rozwiązania zamiast odgrzanych kotletów.


Zainwestowane "raptem kilka tysięcy" to nie jest mała kwota. Przy korzystnym zbiegu okoliczności i Twojej wiedzy na temat crypto może się zamienić w solidną sumkę, może i nawet kilkaset tysięcy - czego Ci serdecznie życzę. Ważne abyś wyczuła dobry moment na wycofanie się w odpowiednim momencie jeśli miałaby nadejść katastrofa a bańka prysnąć. 

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę @Domeniacz :)
BTC oraz ETH to [na ten moment] najlepsza opcja [piszę "na ten moment", bo mam wobec ETH jakieś mieszane odczucia - ale mogę być w błędzie; w sumie to na ETH nigdy nie straciłam].
Właściwie, to nigdy nie uda się zniwelować ryzyka do zera, a kto nie ryzykuje, ten wiadomo... ;) Ważne, żeby zachować zdrowy rozsądek [a widzę, że go masz].
Z innowacjami się zgodzę - trzeba nie tylko za wszystkim nadążać, lecz prześcigać innych. Kto ostatni, ten wypada z gry...
Oprócz krypto, AI również może okazać się ciekawym pomysłem dla Twojego projektu... Mam na myśli coś pokroju Namelix, który tworzy całkiem dobre nazwy [na potrzeby języka polskiego je niestety kaleczy]. Narzędzie jest całkowicie darmowe - ale są też nazwy/domeny premium, które oczywiście można kupić. Na polskim rynku się to nie sprawdzi [mało kto w ogóle zwraca uwagę na nazwy i tylko dwóch kolesi w PL jest w stanie wyżyć z namingu, reszta padła razem z Corton .pl, hehe] ale dla .com już powinno być OK :)

23 godziny temu, Domeniacz napisał:

Przy korzystnym zbiegu okoliczności i Twojej wiedzy na temat crypto może się zamienić w solidną sumkę, może i nawet kilkaset tysięcy - czego Ci serdecznie życzę.

Dzięki! Oby się udało... :) Chociaż mam plan zrobić te 10x100% z wyjściowej kwoty 1000PLN, to i tak podejrzewam, że wymięknę przy ósmym lub dziewiątym udanym trejdzie... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 4.02.2020 o 08:58, szmiko napisał:

obecnie ten projekt niczym nie zaskakuje.

Mnie wczoraj ten projekt mocno zaskoczył... zerknij sobie na ich stronę... xD
Blockchain GameCredits jest dumnie wspierany przez WordPressa, buahaha. OK, zarobek jakiś tam jest... Chyba nadszedł czas by się z nimi pożegnać... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@meloo Moja historia z Game jest kiepska, jeżeli o tym nie wspominałem. Skupowałem jak był po 3-12 zł. Sprzedalem jak był za 22-23 zł. Wszedłem ponownie jak był za 7-8 zł z myślą, że teraz to musi odbić, Koniec znasz.

Po tej akcji dokupiłem po 25 gr, żeby uśrednić. Mam parę tysięcy, ale już złotówki nie dołożę do tego projektu. Za dużo kłamstw i ściem. Exit pump moim zdaniem już był. Ekipa jak jeszcze ma jakieś monety, to będzie chciała się ich pozbyć puszczająć fake newsy, bo już taką strategię stosowała...

Nowy właściciel niewiele zmieni, za dużo jest innych coinów. A game rewolucyjny nie jest. Nawet żaden sklep z grami go nie chciał. Jak wystrzeli, to będzie to czysta spekuła żeby znowu zostawić kilka tysięcy ludzi z ręką w nocniku.

Jakbym miał zainwestować obecnie, to max 1000 zł. Amen i życzę rozważnych zakupów.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, meloo napisał:

dumnie wspierany przez WordPressa

 

Wiele dużych i popularnych stron stoi na WP, choćby znany domainerom https://www.tucows.com/ Wordpress jest uniwersalny ale za tą uniwersalność mocno płaci się zasobami co ma oczywiście wpływ na koszt hostingu. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest napisanie kąska softu który korzysta z bazy danych WP ale jest wielokrotnie szybszy i mniej zasobożerny. Przy sporym zapleczu znacznie obniża to koszty i przy centralnym zarządzaniu jest banalnie proste do ogarnięcia.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@szmiko Mój znajomy ma niestety podobnie - tyle że z Liskiem, którego hodluje już drugi rok... Gdybym weszła w kryptowaluty rok wcześniej, to podejrzewam, że byłabym nimi mocno zniechęcona, a tak zaczęłam grać w marcu 2019 i - odpukać - takich drastycznych spadków to nie było, chociaż z tym też się liczę. Co do GAME, to kupiłam trochę po 0,17 PLN, a potem za 0,14 PLN. Pamiętam, jak jeszcze nie tak dawno był po 6 groszy [albo i gorzej... nie wiem, bo już nie miałam nerwów tego sprawdzać]. Nagle urósł po fake newsie i moja naiwność, że wtedy nie sprzedałam, bo było już ponad 100% zysku... Nadal mam jakiś zysk, chociaż już nie jest on tak zadowalający. GAME rewolucyjny nie jest, jednak bądźmy szczerzy - który altcoin na BitBay jest rewolucyjny? KZC? Bob's Repair? XIN? Same badziewie i tyle... ;)
@Domeniacz Do WP nic nie mam... ;) Sama buduję na tym swoje strony, jednak uważam, że obecna stronka GAME to gruba przesada i o ile poprzednia odstraszała inwestorów, to obecna odstrasza nawet mnie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@melooSporo jest całkiem dobrych. Reszta to śmieci, fakt.

Raczej bym inwestował wiadomo w ETH, DASH, ZEC, LTC, BTG, OMG, BCC, GNT i może TRX i XLM (choć nie jestem zwolennikiem, gdzie jest miliardy coinów).

 

Ale nie w tej chwili, bo zaraz może się zacząć głębsza korekta do okolic 8500$, a alty wtedy najbardziej w dupę dostaną, bo są mocno napompowane.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, meloo napisał:

obecna stronka GAME to gruba przesada

 

Ja nawet nie wiem jaka to domena ;)  Możesz podać url proszę ? A co do WP, poza tym iż jest mułowaty i zasobożerny również nic do WP nie mam, choć dziwi mnie iż wiele poważnych firm nie zrobi sobie dedykowanej strony zamiast WP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@szmiko Fakt - na BitBay jest zbyt dużo śmieci... Zamiast Trona to bym jednak Liski zakupiła - ale nie teraz, bo jest jeszcze za drogi. BTG miał ostatnio małą pompkę, którą przespałam, bo czekałam, aż GAME urośnie do tych 30 groszy... się przeliczyłam i ominęła mnie okazja... bywa. No nic, powoli zabieram się do próby sprzedaży tego badziewia...
@Domeniacz Proszę, oto link do ich wypasionej stronki: https://gamecredits.org/

Dlatego stoczyłam z nich wała... tak, możesz teraz napisać słynne: "A nie mówiłem?"... ;) Dobra, czas to opchnąć...
To, że mają stronkę na WP to wiedziałam już dużo wcześniej. Teraz już przesadzili... Dobrze, że nie Blogger... tak, mogło być gorzej xD

Edited by meloo

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, meloo napisał:

Proszę, oto link do ich wypasionej stronki : https://gamecredits.org/

 

Wszak to żart na najwyższym poziomie (choć wyrażenie "drwina z inwestorów" bardziej tu pasuje) i dlatego wcale się nie dziwię iż o WP wspomniałaś a szczerze mówiąc nie myślałem iż jest aż tak źle. Z drugiej strony uświadcza mnie to tylko w przekonaniu iż wszelakie crypto wymyślono po to by wyciągnąć pieniądze z rynku. Dlatego też nie zawracają sobie głowy "takimi głupotami" jak strona www, albowiem ich model biznesowy jest nieco inny i raczej to początek końca niż "wejście smoka" ;)

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Domeniacz Przecież bym tu paniki nie siała o to, że mają stronkę na WP... ;) Do WP nic nie mam, jednak jakoś mi się to gryzie... Wiesz... Blockchain, nowe technologie, decentralizacja i WordPress ;P Mogliby się już bardziej postarać... Jak scam, to niech będzie scam na poziomie, a nie taki badziew. Ludzie psioczyli na ich poprzednią stronkę, to teraz mają... Było nie marudzić ;P
Edit: Trochę już tego kasztana poprawili. Szału nie ma - ale jest już odrobinkę lepiej. Może zaraz dadzą tam duże zdjęcie ze środkowym palcem? Kto to wie...
Próbowałam upchnąć za 20 groszy [lol]. Nikt nie skorzystał z tej życiowej okazji. Trudno. Trzymam... Zobaczę, jakiego gniota tym razem wymodzą... :D

Edited by meloo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@meloo Mam wrażenie iż zmienili ten niesmaczny żart z WP po naszych komentarzach tutaj. Choć być może to zwykły zbieg okoliczności ;) Jak wyczujesz dobry moment na ewakuację to uciekaj najszybciej jak się da.

 

 

Edited by Domeniacz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitcoin spadł do $6000 (spadek 23% dziennie, 32% tygodniowo, 40% miesięcznie). Ale rok temu był po $4000, więc wciąż 50% wzrostu w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

WIG20 wrócił do poziomu z 2009 roku. DAX 19 lutego 13800 pkt, dziś 9600 pkt (spadek 30%).

 

Cena ropy ok. 50% w dół.

 

Jeszcze spadnie czy powoli można przygotowywać się na zakupy? ;-) Kto odważny? :P

 

DD

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to teraz zagadka, w miarę jak populacja będzie maleć, a kolejne państwa będą pogrążać się w chaosie, czy bitcoin będzie taniał czy drożał? :-P

Ja to bym teraz inwestował w narzędzia, surowce i inne rzeczy, które mogą służyć za walutę w handlu wymiennym. ;-)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, pb napisał:

 

Ja to bym teraz inwestował w narzędzia, surowce i inne rzeczy, które mogą służyć za walutę w handlu wymiennym. ;-)

 

Masz na myśli papier toaletowy? Bo wolumen transakcji na rynku jest bardzo wysoki :D

Biorąc pod uwagę specyfikę tego wirusa to chyba najpotrzebniejsze będą aparaty tlenowe, kiedy chorymi nie będzie już kto miał się zająć. Ktoś tam zaczyna już kupować: https://allegro.pl/oferta/koncentrator-tlenu-aparat-tlenowy-przenosny-1-5kg-7268676999

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leci dalej, obecna cena $4800, dzienny spadek -39%

 

[edit] 8 minut później $4600, dzienny spadek -42%

Edited by pb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że odbije... Chociaż do miliona $ w tym roku raczej nie dojdzie [chyba, że cały market cap, lol], więc nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Johnowi McAfee smacznego! ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj niemiecki index giełdowy DAX 11,5% na minusie: 8500 pkt.

 

Bitcoin minus 14% do $4550.

 

WIG20 1250 pkt.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

O ile odnośnie domen popełniłem fatalne błędy w obliczeniach, o tyle w kwesti crypto mogę powiedzieć "A nie mówiłem ?" W jedną noc wyparowało z rynku blisko 100 miliardów USD i czym dalej tym więcej, niezły biznes dla rekinów o których wspominałem. I jakże tu z takimi konkurować ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×