Jump to content
Alexis

Obstawiamy następną bańkę bitcoina

Następna bitcoinowa bańka  

32 members have voted

  1. 1. Jaką cenę osiągnie bitcoin w tej bańce?

    • cena najwyższa ($980) została już osiągnięta, teraz już tylko w dół
      6
    • $980-$999
      2
    • $1000-$1250
      2
    • $1250-$1500
      1
    • $1500-$2000
      1
    • $2000-$3000
      4
    • $3000-$4000
      3
    • $4000-$5000
      1
    • $5000-$7500
      2
    • $7500-$10.000
      1
    • powyżej $10.000
      9


Recommended Posts

Ja czekam na ostatni zjazd i się załaduje.

Po ostatnim zrzucie 2 miliony BTC zmieniło właścicieli. Po tym zjeździe będzie pewnie konkret panika i następni oddadzą BTC za bezcen. A halving się zbliża.

Edited by szmiko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja po ostatnim zjezdzie dokupilem. Natomiast teraz widze kierunek gora. Moge sie mylic, ale ja bym raczej obstawial ze BTC szybciej przebije $10k niz spadnie do $4k. Powod? W ostatnich dniach kapitalizacja Tetheru zwiekszyla sie o 1,5 miliarda USD, tzn. ludzie/instytucje nakupily Tetheru zeby w strategicznym momencie szybko wejsc w BTC i ten Tether czeka na gieldach na zakup. Oczywiscie moga oni tez czekac na tapniecie. Ale: Nawet jesli takie tapniecie by nastapilo, to bedzie mialo ono ksztalt V (taki flash crash) i potem bardzo mocno w gore, napewno ponad $10k, moze nawet znacznie wiecej, wg mnie jeszcze przed halvingiem.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Alexis napisał:

W ostatnich dniach kapitalizacja Tetheru zwiekszyla sie o 1,5 miliarda USD, tzn. ludzie/instytucje nakupily Tetheru zeby w strategicznym momencie szybko wejsc w BTC i ten Tether czeka na gieldach na zakup.

 

Po co za USD kupować Tether i później zamienić go na BTC, skoro można kupić BTC od razu za USD?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, necik said:

 

Po co za USD kupować Tether i później zamienić go na BTC, skoro można kupić BTC od razu za USD?

 

1. Sprobuj zaplacic karta 100 mln USD.

2. Jesli robisz przelewem to trwa to 1-2 dni albo wiecej, jesli jest to przelew miedzynarodowy, do tego dostarczenie dowodow pochodzenia srodkow itp.itd. Ten proces trwa kilka dni i nie masz na to wplywu. Natomiast jak masz juz Tether, to jestes przygotowany na uderzenie w BTC w DOWOLNEJ, strategicznej dla ciebie chwili, natychmiastowo. Kilka dni zwloki w BTC moze oznaczac cene x2, albo x3, tak jak to bylo w 2017.

Edited by Alexis
  • Like 1
  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, necik said:

No dobra, a Tether to jak kupujesz? Też musisz zrobić przelew.

 

Oczywiscie, robisz przelew, kupujesz Tether. 1 Tether = 1 USD, wiec nie ma wiec znaczenia kiedy kupisz Tether. I zaczajasz sie na BTC. Jasne?

 

Ps. Nie ma co negowac sensu Tethera. Bo jakby nie mial sensu, to nikt by nie zamienial 1 USD na 1 Tether (sablecoin) i odwrotnie. Bo po co? Tymczasem zamieniono juz 6 mld USD na tethera.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Alexis napisał:

Oczywiscie, robisz przelew, kupujesz Tether. 1 Tether = 1 USD, wiec nie ma wiec znaczenia kiedy kupisz Tether. I zaczajasz sie na BTC.

 

Gdzie można kupić Tether? Na giełdzie kryptowalut? Równie dobrze mogę wpłacić tam USD i "zaczaić się na BTC". Jakoś nie widzę sensu używania Tether-a.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, necik said:

 

Gdzie można kupić Tether? Na giełdzie kryptowalut? Równie dobrze mogę wpłacić tam USD i "zaczaić się na BTC". Jakoś nie widzę sensu używania Tether-a.

 

1. Na wiele gield nie wplacisz USD.

2. Probowales kiedys przelac USD miedzy gieldami? Za pomoca USDT zrobisz to w kilka minut.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minut temu, Alexis napisał:

1. Na wiele gield nie wplacisz USD.

 

Zatem gdzie mam kupić ten Tether, jeśli nie na giełdzie kryptowalut? Podaj jakiś konkretny przykład.

 

46 minut temu, Alexis napisał:

2. Probowales kiedys przelac USD miedzy gieldami? Za pomoca USDT zrobisz to w kilka minut.

A po co przenosić USD między giełdami?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po to, żeby np. nie trzymać całej kasy na jednej giełdzie, wybrać bardziej płynną, przyjazną, zdywersyfikować środki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, szmiko napisał:

Po to, żeby np. nie trzymać całej kasy na jednej giełdzie, wybrać bardziej płynną, przyjazną, zdywersyfikować środki.

To równie dobrze można wpłacić USD na kilka różnych giełd. Do czego zmierzam - dla mnie Tether to bezużyteczny i największy na świecie scam, który napompował ostatnią bańkę na kryptowalutach. Drukują sobie kryptowalutę z powietrza i używają jej do manipulacji kursem innych kryptowalut. Tylko jeszcze nikt nim tego do końca nie udowodnił, dlatego nie walnęło to wszystko z hukiem tak jak wtedy, gdy mtgox sam pompował kurs BTC.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W pełni się z Tobą zgadzam, jest to typowy śmieć, który sprytnie lawiruje na pograniczu prawa. Już przecież nieraz federalni się za nich brali. Mafia teterowa ma się dobrze...

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, necik said:

To równie dobrze można wpłacić USD na kilka różnych giełd. Do czego zmierzam - dla mnie Tether to bezużyteczny i największy na świecie scam, który napompował ostatnią bańkę na kryptowalutach. Drukują sobie kryptowalutę z powietrza i używają jej do manipulacji kursem innych kryptowalut. Tylko jeszcze nikt nim tego do końca nie udowodnił, dlatego nie walnęło to wszystko z hukiem tak jak wtedy, gdy mtgox sam pompował kurs BTC.

 

Ja nie uzywam USDT, natomiast rozumiem dlaczego ktos chce go uzywac. W inwestycjach (nie tylko domenowych) nie pozwalam by emocje albo ideologia przyslanialy mi rozum. Ja np. uwazam bankowosc centralna i kreacje pieniadza fiducjarnego za najwiekszy scam wszechczasow, mimo to uzywam w zyciu i w biznesie USD, GBP, EUR, PLN i tym podobnych. Mysle, ze racjonalni ludzie sa poprostu bardziej pragmatyczni. Jak chcesz przeniesc troche $ z USA do Chin bez ryzyka walutowego, to uzywasz USDT a nie USD, to chyba logiczne, bo ryzyko ze USDT padnie w miedzyczasie jest bardzo niskie w porownaniu z tym, ze napotkasz problemy robiac to za pomoca USD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doczekałam się... Mój ulubiony shitcoin GAME ma nową stronę i wygląda to nawet, nawet... Jason niby na pokładzie. Teraz czekam na jakieś konkretne wzrosty... Oby się pojawiły :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też mam trochę tego GAME kupionego za grosze i czekam na to co się wydarzy. Jest szansa na spore wzrosty. Nowa ekipa, nowe pomysły, strona wygląda obiecująco, mają jakiś plan działania i chcą go realizować, więc jest szansa, że GAME odbije się od dna i będzie cena w złotówkach a nie groszach.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 10.04.2020 o 23:40, michuw napisał:

jest szansa, że GAME odbije się od dna i będzie cena w złotówkach a nie groszach.

Szansa jest i myślę, że jest ona całkiem realna :) Osobiście uważam/przeczuwam/bardzo bym chciała, żeby osiągnął kilkadziesiąt PLN (skoro taki Lisek był za 140 PLN, to czemu GAME nie mógłby kosztować np. tych 40 PLN?). Może Jason wyciągnie tego coina z dna coinmarketcapu... Oby :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, meloo said:

skoro taki Lisek był za 140 PLN, to czemu GAME nie mógłby kosztować np. tych 40 PLN?

Jak by GAME dobił do 40 PLN to byłbym milionerem B):D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, michuw napisał:

Jak by GAME dobił do 40 PLN to byłbym milionerem

Ja trochę skromniej... ale na mieszkanie by stykło ;P Marzenia są piękne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprzedni szczyt na BTC to chyba $19,783 okolice 17.12.2017.

 

Dziś okolice $19,840, więc chyba rekord pobity :P

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekord może pobity, ale volatility jest niesamowite. Dobra jazda dla kogoś o mocnych nerwach :D

BTW,  ktoś z was faktycznie płaci BTC za usługi / zakupy? Jeśli tak to jak często?

 

 

Edited by Alex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×