Jump to content
Sign in to follow this  
roberto_one

opisy w stopce

Recommended Posts

Witam

opisy w stopce to bardzo fajna sprawa, można coś wyrazić, można coś ogłosić, można sie czymś pochwalić, jednak zauważam jak już sie zaczeły pojawiać w stopce linki do domen zaparkowanych, myśle że takie praktyki z tymi linkami do domen zaparkowanych powinny być zabronione, gdyż forum jak sama nazwa wskazuje służy do wypowiedzi, a nie do wykorzystywania stopki do zarobku. jak widze coś w stopce no to klikam bo może to być ciekawa stronka, ale jak mi wyskakuje strona raklamowa "sedo" to raczej nie jestem zadowolony

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
(...) ale jak mi wyskakuje strona raklamowa "sedo" to raczej nie jestem zadowolony

 

ja nigdy nie klikam w linki w stopkach, ale jeśli tak jest, że ktoś linkuje do zaparkowanych domen to chyba łamie regulamin Sedo czy ND..? nie ładnie, nie ładnie... i to jeszcze na takim forum. czy ten ktoś liczy na to, że będziemy klikać w reklamy? ;-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites
ja nigdy nie klikam w linki w stopkach, ale jeśli tak jest, że ktoś linkuje do zaparkowanych domen to chyba łamie regulamin Sedo czy ND..? nie ładnie, nie ładnie... i to jeszcze na takim forum. czy ten ktoś liczy na to, że będziemy klikać w reklamy? ;-)))

 

stopki jak stopki

mnie bardziej podoba sie ten baner 'ZAPARKUJ SWOJE DOMENY W NAMEDRIVE' z numerem referencyjnym ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
stopki jak stopki

mnie bardziej podoba sie ten baner 'ZAPARKUJ SWOJE DOMENY W NAMEDRIVE' z numerem referencyjnym ;)

 

to akurat jest w porządku. jest zgodnie z regulaminem ND, a poza tym ktoś na to forum poświęca swoje środki i czas, więc niech ma jakąś korzyść z tego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do tych stopek to zauważyłem to wczoraj u jednej osoby i rozmawialiśmy o tym z tmi, ja nie widzę problemu w umieszczaniu linków do zaparkowanych strony o ile nazwa linku to nazwa domeny lub informacja "Domeny Na Sprzedaż:". Wydaje mi się, że pozycjonowanie - przykład:

 

darmowe mp3

 

jest nie zgodne z regulaminem NameDrive czy Sedo i wprowadza forumowiczów w błąd i to tylko po to żeby mieć 1 kilik w miesiącu więcej bo na pewno nie więcej.

 

Skłoniło mnie to też do napisania wczoraj regulaminu, z uwzględnieniem tego problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obawiam sie, ze nie zupelnie Wieciie o co chodzi w samym pozycjonowaniu. Umieszczanie linkow w sygnaturze to nie naklanianie kogos do klikania w nie! i bez tego mam wystarczajaca ilosc wejsc i klikow w reklame na poszczegolne domeny zeby nie sprawialo mi specjalnej roznicy czy ktos kliknie w link umieszczony w stopcje czy nie. Co innego gdyby umieszczac linki, ktorych samam nazwa skladnia do klikniecia nawet osoby z niewielka sila woli, ktore nie moga sie oprzec i beda klikaly, ale linki w mojej sygnaturze wcale takie nie sa, nikogo nie sklaniam do klikania w nie nie ma zadnych przypisow mowiacych o tym zeby kliknac czy linkow z referem do programow partnerskich. Jesli cos sie zmieni w tej materii to chciabym stwierdzic, ze bedzie to jakies ograniczenie wydumane troche i nie majace sensu moim skromnym zdaniem bo rownie dobrze mozna trozpatrywac w podobnych kategoriach to czy domeny podobne lub takie same jesli chodzi o nazwe jakiejs firmy mozna kupowac i sprzedawac czy oferowac tu? czy to jest moralne? nie do konca, ale takie sa praw a rynku... i wtedy sie pozegnamy, a ja poprosze o skasowanie moich postow. Moge oczywiscie dopisac w sygnaturze nie klikaj w te linki, ale sadze, ze skutek bedzie zupelnie odwrotny.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Obawiam sie, ze nie zupelnie wiedzie o co chodzi w samym pozycjonowaniu.

 

Ależ wiemy dokładnie, ale np. ja niespecjalnie lubię jak ktoś śmieci na forum, żeby sobie tanim kosztem wypozycjonować jakąś komerchę. Co innego podać w stopce adres swojej strony, a co innego umieścić 10 linków do różnych stron, które nie mają związku z forum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vpb: Moje strony sa wszystkie moje ;). Poza tym co? linkowac mozna tylko do stron o tej samej tematyce co forum? To juz paranoja... jesli masz zarmiar oskarzac mnie jeszcze o wprowadzanie spamu czy tez i produkowanie niewartosciowego contentu to pokaz mi gdzie taki jest. Skoro wisz tak doklanie to zapewne czym jest pozycjonowanie to zapewnie zdajesz sobie sprawe z tego, ze na forum czy i innej stronie wystarczy napisac 3-4 posty, aby odnioslo to wlasciwy skutek.

Share this post


Link to post
Share on other sites
linkowac mozna tylko do stron o tej samej tematyce co forum?

A kto tak powiedział? Nie.

 

Na początku kliknąłem w to "biznes wywiad" byłem bardzo ciekawy jaka strona może kryć się pod tego typu hasłami - było sedo.

 

Możesz chociąż powiedzieć dla czego dajesz takie linki? jaki masz w tym cel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

apze: juz tlumacze... wystarczylo zapytac. Moje domeny jest ich kilka stoja zaparkowane w SEDO tylko dlatego, zeby nie lezaly odlogiem i skoro ich chwilowo nie uzywam zeby zarobil chodz w malej czesci na swoje utrzymanie. Przez linki uzyskuje tylko to, ze G. na poszczegolne zapytania bedzie bralo - mowiac lopatologicznie - te strony pod uwage zanim uruchomie na nich docelowy serwis co zreszta jest nieuniknione. Reasumujac pozcjonowanie zaparkowanych domen ma taki sens, ze nie bede musial dodawac linkow pozniej tak wiele gdyz nie bedzie mi to potrzebne do uzyskania pozycji jesli bedzie ona juz wczesniej, a i G. potrzebny jest jakis czas na zindeksowanie stron, na ktorych linki sie znajduja jest to zalezne czy np. forum ma sitemapy itd. Wam radza skorzystac z dobrego oprogramowania, ktorego sam uzywam co prawda jest ono na phpbb, ale bardzo prosto mozan je zmodyfikowac gsmasterphpbb efekty sa na prawde piorunujace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×