Skocz do zawartości

Propozycja do Aftermarket.pl oraz Premium.pl - opinie, komentarze.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

przemek30

przemek30

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 903 postów

Mamy początek roku 2017. Wpadłem na pomysł, aby dwie największe giełdy domen Aftermarket.pl i Premium.pl sporządziły listę np. 100 największych sprzedaży domen w roku 2016. Bez cen/kwot, tylko tabela: miejsce 1 - domena najdroższa, miejsce ostatnie - domena najtańsza w 100-tce.

Co sądzicie o tym pomyśle, aby poprosić Aftermarket.pl i Premium.pl o przygotowanie, każda z giełd osobno, aby opublikowały takie listy ?

Myślę, że byłoby to dobre porównanie sprzedażowe domen i mogłoby stanowić ogólny pogląd jakie domeny zostały sprzedane w 2016r.

Proszę o komentarze i opinie, czy takie listy mają sens oraz, czy ww. giełdy domen mogą sporządzić takie zestawienie.

Ekspert

Ekspert
  • Advert

polmajk

polmajk

Żeglarz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4065 postów

Wystarczy, że będziemy znać cenę sprzedaży jednej domeny z listy.
​Przykładowo domena z pozycji 7 poszła za 50 000 netto, automatycznie giełdy zdradzają nam, że pozycje od 1 do 6 poszły za wyższe kwoty...

​A to jest raczej ujawniane danych.

przemek30

przemek30

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 903 postów

Wystarczy, że będziemy znać cenę sprzedaży jednej domeny z listy.
​Przykładowo domena z pozycji 7 poszła za 50 000 netto, automatycznie giełdy zdradzają nam, że pozycje od 1 do 6 poszły za wyższe kwoty...

​A to jest raczej ujawniane danych.

OK, ale nie będzie konkretnych kwot. Tak samo domeny z dolnej listy, jeśli domen nr 100 na liście została sprzedana za 1000 PLN netto to pozostałe 99 powyżej tej kwoty.

zabaco

zabaco

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2567 postów

nie ważne co tu ustalimy i tak takiej listy nie opublikują :)

HNW.PL na aukcji od 1zł bcm klik

Inne aukcje od 1zł swiatmotoryzacji, jubileronline.pl, dietadash i inne ciekawe domeny klik

szmiko

szmiko

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 520 postów

Pomysł bez szans na realizację. Jak słusznie zauważył polmajk, przy takim rankingu brak informacji to też informacja.

Adreswsieci.pl

Nowości!  superpark.pl  pukiel.pl  elektroszczotki.pl  telekebab.pl  szyfrowaniedanych.pl  przesylkilotnicze.pl  kodydogier.pl  powlekanie.pl  odziez-patriotyczna.pl  ordynacja.pl  meblespecjalne.pl  dommebli.pl  hipoteo.pl  bankkrwi.pl  centrumhostingu.pl  felgikute.pl  workpoint.pl  drzwinawymiar.pl 

Pan_Grzegorz

Pan_Grzegorz

Uzależniony

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3939 postów

Mamy początek roku 2017. Wpadłem na pomysł, aby dwie największe giełdy domen Aftermarket.pl i Premium.pl sporządziły listę np. 100 największych sprzedaży domen w roku 2016. Bez cen/kwot, tylko tabela: miejsce 1 - domena najdroższa, miejsce ostatnie - domena najtańsza w 100-tce.

Dodatkowo mogą sporządzić drugą listę zawierającą jedynie 100 najwyższych kwot jakie uzyskano ze sprzedaży domen. ;)

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6943 postów

Typowy polski grajdołek pełen tajemnic, najlepiej, jesli ja poznam tajemnice sąsiada, przetrzepię go na wylot, ale broń mnie panie bobrze, aby ktokolwiek zajrzał do mojej kieszeni! A kysz! Jedni mówią na to "biznes". Ja to nazywam "śmieszni paranoiczni mali ludzie". Jeszcze nie ma żadnej nazwy domeny, jeszcze nie ma niczego, a już kombinują "jak bedzie na miejscu 95. w top 100 i cena będzie x, to przecież każda wyżej to będzie y > x". Masakra!

Użytkownik umberto edytował ten post 03 January 2017 - 20:22

Lateralus

Lateralus

Praktyk

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów

Typowy polski grajdołek pełen tajemnic, najlepiej, jesli ja poznam tajemnice sąsiada, przetrzepię go na wylot, ale broń mnie panie bobrze, aby ktokolwiek zajrzał do mojej kieszeni! A kysz! Jedni mówią na to "biznes". Ja to nazywam "śmieszni paranoiczni mali ludzie". Jeszcze nie ma żadnej nazwy domeny, jeszcze nie ma niczego, a już kombinują "jak bedzie na miejscu 95. w top 100 i cena będzie x, to przecież każda wyżej to będzie y > x". Masakra!

Typowy polaczek-malkontent plujący na Polskę gdzie się da.

umberto

umberto

.za.je.bi.sc.ie(tm)

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6943 postów

Schlebiasz mi chłopcze, ale pokaż swoje domeny. Ja nie pokazuję, bo nic ciekawego nie mam.

cannot

cannot

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 844 postów
A co ma piernik do wiatraka? Wybacz Umberto ale Twoje teksty nie sa nawet smieszne

mimalin

mimalin

Nowy

• Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów

Dawać z cenami i uznać jako przypadkowy wyciek tudzież włam hakerów :P

keyword

keyword

Maniak

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 805 postów

Domeniarze go nienawidzą. Dzięki jednemu prostemu trikowi... :P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych