Jump to content
przemek30

Propozycja do Aftermarket.pl oraz Premium.pl - opinie, komentarze.

Recommended Posts

Mamy początek roku 2017. Wpadłem na pomysł, aby dwie największe giełdy domen Aftermarket.pl i Premium.pl sporządziły listę np. 100 największych sprzedaży domen w roku 2016. Bez cen/kwot, tylko tabela: miejsce 1 - domena najdroższa, miejsce ostatnie - domena najtańsza w 100-tce.

 

Co sądzicie o tym pomyśle, aby poprosić Aftermarket.pl i Premium.pl o przygotowanie, każda z giełd osobno, aby opublikowały takie listy ?

 

Myślę, że byłoby to dobre porównanie sprzedażowe domen i mogłoby stanowić ogólny pogląd jakie domeny zostały sprzedane w 2016r.

 

Proszę o komentarze i opinie, czy takie listy mają sens oraz, czy ww. giełdy domen mogą sporządzić takie zestawienie.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy, że będziemy znać cenę sprzedaży jednej domeny z listy.
​Przykładowo domena z pozycji 7 poszła za 50 000 netto, automatycznie giełdy zdradzają nam, że pozycje od 1 do 6 poszły za wyższe kwoty...

​A to jest raczej ujawniane danych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wystarczy, że będziemy znać cenę sprzedaży jednej domeny z listy.

​Przykładowo domena z pozycji 7 poszła za 50 000 netto, automatycznie giełdy zdradzają nam, że pozycje od 1 do 6 poszły za wyższe kwoty...

 

​A to jest raczej ujawniane danych.

 

OK, ale nie będzie konkretnych kwot. Tak samo domeny z dolnej listy, jeśli domen nr 100 na liście została sprzedana za 1000 PLN netto to pozostałe 99 powyżej tej kwoty.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomysł bez szans na realizację. Jak słusznie zauważył polmajk, przy takim rankingu brak informacji to też informacja.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mamy początek roku 2017. Wpadłem na pomysł, aby dwie największe giełdy domen Aftermarket.pl i Premium.pl sporządziły listę np. 100 największych sprzedaży domen w roku 2016. Bez cen/kwot, tylko tabela: miejsce 1 - domena najdroższa, miejsce ostatnie - domena najtańsza w 100-tce.

Dodatkowo mogą sporządzić drugą listę zawierającą jedynie 100 najwyższych kwot jakie uzyskano ze sprzedaży domen. ;)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Typowy polski grajdołek pełen tajemnic, najlepiej, jesli ja poznam tajemnice sąsiada, przetrzepię go na wylot, ale broń mnie panie bobrze, aby ktokolwiek zajrzał do mojej kieszeni! A kysz! Jedni mówią na to "biznes". Ja to nazywam "śmieszni paranoiczni mali ludzie". Jeszcze nie ma żadnej nazwy domeny, jeszcze nie ma niczego, a już kombinują "jak bedzie na miejscu 95. w top 100 i cena będzie x, to przecież każda wyżej to będzie y > x". Masakra!

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Typowy polski grajdołek pełen tajemnic, najlepiej, jesli ja poznam tajemnice sąsiada, przetrzepię go na wylot, ale broń mnie panie bobrze, aby ktokolwiek zajrzał do mojej kieszeni! A kysz! Jedni mówią na to "biznes". Ja to nazywam "śmieszni paranoiczni mali ludzie". Jeszcze nie ma żadnej nazwy domeny, jeszcze nie ma niczego, a już kombinują "jak bedzie na miejscu 95. w top 100 i cena będzie x, to przecież każda wyżej to będzie y > x". Masakra!

 

Typowy polaczek-malkontent plujący na Polskę gdzie się da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Typowy polaczek-malkontent plujący na Polskę gdzie się da.

Schlebiasz mi chłopcze, ale pokaż swoje domeny. Ja nie pokazuję, bo nic ciekawego nie mam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Typowy polaczek-malkontent plujący na Polskę gdzie się da.

Domeniarze go nienawidzą. Dzięki jednemu prostemu trikowi... :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×