Jump to content
Bies

Historia Polski

Recommended Posts

Witajcie

Sprawa wygląda tak, podstawówka jakoś przeleciała, w liceum nasza pani od historii nie zaszczepiła we mnie grama zaciekawienia... na studiach takowego przedmiotu nie miałem...

Widzę u siebie bardzo duże braki i w tej materii uważam siebie za strasznego prostaka.

Jestem Polakiem i patriotą, dlatego nadszedł czas nadrobienia pewnych ważnych braków.

 

Możecie coś polecić ? Kompletna historia od samego początku do 80 roku.

Coś co sympatycznie będzie się czytać, może z jakimiś ciekawostkami, anegdotami. Nie chodzi mi o super szczegółową historię typu 20 tomów i milion stron, ale pozycję bardziej ogólną, która uzupełni moje braki w wiedzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

Widzę u siebie bardzo duże braki i w tej materii uważam siebie za strasznego prostaka.

 

Nie rozumiem jak niewiedza w temacie który Cię nigdy nie interesował ma się przekładać na samoocenę.

 

Jeśli chcesz nadrobić braki bo Cię to interesuje to super ale nie staraj się sobie wmówić, że jest wiedza którą wypada i należy mieć. Ludzie są różni i o różnych upodobaniach. Ja np. zarywam nocki czytając "Elementy" Euklidesa, a przy historii Słowian (do której chciałem się przymusić i miałem dwa podejścia) zasypiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×