Jump to content
GmGames

Błąd podczas rejestracji - premium.pl

Recommended Posts

Witam,

W dniu dzisiejszym omyłkowo założyliśmy konto firmowe na sklep.premium.pl zamiast na premium.pl ( Nie bardzo się orientuje czy jest to jakaś różnica bo nigdzie o tym nie jest napisane ... )

 

Przy ponownej próbie rejestracji wyskakuje informacja że podany login i adres e-mail istnieją. Jednak nie można się na nie nawet zalogować ponieważ na stronie sklep.premium.pl przy rejestracji nie ma nawet pola "hasło". Nie otrzymaliśmy żadnego maila z hasłem, a odzyskiwanie dostępu do konta nie działa. Po wpisaniu nicku oraz adresu e-mail wyskakuje komunikat że dane są niepoprawne.

 

Czy ktoś z państwa orientuje się o co tutaj chodzi ? Jak można się na to konto zalogować skoro nigdzie nie było podawane hasło ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Edited by GmGames

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konto jest to samo, sklep.premium.pl to uproszczony interfejs, jedną z jego cech jest to, że konto zostaje aktywowane dopiero po zakupie domeny (wcześniej nie ma nadanego hasła, dlatego nie można się zalogować), w przeciwnym wypadku jest po upływie danego czasu usuwane. Można jednak napisać do supportu z prośbą o aktywację konta ze sklep.premium.pl i potem można go już używać normalnie logując się na premium.pl.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

konto zostaje aktywowane dopiero po zakupie domeny (wcześniej nie ma nadanego hasła, dlatego nie można się zalogować)

 

To jak ja mam zakupić domenę skoro nie mogę się nawet zalogować na konto ? Przecież to nie ma żadnego sensu. To wygląda jak wyciąganie danych osobowych / danych firmy. Podaje wszystkie potrzebne informacje, a potem nic się nie dzieje. Nie ma ani konta, ani hasła, a już na pewno możliwości zakupu czegokolwiek.

Edited by GmGames

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jak ja mam zakupić domenę skoro nie mogę się nawet zalogować na konto ? Przecież to nie ma żadnego sensu. To wygląda jak wyciąganie danych osobowych / danych firmy. Podaje wszystkie potrzebne informacje, a potem nic się nie dzieje. Nie ma ani konta, ani hasła, a już na pewno możliwości zakupu czegokolwiek.

 

Jeśli kupujesz domenę przez sklep, to sesję masz zapamiętaną w cookie, dlatego nie musisz się logować aby przejść proces negocjacji/zakupu w sklepie. Jeśli wyczyściłeś cookies albo chcesz dokończyć proces z innego urządzenia, to raczej nie ma innej opcji niż kontakt z supportem i prośba o aktywację konta, a następnie zalogowanie i dokończenie z poziomu panelu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli kupujesz domenę przez sklep, to sesję masz zapamiętaną w cookie, dlatego nie musisz się logować aby przejść proces negocjacji/zakupu w sklepie. Jeśli wyczyściłeś cookies albo chcesz dokończyć proces z innego urządzenia, to raczej nie ma innej opcji niż kontakt z supportem i prośba o aktywację konta, a następnie zalogowanie i dokończenie z poziomu panelu.

 

Sesja wygasła i zostałem wylogowany... Szczerze mówiąc to życiu nie widziałem równie głupiego rozwiązania jeżeli chodzi o rejestrację.

W każdym razie dziękuje za pomoc. Postaram się skontaktować z nimi.

 

Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sesja wygasła i zostałem wylogowany... Szczerze mówiąc to życiu nie widziałem równie głupiego rozwiązania jeżeli chodzi o rejestrację.

W każdym razie dziękuje za pomoc. Postaram się skontaktować z nimi.

 

Pozdrawiam.

 

Wiele sklepów oferuje zakupy bez rejestracji, nawet allegro chyba coś takiego wprowadziło. Chodzi właśnie o uproszczenie procesu i (odwrotnie niż wyżej sugerowane) nieprzechowywanie niepotrzebnych danych - jeśli ktoś jest zainteresowany domeną, ale ostatecznie jej nie kupi, to nie potrzebuje już konta i takie konto jest kasowane. Różnica między giełdą a np. sklepem z książkami jest taka, że po zakupie domeny trzeba nią jakoś zarządzać, a więc wówczas konto jest w pełni aktywowane i udostępniany jest panel. Może nie jest to rozwiązanie idealne, ale pozwoliło znacznie uprościć proces, zwłaszcza dla "mniej technicznych" użytkowników.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×