Jump to content
maxy

Nieposiadana domena sprzedana przez Sedo

Recommended Posts

Witajcie. Dostałem info z Sedo, że sprzedali właśnie moją domenę. Problem w tym, że ja domeny nie opłaciłem kilka miesięcy temu i ktoś ją przechwycił. Jak to z tym Sedo działa w ogóle? To była by moja pierwsza sprzedaż przez Sedo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem odpowiedź od Sedo, że powinienem pilnować czy domeny na liście są aktualne i dowalili mi karę finansową. Ja nawet na Sedo nie wystawiałem, bo to zrobił automatycznie Aftermarket. Nawet z tego co pamiętam to konto zakładałem na Sedo przez AM. Czy jest jakaś szansa na uniknięcie kary finansowej? Z góry dzięki za wszystkie rady.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosyć ciekawy przypadek. Dlatego należy unikać cen KupTeraz w serwisach zewnętrznych względem domeny.

Myślę, że możesz spróbować wytłumaczyć, że została dodana przez API AM, i że po usunięciu z AM powinna zostać też przez API usunięta w Sedo, a nie została.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie dostałem odpowiedź od Sedo, że powinienem pilnować czy domeny na liście są aktualne i dowalili mi karę finansową. Ja nawet na Sedo nie wystawiałem, bo to zrobił automatycznie Aftermarket. Nawet z tego co pamiętam to konto zakładałem na Sedo przez AM. Czy jest jakaś szansa na uniknięcie kary finansowej? Z góry dzięki za wszystkie rady.

Za ile sprzedała się ta domena ? Może warto zapytać o cenę obecnego abonenta ?!

Możesz napisać jakiej wysokości jest to kara i czy jest ustalana procentowa od wartości sprzedanej domeny ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ile sprzedała się ta domena ? Może warto zapytać o cenę obecnego abonenta ?!

Możesz napisać jakiej wysokości jest to kara i czy jest ustalana procentowa od wartości sprzedanej domeny ?

 

Z tego ca widzę to jest procentowa. To po prostu ich stracony zarobek. Ręcę opadają po prostu.

Obecny właściciel nie sprzeda jej za kwotę za jaką się sprzedała na Sedo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to wtopa. Mam tylko nadzieję, że nie miałeś jej wystawionej za kilka tysięcy. Jedyny dobry aspekt tej sprawy to nauczka dla innych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to wtopa. Mam tylko nadzieję, że nie miałeś jej wystawionej za kilka tysięcy. Jedyny dobry aspekt tej sprawy to nauczka dla innych.

 

Całe szczęście, że za grosze tak naprawdę. 149 Euro z czego ponad 70 euro miało iść do Sedo :). Oczywiście nie zamierzam zapłacić nawet jak bym miał iść z tym do sądu. Po pierwsze na Sedo jest możliwość wybrania języka polskiego ale regulaminu po polsku to już nie ma.

 

I z jednej strony się cieszę bo jak oferowałem firmie która powinna być zainteresowana tą domenę i wystałem link do oferty w Sedo to nie odpowiedzieli a po kilku miesiącach sobie przypomnieli. Właśnie się zastanawiam, że domena była może usunięta ale ktoś mógł mieć dostęp przez bezpośredni link?

 

Zobaczymy co dalej z tego wyniknie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie zamierzasz wspominać nic o API?

 

Już wspomniałem, czekam na odpowiedź. Do AM też napisałem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raz zdarzyło mi się, że ktoś skorzystał z "kup teraz" na Sedo w stosunku do domeny, którą sprzedałem kilka dni wcześniej bezpośrednio. Wytłumaczyłem sytuację w jednej wiadomości i nie wyciągnęli wobec mnie żadnych konsekwencji.

Edited by PiotrSz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie nie wspomniałem jak się historia zakończyła. Aftermarket stanął na wysokości zadania i obiecał pokryć koszty kary dla Sedo. Ponoć takie sytuacje nie będą miały już miejsca. Brawo Aftermarket i dziękuję. Natomiast obsługa z Sedo pozostawia wiele do życzenia.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z odkupywaniem od nowego właściciela w takiej sytuacji, ja bym uważał. Istnieje pewna szansa, że nowy właściciel specjalnie zalicytował domenę przez Sedo, aby ją poprzedniemu odsprzedać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z odkupywaniem od nowego właściciela w takiej sytuacji, ja bym uważał. Istnieje pewna szansa, że nowy właściciel specjalnie zalicytował domenę przez Sedo, aby ją poprzedniemu odsprzedać.

 

I był duchem świętym bo wiedział że domena znajduję się jeszcze w panelu u poprzedniego abonenta...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I był duchem świętym bo wiedział że domena znajduję się jeszcze w panelu u poprzedniego abonenta...

;)

 

O to chyba akurat nie jest trudno... np. nie mógł jej dodać do swojego panelu. Sedo nie ma nad tym prawie żadnej kontroli. Wiele razy zdarzało mi się, że nie mogłem dodać upolowanej domeny, bo była u kogoś innego i musiałem przedstawiać dowód (w moim przypadku wystarczył screen z bazy danych, ewentualnie panelu rejestratora, jeśli domena nie była u mnie), iż należy do mnie. Sedo z automatu sprawdza listy użytkowników bardzo rzadko i usuwa tylko te, które w danej chwili są NX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×