Jump to content
weg

Sprzedaż wygasającej domeny

Recommended Posts

Witam, dostałem ofertę zakupu w AM na domenę .pl. Problem w tym, że ta domena jest teraz w trakcie wygasania. Wciąż jest wystawiona na giełdzie AM z opcją złóż ofertę i tylko przez wyszukiwarkę AM można ją znaleźć, bo po wpisaniu jej nazwy w pasek adresu przeglądarki wyświetla się błąd, bo wygasa. Chciałbym ją sprzedać tylko nie wiem kto zapłaci za jej przedłużenie jeśli zaakceptuję ofertę i ją sprzedam? Czy AM nie obciąży mnie kosztami jej przedłużenia? Czy mogę też złożyć kontrofertę - negocjować cenę z kupującym jakby to była "normalna" niewygasająca domena? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak ją sprzedasz to czemu ma Cie obciążyć kosztami przedluzenia?

Poza tym nie ma czegoś takiego jak "obciazanie kosztami przedluzenia".

Przedluzenie domeny jest DOBROWOLNE i jest w interesie jej obecnego abonenta.

Mozesz zlozyc kontroferte, tylko po co?

Jesli nie zamierzasz jej przedłużyć, a kogos czekaja koszty przedluzenia domeny to moze odrzucić Twoja oferte i nawet czesc kwoty zainwestowanej w tą domene Ci sie nie zwroci.

No chyba, ze ktos zaoferowal 1 PLN, ale takie oferty zdarzaja sie bardzo rzadko.

No i jak zaczniesz bawic sie w negocjacje sprzedazy domeny wygasajacej to pamietaj, ze ponizej 12 dni do usuniecia domeny juz jej na AM nie sprzedasz.

Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest w sytuacji, kiedy domena ma termin wygaśnięcia w trakcie okresu, jaki ma klient na zapłatę za kupowaną domenę. Może przecież w ogóle nie zapłacić. Domena wygaśnie? Czy może te 12 dni, o których mowa wcześniej wyklucza taką sytuację.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest w sytuacji, kiedy domena ma termin wygaśnięcia w trakcie okresu, jaki ma klient na zapłatę za kupowaną domenę. Może przecież w ogóle nie zapłacić. Domena wygaśnie? Czy może te 12 dni, o których mowa wcześniej wyklucza taką sytuację.

 

Powinna wygasnąć...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest w sytuacji, kiedy domena ma termin wygaśnięcia w trakcie okresu, jaki ma klient na zapłatę za kupowaną domenę. Może przecież w ogóle nie zapłacić. Domena wygaśnie? Czy może te 12 dni, o których mowa wcześniej wyklucza taką sytuację.

 

Jeśli Klient jest świadom, że domena jest w fazie wygasania to zapewne opłaci ją natychmiastowo lub najpóźniej następnego dnia.

Tak, te 12 dni wykluczają sytuację o jakiej wspomniałaś. 12 dni do usunięcia - 7 dni na opłacenie = pozostaje 5 dni do usunięcia.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×