Jump to content
marismo

...............

Recommended Posts

Jak w temacie. W sumie to jest to przecież opłacona domena, tylko na krótszy okres?

 

ja myslę że nie wolno bo ty jesteś testerem tej domeny tylko na 14 dni

jeżeli np:nie zdążysz z zarejestrowaniem tej domeny po 14 dniach i ktoś inny ją zarejestruje

to na allegro będziesz sprzedawał nie swoją własność

 

przynajmniej ja tak myślę:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co jeśli nie zdążysz zarejestrować domeny w rok? Dla mnie to nie jest wytłumaczenie.

Natomiast domena testowana nie jest własnością testującego - spójrz w WHOIS, a nie swojej własności sprzedawać nie możesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena JEST moją własnością i brak danych we whois nie jest wytłumaczeniem. Whois jest tak skonstruowany, by każdy mógł dowiedzieć się, że domena jest zajęta tylko na krótki czas. Ale JEST zajęta przez konkretną osobę. W celach testowych, ale jest opłacona i zajęta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro jest Twoją własnością, to możesz zobaczyć jej kod authinfo lub wytransferować ją do innego rejestratora, tak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie jest moją własnością na specjalnych warunkach i powinna być możliwość sprzedaży oczywiscie po uprzednim opłaceniu na rok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po opłaceniu na rok to już po sprawie :D Ale w stanie "tasting" jak chciałbyś ją przekazać kupującemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie ma przeszkód z wystawieniem testowanej domeny do sprzedaży w serwisach typu Allegro .Jeżeli znajdziesz klienta na oferowaną domenę w czasie testu to zawsze możesz ją w określonym terminie opłacić.Moim zdaniem w czasie testingu domena jest twoja choćby z racji ,że nikt w tym czasie nie nabędzie do niej prawa.Logicznie rzecz biorąc termin 14-tu dni jest tu decydujący.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena nie jest Twoja. Nie opłacasz domeny tylko usługę jej testowania, więc nie możesz jej sprzedać. Idąc dalej tym tokiem rozumowania możesz najwyżej odsprzedać komuś testowanie domeny, co jest niewykonalne ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To troszkę tak jakbyś chciał sprzedać auto, które zostało ci użyczone.

Zamiast zastanawiać się nad takimi problemami wykup ją sobie na rok bo obecnie promocyjna cena rejestracji jest zbliżona do ceny testowania. W tym czasie poznasz jej prawdziwy ruch w dłuższym okresie czasu i jesli jest naprawdę fajna, to zarobisz na niej znacznie więcej.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Domena nie jest Twoja. Nie opłacasz domeny tylko usługę jej testowania, więc nie możesz jej sprzedać. Idąc dalej tym tokiem rozumowania możesz najwyżej odsprzedać komuś testowanie domeny, co jest niewykonalne ;-)

 

Tak po prawdzie to domena nigdy nie jest "twoja". Rejestrujesz ją na jakiś okres czasu (najczęściej rok). I jak tu ktoś powiedział, próba odsprzedaży zarejestrowanej domeny, to tak jakby odsprzedać auto, które zostało Ci użyczone (na rok).

 

Moim zdaniem sprzedawanie domen na tastingu jest ok - oczywiście, gdy już klient się zdecyduje, trzeba domenę opłacić normalnie na rok. Przez ok rozumiem i etycznie i zgodnie z prawem. Wątpiącym polecam lekturę tego wątku (na konkurencyjnym forum - mam nadzieje że nie dostanę bana ;P):

 

http://domaintalk.pl/showthread.php?t=888&...ight=test+domen

 

Kwestią nierozstrzygniętą pozostaje natomiast zasadność takiego postępowania. Ale to już niech sobie każdy we własnym zakresie oceni , czy to aby na pewno ma sens (choć pewnie czasem ma :D )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastanawiajace jest, ze osoby opowiadajace sie za TAK to userzy grubasnie ponizej 100 postow :D

 

To co?

Zakladacie aukcje i sprzedajecie xxxxxxxxxxx.pl.

Jak znajcie sie jakis duren, to ja rejestrujecie i wtedy sprzedajecie?

Haha :D

Dajcie swoje loginy na allegro, to bede specjalnie Was naciagac na koszta rejestracji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

każdy orze jak może Cabona :D Ty nie musisz robić tastingu bo masz doświadczenie z domenami i wiesz co jest dobre a co dobre nie jest... Mniej doświadczeni / rozpoczynający przygodę nie wiedzą i ryzyko wtopy jest dla nich znacznie większe - a zawsze lepiej wtopić 1,95 jak 12,cośtam. Wtedy zresztą można sobie pozwolić na więcej wtop:)

Share this post


Link to post
Share on other sites
każdy orze jak może Cabona :D Ty nie musisz robić tastingu bo masz doświadczenie z domenami i wiesz co jest dobre a co dobre nie jest... Mniej doświadczeni / rozpoczynający przygodę nie wiedzą i ryzyko wtopy jest dla nich znacznie większe - a zawsze lepiej wtopić 1,95 jak 12,cośtam. Wtedy zresztą można sobie pozwolić na więcej wtop:)

 

ale wytlumaczenie :D nie wiesz to sie ucz, a nie kombinuj - bo robic wałki to też trzeba umieć.

A po co bawic sie z domenami?? Wynajmij mieszkanie za 1.000 zł i sprzedaj je za pół miliona, lepiej na tym wyjdziesz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak po prawdzie to domena nigdy nie jest "twoja". Rejestrujesz ją na jakiś okres czasu (najczęściej rok). I jak tu ktoś powiedział, próba odsprzedaży zarejestrowanej domeny, to tak jakby odsprzedać auto, które zostało Ci użyczone (na rok).

 

a czemu nikt sie do tego nie odniósł? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do czego się tu odnosić? Zakładając, że domena nie jest Twoja, nie sprzedajesz tejże domeny lecz prawa do używania jej przez czas, na jaki została opłacona.

W przypadku domen testowanych nie ma prawa odsprzedaży testowania domeny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×