Jump to content
BartX

UWAGA oszust!!!

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym przestrzec wszystkich przed robieniem jakichkolwiek interesów z Panem Michałem Lechem na forum znanym jako lechoo

 

Jest to zwykły oszust i naciągacz!

 

W przeszłości kupiłem od tego człowiem kilka domen, kilka razy rozmawialiśmy też na chacie i wydawał się rozsądnym i uczciwym człowiekiem. Bląd!!!

 

Przed Świętami napisał do mnie maila, że w związku z tym, że nie wypełnił jakichś dokumentów to zablokowali mu konto. Zapewniał mnie, że dokumenty już uzupełnił i w ciągu kilku dni odblokują mu konto i natychmiast odda pieniądze.

 

Różne rzeczy się w życu zdarzają, a perspektywa Świąt bez żadnych pieniędzy wygląda słabo więc przelałem mu pieniądze, o które prosił.

 

Tu można by zakończyć całą historię, bo tak samo jak pieniądze tak samo zniknął Pan Lech. Zero kontaktu, zero odpowiedzi na maile, zero odpowiedzi na wiadomości wysłane na forum (pomimo tego, że tu zagląda) i z jakiegoś dziwnego powodu przestał również wchodzić na chat. Przypadek?

 

Udało mi się porozmawiać z tym oszustem na GG, gdzie zapewniał mnie, że pieniądze wysłał. Może i wysłał, ale ja ich nie dostałem. Powiedział też, że natychmiast robi przelew na połowę a drugą połowę odda w następnym dniu. Fakt, połowę pieniędzy odzyskałem, po prawie 2 miesiącach, dziesiątkach maili, wiadomości i podstępnej rozmowie na GG.

Na drugą połowę już nie liczę.

 

Pan Lech prowadzi "agencję interaktywną" renoma - tu też radzę bardzo uważać. Agencja zajmuje się usługami SEO i pozycjonowania, z tego co wiem większość zaplecza stoi na kradzionych artykułach. Skąd wiem? Bo sam dla niego pisałem skrypt do masowego pobierania artykułów z różych stron. Artykuły wrzuca do mieszarki i na zaplecze. Taki byznes robiony na kolanie!

 

Tak jak pisałem wyżej Pan Michał Lech to zwykły oszust, naciągacz i kombinator!

 

Ja prawdopodobnie pieniędzy już nie odzyskam, dlatego jeszcze raz ostrzegam przed robieniem jakichkolwiem intetesów w tym człowiekiem!

 

Panie Michale, żeczę powodzenia w dalszych interesach!

 

Dla zainteresowanych kontakt do agencji Pana Michała:

"Renoma"
Ul. Generała Kowalskiego 4 lok. 5, 08-530 Dęblin
NIP - 7132830771
REGON - 360036565
Biuro - 539 035 497
Techniczny - 507 140 520

 

Bartosz Kita (bartx)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przed Świętami napisał do mnie maila, że w związku z tym, że nie wypełnił jakichś dokumentów to zablokowali mu konto. Zapewniał mnie, że dokumenty już uzupełnił i w ciągu kilku dni odblokują mu konto i natychmiast odda pieniądze.

 

To była zwykła pożyczka, czy coś od niego kupiłeś?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próbowałeś dodzwonić się telefonicznie? Od siebie mogę tylko dodać, że kilka lat temu sprzedałem domenę lechoo, zrealizowałem też dla niego serwis i nie miałem żadnego problemu z płatnością oraz z kontaktem. Ciężko usprawiedliwiać osobę w kontekście przebiegu zdarzeń który przedstawiłeś, ale różne rzeczy w życiu się dzieją, a w Internecie nic nie ginie.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

UwagaOszust.pl

 

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie uruchomienie pod tą domeną czegoś na wzór nieistniejącego już DodajOszusta.pl

Jak widzę pierwsi zainteresowani dodaniem kombinatorów już by byli...

:)

 

BartX...skoro udzieliłeś pożyczki osobie prywatnej a nie jego firmie to nie bym był taki pewny czy dobrze robisz ujawniając dane firmy...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli, ale ta "firma" to jest dalej ta sama osoba. To nie jest inna osoba (spółka), tylko ta sama osoba fizyczna (https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/Search.aspx) prowadząca działalność gospodarczą. BartX ujawniając informację o prowadzonych działalnościach gospodarczych przez osoby fizyczne nie łamie prawa. Inaczej by było, gdyby osoba nie prowadziła działalności, a ktoś podałby jej dane osobowe.

 

Trzeba zawsze wziąć pod uwagę drugą stronę medalu czyli naszego "Lecha". Możliwe jest, że jego ktoś również oszukał i nie miał jak oddać pieniędzy. Mógł ulec wypadkowi itp. jednakże w sytuacji o jakiej pisze BartX jasno wynika, że z "Lech"-em było wszystko w porządku, a on sam aktywnie korzystał z komputera. Sytuacja jest ciężka, ale rozumiem BartX, bo sam kiedyś zaufałem innej osobie i pożyczyłem pieniądze. Po kilku miesiącach (a miało być do 2 tygodni) udało mi się je odzyskać.Również musiałem działać dość aktywnie jak BartX. Inaczej nie odzyskałbym swoich pieniędzy.

Edited by kadexor
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli, ale ta "firma" to jest dalej ta sama osoba. To nie jest inna osoba (spółka), tylko ta sama osoba fizyczna (https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg/ceidg.public.ui/Search.aspx) prowadząca działalność gospodarczą. BartX ujawniając informację o prowadzonych działalnościach gospodarczych przez osoby fizyczne nie łamie prawa. Inaczej by było, gdyby osoba nie prowadziła działalności, a ktoś podałby jej dane osobowe.

 

A jak spowodujesz wypadek komunikacyjny to winny będzie samochód czy kierowca?

 

Dla mnie to pożyczka prywatna NIE ZWIĄZANA Z PROWADZONĄ DZIAŁALNOŚCIĄ zatem co robi i gdzie pracuje dłużnik, w tym momencie nie ma znaczenia...

Znam osobiście takich którzy wdepnęli w podobną minę i z wierzycieli zrobili się dłużnikami...Mieli podobny tok myślenia jak Ty...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie to pożyczka prywatna NIE ZWIĄZANA Z PROWADZONĄ DZIAŁALNOŚCIĄ zatem co robi i gdzie pracuje dłużnik, w tym momencie nie ma znaczenia...

 

No to dla Ciebie, w świetle prawa nie ma rozróżnienia, bo jednoosobowa działalność nie ma osobowości prawnej :)

 

Co do wątku, nie ma nic naiwnego w pożyczeniu czasem komuś pieniędzy, jednak każda pożyczka zawsze powinna być sporządzona na piśmie. Jeśli nie są to kolosalne kwoty, rach ciach i mamy odzyskane na drodze prawnej (oszustów cechuje to, że jakieś pieniądze zawsze mają, tylko są bardzo selektywni w spłacaniu swoich zobowiązań).

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to dla Ciebie, w świetle prawa nie ma rozróżnienia, bo jednoosobowa działalność nie ma osobowości prawnej :)

 

Co do wątku, nie ma nic naiwnego w pożyczeniu czasem komuś pieniędzy, jednak każda pożyczka zawsze powinna być sporządzona na piśmie. Jeśli nie są to kolosalne kwoty, rach ciach i mamy odzyskane na drodze prawnej (oszustów cechuje to, że jakieś pieniądze zawsze mają, tylko są bardzo selektywni w spłacaniu swoich zobowiązań).

 

Osobowość prawna nie ma tutaj żadnego znaczenia.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam nic do Pana Lecha, ale tak dla śmiechu dorzucę, że jedna z wypowiadających się w tym wątku osób jest mi winna ~600 zł od 6 lat i też się nie kwapi do oddania (wiem, wiem, prawnie już się pewnie przedawniło, ale ja pamiętam :P). Jak widać, można sobie siedzieć i wesoło rozmawiać na forum, a nie mieć pojęcia o czyjejś moralności, uczciwości czy zwyczajach. Tak że takie pożyczanie czy wszelkie umowy "na gębę" zawsze są ryzykowne.

Edited by pb
  • Like 10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam nic do Pana Lecha, ale tak dla śmiechu dorzucę, że jedna z wypowiadających się w tym wątku osób jest mi winna ~600 zł od 6 lat i też się nie kwapi do oddania(...)

Dla śmiechu spytam, kto ? :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolejny z forum, który lubi pożyczać a nie oddawać :) ja również dalej czekam na obiecane już dawnooo dawnoo zwrot pieniędzy od bartxx86

Share this post


Link to post
Share on other sites

kolejny z forum, który lubi pożyczać a nie oddawać :) ja również dalej czekam na obiecane już dawnooo dawnoo zwrot pieniędzy od bartxx86

 

6 lat temu? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę tylko dodać, że kilka lat temu sprzedałem domenę lechoo, zrealizowałem też dla niego serwis i nie miałem żadnego problemu z płatnością oraz z kontaktem.

Tylko po co pisać takie rzeczy? Podejrzewam że nawet najgorszy złodziej zna kilku sklepikarzy, którzy są w stanie zaświadczyć, że zawsze wzorowo płaci za swoje zakupy.

 

Kolego BartX jeżeli prawdą jest to, co piszesz to powinieneś postawić butelkę dobrego alkoholu Lechowi za to, że udzielił Ci życiowej lekcji. Może to najlepiej zainwestowane pieniądze w życiu i kiedyś nie przejedziesz się na większą kwotę.

Edited by Pan_Grzegorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolego BartX jeżeli prawdą jest to, co piszesz to powinieneś postawić butelkę dobrego alkoholu Lechowi za to, że udzielił Ci życiowej lekcji. Może to najlepiej zainwestowane pieniądze w życiu i kiedyś nie przejedziesz się na większą kwotę.

 

Jest dokładnie tak jak mówisz. Jeżeli mogę mieć jakiekolwiek pretensje to tylko i wyłącznie do siebie za głupotę lub za naiwną wiarę w człowieka. Z drugiej strony jest to bardzo dobra aczkolwiek droga lekcja, którą zapamiętam do końca życia.

 

Temat uważam za wyczerpany.

Edited by BartX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×