Jump to content
przemowild

Ceny opcji

Recommended Posts

Dawno nie kupowałem nowych opcji więc ostatnio przechwyciłem / dokupiłem kilkadziesiąd nowych i uderzyło mnie, że ceny opcji na aukcjach sięgają niebotycznych sum. Standardem jest 500-800 pln ale czasami cena sięga sufitu:

 

 

poker.png

Tak drogiego pojedynczego kuponu lotto jeszcze nie widziałem :P

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak drogiego pojedynczego kuponu lotto jeszcze nie widziałem :P

 

Najwyraźniej nie grasz systemem...

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szczerze, to byłbym szczęśliwszy kupując za tyle kasy x losów na euromillions i nawet gdybym przepalił kasę to jednak lepsza inwestycja niż w to coś powyżej, no chyba że możliwy nabywca opcji zna abonenta domeny i wie na przykład, że ma on bardzo chore serduszko.

Edited by umberto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dawno nie kupowałem nowych opcji więc ostatnio przechwyciłem / dokupiłem kilkadziesiąd nowych i uderzyło mnie, że ceny opcji na aukcjach sięgają niebotycznych sum. Standardem jest 500-800 pln ale czasami cena sięga sufitu:

 

 

poker.png

Tak drogiego pojedynczego kuponu lotto jeszcze nie widziałem :P

 

Mimo, że to top generyk to niestety warty pewnie już tylko 50% tego co 4-5 lat temu. Ustawa antyhazardowa robi swoje, a teraz najlepsze - od lipca (gdzieś słyszałem) każdy opertator/dostawca internetu dostanie listę stron do zablokowania (strony bukmacherskie zarejestrowane w rajach podatkowych gdzie nadal polacy mogą się rejestrować i grać online) i nie będzie z polskiego IP można na nie wchodzić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że to top generyk to niestety warty pewnie już tylko 50% tego co 4-5 lat temu. Ustawa antyhazardowa robi swoje, a teraz najlepsze - od lipca (gdzieś słyszałem) każdy opertator/dostawca internetu dostanie listę stron do zablokowania (strony bukmacherskie zarejestrowane w rajach podatkowych gdzie nadal polacy mogą się rejestrować i grać online) i nie będzie z polskiego IP można na nie wchodzić.

 

wystarczy nie stosować DNSów operatora, tylko jakiekolwiek inne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo, że to top generyk to niestety warty pewnie już tylko 50% tego co 4-5 lat temu. Ustawa antyhazardowa robi swoje, a teraz najlepsze - od lipca (gdzieś słyszałem) każdy opertator/dostawca internetu dostanie listę stron do zablokowania (strony bukmacherskie zarejestrowane w rajach podatkowych gdzie nadal polacy mogą się rejestrować i grać online) i nie będzie z polskiego IP można na nie wchodzić.

 

www.rejestrdomenzakazanych.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś już ciężko złapać naprawdę topowe domeny w resellerskiej cenie w inny sposób niż przez opcje, skoki ich cen są tego naturalną konsekwencją. Co do pokera, za trzy kadencje może przyjść inna władza i krajobraz dla firm typu PokerStars może się zmienić.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rynek dojrzał już chyba do tego, aby na każdej giełdzie domen można było wystawić opcję na sprzedaż - nie tylko na aukcji, ale w takim samym trybie jak każdą domenę internetową, czyli po prostu jako stała oferta, np. z ceną Kup Teraz, czy polem "Zaproponuj" i z możliwością negocjacji ceny opcji, której zakupem jesteśmy zainteresowani.

 

Dopóki za tym segmentem rynku nie płynęły konkretne pieniądze, nie był przez wszystkich graczy przechwytujących traktowany na równi z domenami, tak na poważnie. Kwoty za jakie ostatnio sprzedają się opcje mogą świadczyć o tym, że nawet jeśli rynek opcji pozostanie wyłącznie nastawiony na inwestorów i domainerów - to i tak jest o co powalczyć, bo może to być całkiem "tłusty" kawałek z tortu, który jest do podziału :).

 

Byłoby też świetnie, gdyby Premium.pl włączyło się do przechwytywania opcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To cena 100 innych opcji. Sądzę, że większe szanse przez 3 letni okres trwania opcji są na realizację 3 słabszych opcji z pakietu 100 sztuk, które, łącznie mogą przynieść realniejsze profity niż z tej jednej domeny.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ustawa antyhazardowa robi swoje

 

Tam gdzie w grę wchodzą dobra rzadkie, a takimi są konkretne domeny czy opcje na te domeny, bo są one wyłącznie pojedynczymi sztukami (jak np. każde dzieło sztuki), to takie zmiany polityczno-prawne dla jednych są okazją do zarzucenia tematu, pozbycia się aktywów, a dla innych do nabycia ich w dołku. Dotyczy to szczególnie tych, którzy lubią hazard, mają kasę i...czas. I nie mają chorego serduszka.

 

 

Co to euromillions ? :-) https://www.thelotter.com/pl/losowanie-lotto/euromillions to nie scum?

 

 

 

 

NIe, EuroMillions to oficjalna pan-europejska loteria jak lotto https://www.lottoland.com/euromillions Wybierasz 5 liczb z 50 + dodatkowo 2 z 12. I jak to trafisz, wygrywasz między 25 a 95 milionów EUR. Niedawno była mega-kumulacja właśnie 95 milionów. Wygrało kilka osób.

Wiem, że jak patrzysz na polskie lotto, to euromillions wydaje się jakimś kosmosem. Tutaj 3 czy 20 mln złotych w kumulacji, kiedy w Euromillions można zgarnąć nawet 400 milionów zł!!! I oczka ci się teraz pewnie zaświeciły.

 

PS. Jest jeszcze MegaMillions i PowerBall.

 

W PowerBall właśnie było do wygrania 240 mln EUR

Minimalna gwarantowana pula na główną wygraną w amerykańskiej loterii PowerBall wynosi 40 milionów dolarów (ok. 156,8 mln zł). W przypadku, gdy żaden z graczy nie trafi nagrody głównej, dochodzi do kumulacji. Organizatorzy PowerBall nie nałożyli żadnego ograniczenia określającego maksymalną liczbę kumulacji, dzięki czemu pula na wygrane pierwszego stopnia często osiąga zawrotną wartość. Dla przykładu, najwyższa wygrana w historii tej loterii wyniosła aż 1,6 mld dolarów, czyli około 6,5 miliarda złotych. Rekordowe losowanie odbyło się 18 maja 2013 roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×