Jump to content
przemowild

OponySamochodowe.pl

Recommended Posts

OponySamochodowe.pl

 

Nie są to Opony.pl ale nazwa produktu się zgadza.

Opony.pl wraz z posagiem (biznesem) poszły za prawie 1 000 000 PLN. Na ile wycenilibyście brzydszą siostrę bez żadnego posagu? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...maślana

 

Zaintrygowałeś mnie. Mieszkam poza krajem od 12 lat i czasami mam wrażenie, że mój polski drewnieje i nie jestem pewien czy mówię poprawnie ale w tym przypadku byłem pewien, że nie jest to masło maślane, tylko nazwa kategorii produktowej.

 

Ale żeby to sprawdzić, na wszelki wypadek wszedłem na kilka pierwszych stron jakie Google mi pokazuje pod hasłem "opony":

 

Opony.png

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wyraziłem swoje pierwsze odczucie, które jest jakie jest. Pod oponyciezarowe.pl stoi sklep, pod oponymotocyklowe nic nie ma. Sam zwrot jest jasny i wiadomo pod co się nadaje. Na pewno znajdzie się KK, który będzie zainteresowany kupnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena fajna, mi się podoba. Za średnie/wysokie xxxx sam bym ją sprzedał i cena jest możliwa do osiągnięcia w przypadku zainteresowania jakiegoś dużego oponiarza.

Dodam tylko, że posiadam domenę AkumulatorySamochodowe w peelce niby fajna, niby generyk ale jak już się ktoś odezwie to proponuje max 200zł.

Edited by morderrca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opony.pl poszły z całością za kilkanaście mln nie za 1 mln.

 

Bardzo fajna domena. Cieszy że z opcji. :)

Co do wycen.... literówki oponowe z ruchem (z tego względu) za więcej chodziły niż dotychczasowe wyceny.

U mnie by nie była dostępna za mniej niż średnie xx.xxx - minimum. Dlatego że spokojnie może sobie zarabiać przy podpięciu pod pp lub rozwiązanie dedykowane przez kolegę z forum w formule dropshippingu.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeden z towarów najlepiej nadających się do sprzedaży w internecie....

 

Moim zdaniem nie masz racji. Jak dla mnie zakup opony w necie to zakup półproduktu no chyba ze mają pełnić rolę dekoracyjną to masz racę. To bardzo niewygodny towar do przechowywania w domu jak i przemieszczania. Obecnie najwięcej opon sprzedawanych jest w punktach wymiany. I jeszcze długo tak będzie.

Co do wycen na poziomie xx xxx...być może do osiągnięcia bardzo niskie przy bardzo zdesperowanym kliencie. I w grę wchodzą tutaj duzi gracze bo mały za te pieniądze nie kupi.

Szmiko ma trochę racji jeśli chodzi o brzmienie tej domeny tudzież jej znaczenie. Dla mnie też brzmi nijako niczym TrumnaDlaNieboszczyka.pl

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie masz racji. Jak dla mnie zakup opony w necie to zakup półproduktu no chyba ze mają pełnić rolę dekoracyjną to masz racę. To bardzo niewygodny towar do przechowywania w domu jak i przemieszczania.

Pisałem z punktu widzenia sprzedawcy, a nie klienta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie masz racji. Jak dla mnie zakup opony w necie to zakup półproduktu no chyba ze mają pełnić rolę dekoracyjną to masz racę. To bardzo niewygodny towar do przechowywania w domu jak i przemieszczania. Obecnie najwięcej opon sprzedawanych jest w punktach wymiany. I jeszcze długo tak będzie.

Co do wycen na poziomie xx xxx...być może do osiągnięcia bardzo niskie przy bardzo zdesperowanym kliencie. I w grę wchodzą tutaj duzi gracze bo mały za te pieniądze nie kupi.

Szmiko ma trochę racji jeśli chodzi o brzmienie tej domeny tudzież jej znaczenie. Dla mnie też brzmi nijako niczym TrumnaDlaNieboszczyka.pl

 

A moim zdaniem to ty nie masz racji :) Opony są tańsze w internecie, stąd coraz więcej osób kupuje online i tylko płaci za wymianę.

 

Ja staram się patrzeć na całą branżę i mam bardzo pozytywne przeczucia co do tej domeny. Miniony rok był dla branży oponiarskiej doskonały, cała branża kwitnie, odnotowała wzrost sprzedaży od 18-28% w porównaniu do 2015 a OPONEO odnotowało rekordową sprzedaż.

 

Z raportu grupy Oponeo:

Przewagą modelu sprzedaży online realizowanego przez Oponeo.pl wobec handlu tradycyjnego jest przede wszystkim brak konieczności utrzymywania wysokich stanów zapasów, co jest zarówno kosztochłonne jak i kapitałochłonne. Spółka otrzymując zamówienie od klienta, weryfikuje dostępność wybranego produktu w swoich magazynach, a jeśli go nie posiada niemal natychmiastowo „kojarzy” go z zewnętrznym dostawcą.
Tak naprawdę, sklep internetowy z oponami, nie musi mieć nawet 1 opony na składzie, tylko zlecać wysyłkę produktów współpracującym hurtowniom stąd też niższe ceny niż w warsztacie.
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A moim zdaniem to ty nie masz racji :) Opony są tańsze w internecie, stąd coraz więcej osób kupuje online i tylko płaci za wymianę.

 

Ja staram się patrzeć na całą branżę i mam bardzo pozytywne przeczucia co do tej domeny. Miniony rok był dla branży oponiarskiej doskonały, cała branża kwitnie, odnotowała wzrost sprzedaży od 18-28% w porównaniu do 2015 a OPONEO odnotowało rekordową sprzedaż.

 

Z raportu grupy Oponeo:

Przewagą modelu sprzedaży online realizowanego przez Oponeo.pl wobec handlu tradycyjnego jest przede wszystkim brak konieczności utrzymywania wysokich stanów zapasów, co jest zarówno kosztochłonne jak i kapitałochłonne. Spółka otrzymując zamówienie od klienta, weryfikuje dostępność wybranego produktu w swoich magazynach, a jeśli go nie posiada niemal natychmiastowo „kojarzy” go z zewnętrznym dostawcą.
Tak naprawdę, sklep internetowy z oponami, nie musi mieć nawet 1 opony na składzie, tylko zlecać wysyłkę produktów współpracującym hurtowniom stąd też niższe ceny niż w warsztacie.

 

90% kupujących w Oponeo to firmy i firemki...klientów indywidualnych jest bardzo mało.

Orientuję się iż sklepy internetowe to tak naprawdę pośrednicy.

Mało jest e-sklepów które posiadają u siebie w magazynie oferowany towar.

 

 

Pisałem z punktu widzenia sprzedawcy, a nie klienta.

Myślałem że to powinno działać w obydwie strony.
Zrób ankietę i zapytaj kto kupował w necie opony a kto u montażysty...
Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisanie że jest maślana albo jak trumna dla nieboszczyka to świadectwo braku tematu. Gorzej - opiniowanie bez znajomości podstaw przedmiotowej tematyki jest trochę ignoranckie.

Czy opony są tylko samochodowe ? Sprawdźcie a potem piszcie.

Dla samochodowych domena w zupełności wystarczająca.

 

Edit:

Bazyli raz mi wystarczył :)

Edited by lufthansa
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisanie że jest maślana albo jak trumna dla nieboszczyka to świadectwo braku tematu. Gorzej - opiniowanie bez znajomości podstaw przedmiotowej tematyki jest trochę ignoranckie.

Czy opony są tylko samochodowe ? Sprawdźcie a potem piszcie.

Dla samochodowych domena w zupełności wystarczająca.

 

Przeczytaj raz jeszcze mój post wtedy może załapiesz co miałem na myśli pisząc TrumnaDlaNieboszczyka...

Przypomnę że trumny robi się również dla zwłok, dla zmarłego i dla zwierząt...Robi się również urny...Które są pewnym rodzajem trumny tyle że dla prochów...

:)

 

 

A jeśli nie wiesz do tej pory co autor miał na myśli to wytłumaczę że formę wyrażenia "opona samochodowa", bo dla mnie poprawniejszą formą jest "opona do samochodu".

Ale oczywiście mogę się mylić.

:)

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Zrób ankietę i zapytaj kto kupował w necie opony a kto u montażysty...

 

Ja kupiłem w zeszłym roku komplet zimowych i letnich, ceny w internecie ok 20% tańsze niż u miejscowych oponiarzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem w zeszłym roku komplet zimowych i letnich, ceny w internecie ok 20% tańsze niż u miejscowych oponiarzy.

 

Ja w normalnym sklepie ( w promocji - cena o 2% niższa niż w Oponeo ) ale wulkanizator był obok.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja w normalnym sklepie ale wulkanizator był obok.

No widzisz. A jakbyś był lepiej zorientowany to byś kupił w internecie 20% taniej, z dostawą bezpośrednio do serwisu wymiany. Podczas składania zamówienia zarezerwowałbyś sobie dzień i godzinę montażu które tobie odpowiadają, cobyś nie musiał czekać w kolejce. A i cena montażu byłaby niższa bo dostałbyś rabat.

 

Ogarnij się Bazyli, mamy XXI wiek :P

A jeśli nie wiesz do tej pory co autor miał na myśli to wytłumaczę że formę wyrażenia "opona samochodowa", bo dla mnie poprawniejszą formą jest "opona do samochodu".

Ale oczywiście mogę się mylić.

:)

Wyrażenie "opona samochodowa" jest bardziej popularne niż "opona do samochodu". Co jest grane Bazyli, wyłączyli ci dostęp do google.pl? Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

No widzisz. A jakbyś był lepiej zorientowany to byś kupił w internecie 20% taniej, z dostawą bezpośrednio do serwisu wymiany. Podczas składania zamówienia zarezerwowałbyś sobie dzień i godzinę montażu które tobie odpowiadają, cobyś nie musiał czekać w kolejce. A i cena montażu byłaby niższa bo dostałbyś rabat.

 

Ogarnij się Bazyli, mamy XXI wiek :PWyrażenie "opona samochodowa" jest bardziej popularne niż "opona do samochodu". Co jest grane Bazyli, wyłączyli ci dostęp do google.pl?

 

( w promocji - cena o 2% niższa niż w Oponeo )

 

Wyszło to samo co w Twojej wersji tyle że szybciej...wszak mamy XXI wiek...

:)

 

Ja rozumiem że jest późno ale jak już cytujesz moje wypowiedzi to rób to dosłownie. Ja napisałem tak :

...bo dla mnie poprawniejszą formą jest "opona do samochodu"...

 

Google.pl zdaje się to nawet potwierdzać.

 

 

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie masz racji. Jak dla mnie zakup opony w necie to zakup półproduktu no chyba ze mają pełnić rolę dekoracyjną to masz racę. To bardzo niewygodny towar do przechowywania w domu jak i przemieszczania. Obecnie najwięcej opon sprzedawanych jest w punktach wymiany. I jeszcze długo tak będzie.

 

Całkowicie błędna informacja... Rynek opon jest przeogromny, a kwoty sprzedaży przez internet niejednego by powaliły. Wiem co mówię.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Całkowicie błędna informacja... Rynek opon jest przeogromny, a kwoty sprzedaży przez internet niejednego by powaliły. Wiem co mówię.

 

Patrz wyżej:

...90% kupujących w Oponeo to firmy i firemki...klientów indywidualnych jest bardzo mało...

Ja o zakupach indywidualnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bazyli skąd ty bierzesz te dane? Masz jakieś statystyki czy je sobie po prostu wymyślasz kiedy ci to pasuje?

 

Swoją drogą, samo Oponeo sprzedało ponad 2 miliony opon w zeszłym roku.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena długa ale zachowuje szeroko rozumianą "poprawność". Posiadam np. noweopony.pl i było już kilka ofert, dodatkowo ktoś założył opcję. Twoja też się kiedyś sprzeda ale ciężko wyceniać. Wszystko zależy na kogo trafi i jak potoczy się negocjacja. Rynek duży i bogaty - tutaj jest bezdyskusyjny fakt.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×