Jump to content
FlashT

Google a wielojęzyczny portal

Recommended Posts

Jak to jest obecnie z Google? Czy jeśli mam 2-języczny portal (PL + DE) czy warto dla portalu kupić również domenę .de? Jak jest z indeksowaniem stron w domenie .pl dla użytkowników z innych krajów?

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak to jest obecnie z Google? Czy jeśli mam 2-języczny portal (PL + DE) czy warto dla portalu kupić również domenę .de? Jak jest z indeksowaniem stron w domenie .pl dla użytkowników z innych krajów?

Jeżeli portal kierowany jest na rynek .de to domena .de to podstawa.

Trudno powiedzieć dzisiaj. Kiedyś prowadziłem stronę znanego serialu na .pl, strona była przetłumaczona na wiele języków. I z tego co pamiętam to miałem nawet wejścia z long tail z krajów arabskich.

Ale to było w 2009. Polecam przetestować samemu, choć dziś gdybym miał robić coś globalnie to tylko .com.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mnie wystarczy domena .com, a nastepnie zrobić foldery xxxx.com/de/ i xxxx.com/pl/ oraz wykupić domeny .pl i .de i je przekierować na ww. foldery i tyle.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

dla google mniejsze znaczenie ma na jakich domenach będzie stał projekt. Oczywiście dużo lepiej działać na 1 domenie i zastosować podział języków per subfoldery np domena.com/pl/ domena.com/de/ Resztę ogrywa się za pomoca parametrów rel alternate tak jak napisał Artur

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×