Jump to content
MarcinW

Kilka pytań od początkującego

Recommended Posts

Cześć,

Mam nadzieję, że to dobry dział.

 

Pracuję w pokrewnej branży. Od dawna interesuję się tematem domen, jednak nie handlem, tylko od innej strony. Wyszukiwanie pod zaplecza, strony itd. Mam więc kilka pytań.

 

1. Mam kilka domen z ruchem na aftermarkecie, na których nic nie stoi. Jaki parking polecacie?

2. Dlaczego można znaleźć wiele ciekawych (przynajmniej według mnie) domen z frazami, z myślnikiem oddzielającym słowa. Czy mają one znacznie niższą wartość niż te z ciągłą nazwą? tj np. fajnenoclegi.pl i fajne-noclegi.pl.

 

Będę dopisywał, mam nadzieję, że mi nikt nie wywali tematu :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

1. Polecam ParkingCrew.com

2. Tak, mają niższą wartość i to znacznie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. No i tutaj mam właśnie problem, bo ja całkiem inaczej rozpatruję takie domeny. Wy patrzycie pod kątem kupującego, czy można na tym zbudować jakiś fajny brand, a ja pod takim, że i tak sobie wypozycjonuję i będę bazował na organiku ;)

 

3. Czy na domeny .com z polskimi słowami w nazwie jest porównywalny popyt jak na .pl? Opłaca się kupić domenę np nawozy.com nie posiadajac nawozy.pl? Oczywiście to tylko przykład.

Edited by MarcinW

Share this post


Link to post
Share on other sites

W sumie nie chodzi o to jak kto coś rozpatruje indywidualnie ale fakt, że domeny *czyste* (bez myślnika, 24 czy "e") sprzedają się częściej i za większe kwoty. Przynajmniej z tych zauważalnych transakcji.

 

3. Domeny .com z polskimi słowami to wg. mnie totalne nieporozumienie chyba, że pod własny projekt. Jeżeli posiadasz wersję .pl to nie widzę sensu rejestrować/kupować tej samej wersji w .com. Chyba, że chcesz robić ekspansję biznesu na rynek globalny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4. Jaką platformę polecacie żeby zacząć?? After, premium? Czy tą i tą? Na razie nie interesuje mnie kupno domen od użytkowników, tylko próba zarejestrowania czegoś samemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ruchu... z tego co zauważyłem dużo osób oszukuje. Całe ich portfolio ma ruch koło 40-60 wejść ... a to nie prawda jest totalna.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do ruchu... z tego co zauważyłem dużo osób oszukuje. Całe ich portfolio ma ruch koło 40-60 wejść ... a to nie prawda jest totalna.

Nie wiem @FlashT, ja widzę to co widzę w analyticsie, bo mam tam jakieś pseudo strony. Nie wnikam czy ktoś oszukuje czy nie, ale jak już bym chciał kupić taką domenę to bym poprosił o jakiś raport.

5. Czy jest możliwość podpięcia analyticsa pod zaparkowaną domenę?

Edited by MarcinW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. No i tutaj mam właśnie problem, bo ja całkiem inaczej rozpatruję takie domeny. Wy patrzycie pod kątem kupującego, czy można na tym zbudować jakiś fajny brand, a ja pod takim, że i tak sobie wypozycjonuję i będę bazował na organiku ;)

Chyba niepotrzebnie wrzucasz nas wszystkich do jednego gara. :P

A jeśli chcesz te domeny w przyszłości pozycjonować, to rozważ jaki wpływ na domenę ma parkowanie. Może będziesz wolał jednak zagospodarować to inaczej i trzymać dobrą historię, pozycje, stan zaindeksowania.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Tobi, ja pod parking rozpatruje tylko domeny, na których nie jestem w stanie nic wartościowego postawić, aby monetyzować ruch. Po prostu chcę zaparkować jakieś niepotrzebne domeny z jakimkolwiek ruchem. Jak zarobią na siebie to przedłużę, a jak nie to pożegnam je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja swojego czasu wrzucałem wszystko na sedo pro i zarabiałem całkiem spore pieniądze... ale to ma swoją cenę... z czasem każda domena z ruchem zarabia coraz mniej... nie ma zmiłuj... no chyba, że to literówka.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze niestety muszę się zapoznać z tymi wszystkimi systemami. Przekleję tutaj pytania, na które nikt mi nie odpowiedział ;)

 

4. Jaką platformę polecacie żeby zacząć?? After, premium? Czy tą i tą? Na razie nie interesuje mnie kupno domen od użytkowników, tylko próba zarejestrowania czegoś samemu.

5. Czy jest możliwość podpięcia analyticsa pod zaparkowaną domenę?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja jeszcze niestety muszę się zapoznać z tymi wszystkimi systemami. Przekleję tutaj pytania, na które nikt mi nie odpowiedział ;)

 

4. Jaką platformę polecacie żeby zacząć?? After, premium? Czy tą i tą? Na razie nie interesuje mnie kupno domen od użytkowników, tylko próba zarejestrowania czegoś samemu.

5. Czy jest możliwość podpięcia analyticsa pod zaparkowaną domenę?

4. Obie są ok. Dodatkowo zajrzyj do cenników i porównaj.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja jeszcze niestety muszę się zapoznać z tymi wszystkimi systemami. Przekleję tutaj pytania, na które nikt mi nie odpowiedział ;)

 

4. Jaką platformę polecacie żeby zacząć?? After, premium? Czy tą i tą? Na razie nie interesuje mnie kupno domen od użytkowników, tylko próba zarejestrowania czegoś samemu.

5. Czy jest możliwość podpięcia analyticsa pod zaparkowaną domenę?

 

Na 4. nie odpowiem, bo sam jestem rejestratorem i jak polowałem na domeny, to samemu (z resztą dużo wcześniej zanim powstały te serwisy), ale co do 5. - zdecydowanie nie ma takiej opcji.

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy parking udostępnia statystyki. Niektóre obcinają w nich ruch (potencjalnych) botów, niektóre nie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam ,mam pytanie . Chce przejąć domenę (nic szczególnego ale mi nazwa pasuje) która jest teraz w rezerwacji przez dropped/am . Rezerwacja wygasa za 2 dni i teraz nie wiem jak się za to zabrać żeby ja przejąć . Widzę takie opcje

 

1.Czekać jak spadnie i próbować samemu kupić

2.Zlecić przechwycenie . Tylko jesli jest zarezerwowana przez AM to czy zlecać to u nich czy lepiej Premium.

 

 

Będę wdzięczny za poradę

Share this post


Link to post
Share on other sites

7. Mam pierwszą domenkę. Chcę ją wystawić na sprzedaż w premium. Dlaczego nie mogę zaznaczyć opcji "dołącz statystyki ruchu", "przekieruj domenę na stronę oferty" itd?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, przepraszam. Zresztą już sobie poradziłem :)

 

 

Przepraszam, że post pod postem, ale poprzedniego nie mogę wyedytować ani usunąć, więc piszę kolejny.

 

Ile mniej więcej warta jest domena, na którą bezpośrednio wchodzi około 40 osób dziennie? Wejścia bezpośrednie. Dane z parkingu. Domena z branży tv, sat, pozycjonowana lokalnie, po firmie, .pl.

Edited by apze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie jest dobra nazwa, domena jest warta tyle, ile zarabia. Nie ma większego znaczenia czy ma dziennie 10 czy 1000 wejść. Szczególnie jeśli to są wejścia, które z czasem znikną. Trochę inaczej ma się sprawa z literówkami domen znanych serwisów.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to nie jest dobra nazwa, domena jest warta tyle, ile zarabia. Nie ma większego znaczenia czy ma dziennie 10 czy 1000 wejść. Szczególnie jeśli to są wejścia, które z czasem znikną. Trochę inaczej ma się sprawa z literówkami domen znanych serwisów.

Dziękuję za odpowiedź. Jest tutaj jakiś miły użytkownik, do którego mógłbym zwrócić się na priv z tym tematem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej wszyscy tutaj są mili. To specyficzne środowisko. Ja obecnie się tym już nie zajmuję, więc nie we wszystkim mogę pomóc. Kiedyś w ogóle było dużo lepiej z tym wszystkim i zarabiało się porządne pieniądze. W moim przypadku było to nawet po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Ale to był dawne czasy.

Edited by FlashT
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×