Jump to content
Kangur

flormar.com.pl - wyrok sądu polubownego

Recommended Posts

Pojawił się nowy wyrok sądu polubownego d/s domen. Dotyczy domeny FLORMAR.com.pl, choć na stronie sądu jest literówka : flolrmar.com.pl

 

Naruszenie praw i zasad uczciwej konkurencji.

Więcej

To jest dobry przykład dla januszy biznesu, którzy pchają się w handelek mydłem i powidłem bez umocowania w umowach licencyjnych na wykorzystanie znaku towarowego. Rozumiem, że januszek może handlować produktem markowym bez wiedzy samej góry, bo zaopatruje się np. w jakiejś hurtowni i to jest OK. Ale tutaj mamy zaopatrywanie się w towary u oficjalnego dystrybutora w Polsce (nie wiem, czy wyłącznego, czy jednego z wielu), bo akurat ta specyfika towarów jest taka, że można wyłącznie kupić u dystrybutora. Tak czy owak, taki dystrybutor powinien mieć prikaz z góry (po odpowiednich szkoleniach), że każdy, kto nabywa u niego towary na handel, jest kierowany do działu prawnego u góry w celu zawarcia odpowiedniej umowy [licencyjnej]. Tak to sobie wyobrażam. Wiadomo, że dystrybutor, drugi janusz biznesu, chciał zarobić i opchnął towar rodakowi, niech ten się sam martwi, ale moim zdaniem tak nie powinno to działać, więc takiemu dałbym zyebkę. Wiadomo, góra się cieszy, że towar schodzi, ale dobrze, aby tatko znał wszystkie swoje dziatki i wiedział, którymi drogami chodzą.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×