Jump to content
lakiluuk1

operator nie zarejestrował domeny

Recommended Posts

Witam jestem nowy, mam problem

Tydzień temu ,,zarejestrowałem,, domenę (.com) w pewnym Polskim dużym serwisie. Na której bezskutecznie próbowałem zainstalować sklep internetowy. Po kilku nieudanych próbach (tydzień czasu) pomyślałem że z moją domeną jest coś nie tak. Domenę znalazłem na giełdzie domen w cenie kup teraz za kilkanascie tysi. Posiadam Fakturę vat na zakup tej domeny. Domena ta na portalu ma status OCZEKUJE. niewiem na co??!! jednak do wczoraj miała status AKTYWNA. W dniu wczorajszym kontaktowałem się z portalem. Przedstawiam emaile jednak na tą chwilę ukryję niektóre dane:

 

Ja

Zainstalowałem sklep Prestashop na mojej domenie (nazwa domeny) zarejestrowanej na portalu (nazwa portalu) 08_02_2017
Po wejściu na tą stronę ukazuje się Strona (nazwa domeny) ale z adnotacją, że ta domena została wystawiona na portalu aukcyjnym aftermarket. Czy możecie Państwo wytłumaczyć mi tą sytuację??? W załączniku przesyłam fakturę oraz skreeny.

 

 

Administrator portalu

Dzień dobry

Niezmiernie mi przykro, lecz proces rejestracji domeny (nazwa domeny) nie przebiegł poprawnie. Domena ma w Panelu Klienta status aktywny, lecz w rzeczywistości nie została ona zarejestrowana w dniu 08.02.2017 po otrzymaniu wpłaty.

Z tego względu czy możliwe jest aby zarejestrować dla Pana inną domenę? Np. z inną końcówką taką jak (nazwa).net bądź (nazwa).biz bądź inna dostępna do rejestracji?
Lub czy wpłacone środki mają zostać Państwu zwrócone?

 

Pozdrawiam,

Ja

Witam

Domena (nazwa domeny) ma dla mnie duże znaczenie z punktu widzenia biznesowego. Przepraszam ale nie dociera do mnie, że domena mogła z jakiś względów zaginąć. Na tej nazwie bazuje mój biznesplan.
Przepraszam również ale dopiero zaczynam przygodę z emarketingiem, dlatego też na dzień dzisiejszy nie wiem jakie mam prawa związane z dzierżawą nazwy. Skontaktuję się z Państwem w póżniejszym terminie.
Z punktu widzenia marketingowego nie interesują mnie domeny tj. .net, .bis ponieważ są domenami mało atrakcyjnymi.

 

 

Administrator portalu

Witam.

Dziękuję za informację. Po weryfikacji zgłoszenia zostanie ono zaktualizowane.

Pozdrawiam.

..................................................................................................................................................................................

Proszę o pomoc co mogę w tej sytuacji zrobić i jakie mam prawa. chciałbym odzyskać domenę

Edited by lakiluuk1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy domena była wcześniej zarejestrowana już? Sprawdź WHOIS: http://www.whois.com/whois/

Co ci się pojawia w "Registration Date". Jeśli domena była zarejestrowana wcześniej to znaczy, że system błędnie ocenił, iż jest ona dostępna do rejestracji. Takie problemy się zdarzają.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej kolega-nowicjusz zapałał (nieświadomie) miłością do jakiejś topowej nazwy, która oczywiście była zajęta i jest wystawiona od lat na sprzedaż. Skrypt miał chwilową czkawkę i pokazał, że nazwa jest wolna, więc ruszyła machina rejestracji. Fakturka wystawiona. BTW domena opłacona szybkimi płatnościami czy tradycyjnym przelewem? No i zrobił się dym. Kolega myślał, że domena już czeka na progu i powita ją bukietem róż, bo znalazł się szczęśliwy nabywca, opiekun takiej małej kochanej istotki, a tymczasem...zdrada! Nie ma wielkiej szalonej domenowej miłości. Pustka. Jak zawsze w życiu, zostały tylko rachunki. A serwis randkowy (firma rejestrator) nawet przepraszam nie przyśle. Znamy dobrze te miłosne historie domenowych amatorów :) Aż nazbyt dobrze. Niech się kolega nie martwi. Serwis ewentualnie w ramach rekompensaty zarejestruje inną domenę lub zwróci pieniądze. Moja rada: nie wykłócać się, jak najszybciej odkochać się w powyższej utraconej domenie i znaleźć sobie nową małą słodziutką kochaną domenkę .com

 

P.S. Ja ostatnio sprawdzałem pewną domenę .com we whois i mi pokazało, że ona jest zarejestrowana, uwaga, uwaga, 01.01.1970. gitara, nie? Przy czym wszyscy wiemy, że najstarszy whois ma ta tutaj. W innym serwisie była normalna data.

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

DOMAIN INFORMATION

Domain:(nazwadomeny)

Registrar:KEY-SYSTEMS GMBH

Registration Date:2017-02-15

Expiration Date:2018-02-15

Updated Date:2017-02-15

Status:clientTransferProhibited

Name Servers:ns1.sedoparking.com

ns2.sedoparking.com

REGISTRANT CONTACT

Name:Domain Privacy

Organization:Domain Privacy, LLC

Street:16192 Coastal Highway

City:Lewes

Postal Code:19958

Country:US

Phone:+1.3024507070

Email:email@dropped.pl

ADMINISTRATIVE CONTACT

Name:Domain Privacy

Organization:Domain Privacy, LLC

Street:16192 Coastal Highway

City:Lewes

Postal Code:19958

Country:US

Phone:+1.3024507070

Email:email@dropped.pl

TECHNICAL CONTACT

Name:Domain Privacy

Organization:Domain Privacy, LLC

Street:16192 Coastal Highway

City:Lewes

Postal Code:19958

Country:US

Phone:+1.3024507070

Email:email@dropped.pl

BILLING CONTACT

Name:Domain Privacy

Organization:Domain Privacy, LLC

Street:16192 Coastal Highway

City:Lewes

Postal Code:19958

Country:US

Phone:+1.3024507070

Email:email@dropped.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie napisałem tu wszystkiego. Ja wiem kto ma moją domenę, jest to mój bardzo dobry znajomy który ze mną w jakimś sensie konkuruje. Zarejestrował ją wczoraj rano. Ale ja ją zarejestrowałem tydzień temu i mam na to dowód w postaci faktury. On chce mi ją odsprzedać za kilkanaście tysięcy zł

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registration Date:2017-02-15

 

A Ty rejestrowałeś kiedy?

Jeśli przed tym co widnieje we WHOIS to ewidentnie jest to wina rejestratora a jeśli po tym terminie to wystąpił jakiś błąd ( też wina rejestratora ale mniejsza ) i pokazywał wolną domenę choć ta była zajęta.

Nie napisałem tu wszystkiego. Ja wiem kto ma moją domenę, jest to mój bardzo dobry znajomy który ze mną w jakimś sensie konkuruje. Zarejestrował ją wczoraj rano. Ale ja ją zarejestrowałem tydzień temu i mam na to dowód w postaci faktury. On chce mi ją odsprzedać za kilkanaście tysięcy zł

Nie ma znaczenia kto, ma znaczenie kiedy.

Jeśli to rejestrator zawalił możesz od niego żądać naprawienia szkody o ile taka wystąpiła.

A jak ją zarejestrował bardzo dobry znajomy to pogratulować znajomości...

:)

Edited by Bazyli
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rejestrowałem ją 08.02.2017

Pytałem się o sposób płatności, ponieważ domeny, szczególnie globalne (.com, .net., org), są rejestrowane dopiero w momencie zaksięgowania środków po stronie rejestratora. Nie ma możliwości rezerwacji takich domen w momencie zlecenia, jak to ma miejsce w przypadku polskich domen.

 

A to z dobrym znajomym (insiderem), to też znamy takie przypadki. Klasyka. Potem się one kończą tu.

 

Generalnie zostałeś na lodzie. Pomysłem Bazylego to można sobie w tym kraju wiadomo co podetrzeć. Chodzi mi o to, że sam pomysł logicznie jest jak najbardziej na miejscu i postępowanie własciwe. Tylko kto zna jakąkolwiek sprawę, w której sąd wydał odpowiedni wyrok. Kolega nie chce się procesować 5 lat, przepalać iluś tysięcy złotych, by dowiedzieć się, że jest sam sobie winien, bo pił wino niewłaściwym kolegą, a tak w ogóle o co cały raban, przecież to i tak niska szkodliwość czynu, więc spadówa na drzewo, łańcuchowy przebierańca skasował prowizję i poszedł do domu zamykając biznes z temidą w logo.

 

Panie lakiluuku, a raczej bad-lacku, proszę udać się do prawnika, zapłacić jakieś pięć stów i wystosować pismo do rejestratora (i kupić pojemnik na ciepły mocz). Albo przemyśleć, czy to ma sens. Ci od mareczka cukiergórki też się procesowali o "mit założycielski" i coś tam wyszarpnęli. Jakieś miliony czy miliardy.

Edited by umberto
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja rejestrowałem ją 08.02.2017

 

Napisz reklamację. Powinna zostać rozpatrzona pozytywnie.

Wykaż ile straciłeś i dogaduj się.

 

A tak na marginesie skąd już u Ciebie faktura VAT skoro system AM generuje je na koniec miesiąca ( chyba że o czymś nie wiem ).

 

Umberto...wyluzuj znawco każdego problemu...

:)

 

Skoro kolega piszę że ma fakturę to ją opłacił...No chyba że znasz sposoby otrzymania faktury bez zapłaty.

Edited by Bazyli
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety dla wielu domen nie ma możliwości rezerwacji. Pewnie rejestrator opisał to w regulaminie. A co do "dobrego" znajomego pozostaje droga sądowa.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No niestety, dopóki nie otrzymasz emaila z potwierdzeniem, że domena została dla ciebie zarejestrowana i nie pojawiła się w twoim panelu, to nie jest twoja. Skrypty czasem się mylą, bugi występują w każdej aplikacji. Shit happens.

Jeżeli to była nazwa zarejestrowana teraz, z palca, to nie była to wybitna domena, bo wszystko co ma jakąś wartość zostało zarejestrowane. Spokojnie znajdziesz dla niej zamiennik. Znajdź sobie inną a znajomemu, który ci ją zarejestrował powiedz żeby bujał.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opłatę wykonałem natychmiast systemem PayPal (blik). Umberto natychmiast dostałem wiadomość, fakturę ze statusem zrealizowana. Domena również po chwili miała status na portalu Aktywna. A po tygodniu okazało się że ktoś inny ją zarejestrował. A operator przyznaje się do błędu jak wyżej napisano

 

,,Witaj ....

 

To jest potwierdzenie zaksięgowania opłaty za fakturę pro-forma wystawioną w dniu 08/02/2017 i wystawienia na jej podstawie Faktury VAT.

Termin płatności: 08/02/2017

Kwota : 139.59 zł

 

Usługi, za które została zaksięgowana opłata zostaną wkrótce zrealizowane.

 

Wystawiona Faktura VAT znajduje się w załączniku tej wiadomości.,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

PrzemowilD ta domena ma dla mnie wartość. Zgadzam się również że można wymyślić inną. Ale czy one prawnie nie są chronione. I czy na wypadek właśnie takiego błędu operatora nie można domagać się odszkodowania

Share this post


Link to post
Share on other sites

O matko, a gdzie ty domeny rejestrujesz? Rejestracja .COM kosztuje 29.95 PLN w Aftermarket.pl

Żeby się starać o odszkodowanie, to trzeba udowodnić stratę finansową. Poza tym nazwa nie jest prawnie chroniona dopóki nie zarejestrujesz znaku handlowego. Zaczyna mnie intrygować twoje parcie na "odszkodowanie". Tak to sobie z kolegą wymyśliliście jak zorientowaliście się, że domena jest wolna?

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

PrzemowilD ta domena ma dla mnie wartość. Zgadzam się również że można wymyślić inną. Ale czy one prawnie nie są chronione. I czy na wypadek właśnie takiego błędu operatora nie można domagać się odszkodowania

 

Możesz podać nazwę rejestratora?

 

Oczywiście możesz domagać się odszkodowania ale skoro tak Ci zależy na domenie to może jej się domagaj?

Co być może będzie bardziej realne niż jakiekolwiek odszkodowanie bo Polska to niestety nie USA...

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

139 zł to kwota za rejestrację domeny i hosting roczny. Na tym etapie może nie będę podawał nazwy, ale podam napewno jak nie dogadamy się z operatorem

Share this post


Link to post
Share on other sites

139 zł to kwota za rejestrację domeny i hosting roczny. Na tym etapie może nie będę podawał nazwy, ale podam napewno jak nie dogadamy się z operatorem

 

Operator to koparki jest....

Tutaj chodzi o rejestranta...

:)

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

,,Witaj ....

 

To jest potwierdzenie zaksięgowania opłaty za fakturę pro-forma wystawioną w dniu 08/02/2017 i wystawienia na jej podstawie Faktury VAT.

Termin płatności: 08/02/2017

Kwota : 139.59 zł

 

Usługi, za które została zaksięgowana opłata zostaną wkrótce zrealizowane.

 

Wystawiona Faktura VAT znajduje się w załączniku tej wiadomości.,,

 

Bardzo mi przykro, ale to powyżej to nic nie znaczy. Oznacza tylko, że zapłaciłeś za rejestrację domeny i otrzymałeś fakturę, która została wygenerowana automatycznie i przesłana mailem lub była widoczna w panelu w ciągu kilku minut po opłaceniu domeny. Tymczasem sedno tkwi w stwierdzeniu: "Usługi, za które została zaksięgowana opłata zostaną wkrótce zrealizowane". Ponieważ dotyczyło to domeny globalnej lub pakietu domen i realizacje są robione z różnym opóźnieniem czasowym, innym niż opóźnienie wygenerowania faktury. Jest tak, ponieważ nie ma tutaj najpierw kroku nr 1 - zarejestrowania domeny, a dopiero później kroku nr 2 wystawienia faktury uzależnione od sprzężenia zwrotnego - kroku 1 . A ponieważ wystąpił zapewne błąd skryptu (co się w Home i Nazwa raz na jakiś czas dzieje, czego sam też doświadczyłem podczas sprawdzania dostępności domen globalnych), no wyszło jak wyszło - domena nie została ostatecznie zarejestrowana, bo...nie mogła być.Moim zdaniem rejestrator podejmuje próbę zarejestrowania domeny, ale nie gwarantuje, że zamówienie, w szczególności domeny globalnej, musi być tożsame z otrzymaniem praw do tej domeny. Wynika to z natury rejestracji domen globalnych.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

oki dziękuję za wypowiedzi myślę, że temat można zamknąć

No ja cię! Po wieczornym piFku z kolegą odkupiłeś domenę za kilkanaście tysi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Operator to koparki jest....

Tutaj chodzi o rejestranta...

:)

Bazyli, jak już kogoś poprawiasz, to rób to dobrze. Tu masz ściągawkę (po lewej po angielsku, po prawej po polsku):

registry rejestr

registrar rejestrator

registrant rejestrujący (ewentualnie rejestrant)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam bym pozwał firmę i tyle... o zwrot kosztów jakie poniosłeś za odkupienie domeny + koszty sprawy :-) Jeśli przez tydzień nie zarejestrowali domeny, to jest to ewidentnie ich wina.

Edited by FlashT
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×