Jump to content
uneo

Kontakt z właścicielem domeny

Recommended Posts

Witajcie,

Chciałbym odkupić domenę, pod którą nic od czasu rejestracji się nie dzieje. Sprawdzałem who is, ale niestety nie ma tam namiarów na właściciela. Jest tylko podany rejestrator (home.pl).

Czy jest jakikolwiek sposób, aby skontaktować się z właścicielem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie,

Chciałbym odkupić domenę, pod którą nic od czasu rejestracji się nie dzieje. Sprawdzałem who is, ale niestety nie ma tam namiarów na właściciela. Jest tylko podany rejestrator (home.pl).

Czy jest jakikolwiek sposób, aby skontaktować się z właścicielem?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

 

Pozdrawiam.

Chyba tylko pozostaje napisać do home.pl prośbe o przekazanie info do abonenta domeny.

 

Przy okazji chciałbym zapytać, bo ta metoda była podawana wiele razy tutaj. Czy home.pl w jakikolwiek sposób jest kooperatywny? Czy komuś udało się przez rejestratora nawiązać kontakt z abonentem domeny?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, nie robimy z tym żadnego problemu. Wystarczy, że skontaktujesz się z naszym biurem obsługi. Pamiętaj jednak, że taka wiadomość jest wysyłana jednorazowo do właściciela domeny i może on zareagować na propozycję w różny sposób m.in. w ogóle nie odpowiedzieć lub zaznaczyć, aby w przyszłości nie przesyłać do niego podobnych ofert. Dlatego też warto zadbać aby wiadomość do abonenta była jak najbardziej treściwa, konkretna i przyjemna :)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest nieprawda co piszesz @home.pl. Pamiętam jak kilka miesięcy temu kontaktowałem się z Wami w sprawie pewnej domeny i nie przekazaliście do klienta mojego maila z prośbą o kontakt. To zresztą nie był jednostkowy przypadek, bo pamiętam też bardzo podobną sytuację, z tym że strona była na Waszych serwerach (więc macie dostęp do klienta), a domena u kogoś innego i też nie mogłem uzyskać pomocy i byłem odsyłany do operatora domeny, który swoją drogą także nie chciał pomóc.

 

Żeby być sprawiedliwym, to przykładowo Nazwa.pl i OVH też nie chcą pomóc i też nie przekazują swoim klientom takich maili z prośbą o rozmowę.

 

Musicie więc w Home wypracować jakieś spójne standardy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rerek Należy tutaj rozróżnić dwie kwestie:

 

1. Abonent domeny może nie życzyć sobie, aby propozycje na temat zakupu domeny były wysyłane na jego adres email. W takich sytuacjach nasi konsultanci mogą odmówić wysłania takiego zapytania bez dodatkowych tłumaczeń. Prawdopodobnie trafiłeś na taki przypadek.

 

2. Możemy obsługiwać wyłącznie zgłoszenia związane z usługami utrzymywanymi u nas, na naszej platformie. Jeżeli kontaktujesz się w sprawie domeny - musisz skierować się do operatora tej domeny gdyż dysponuje on danymi osobowymi i kontaktowymi abonenta. To on przetwarza jego dane. Jest to bardzo wrażliwy temat, tym bardziej gdy domena należy do osoby fizycznej. Nie możemy w żaden sposób powiązać tego w taki sposób, w jaki Ty to przedstawiłeś (serwer u nas, domena gdzie indziej). Swoją drogą mógłby powstać po naszej stronie niezły ambaras gdyby się okazało, że domena należy do osoby A, a serwer do osoby B.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy świadomość klientów jest na tyle duża by blokować sobie wysyłanie maili od obsługi BOK, no ale może akurat tak się stało w tym przypadku, tego już niestety nie wiem. Wiem tylko, że pozyskanie takich danych od operatora (praktycznie każdego) zazwyczaj kończy się fiaskiem i chciałem tylko to zasygnalizować. Nie jestem może jakimś guru domenowym, ale kilka razy zdarzyło mi się taką prośbę wystosować to tak jak mówię - niezależnie od firmy byłem odprawiany z kwitkiem.

 

Co do punktu drugiego - ja to odbieram jako kwestię pewnych chęci. W zdecydowanej większości przypadków właściciel domeny jest właścicielem hostingu, a nawet jeśli nie to prawdopodobnie ma kontakt z osobą, która taki hosting wykupiła, więc tamta też mogłaby przekazać maila dalej. Czasem mam wrażenie, że pewne procedury są stworzone tak, jakbyśmy rozmawiali o jakichś reaktorach jądrowych, a tak naprawdę to jest to tylko i wyłącznie zwykły email ;)

Edited by Rerek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×