Jump to content
jacek i placek

DD - prowodyr domenowy czy szemrany biznesmen?

Recommended Posts

Witam,

Do założenia konta skłonił mnie wasz można by go tak nazwać (do czasu) prowodyr czyli DD(Pan Dryzek).
Forum śledzę jakiś czas - moim zdaniem odkąd założył ten swój nie bójmy się tego nazwać szemrany interesik ddregistrar który na siłę przechwytuje "co leci" potem wystawiając ZAREZERWOWANE domeny podpisując to na czerwono "Chcesz kupić zarejestrowaną u nas domenę?" człowiek "wsiąkł". 2 lata nie aktualizowany - podejrzewam najbardziej (jeden z bardzo nielicznych) odwiedzany blog o domenach. Znalazłem tu nie jeden temat o tym procederze ale przez 2 lata nie odniósł się słowem do tego... tak tak to BARDZO PSUJE ten rynek ale jak widać na złodzieju czapka gore i jak przedłużenia tych tysięcy domen (słabe sprzedaże) przestały się kalkulować poszedł w coś co daje "czysty zysk" natomiast pozostawia wielki smród dla reszty inwestorów.
Proszę o komentarze i nie usuwanie tematu. Dziękuję.

  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wypowiem się.

 

Ja od pewnego znów czasu zauważyłem, że raz na jakiś czas wchodzi tutaj nowy użytkownik i przeprowadza jakiś bzdurny atak na DD.

Najczęściej właśnie się opiera to na krytyce jego nieaktualizowania bloga/strony/serwisu czy co to tam jest - nie wiem nie zaglądam.

 

To jak się zapytam - i co z tego? Czy to jest jakiś wyznacznik/wyrocznia rynku? Mało masz stron do czytania o domenach czy o co chodzi? Zazdrość, zawiść? Domena Ci uciekła i DD ją zarejestrował? A może wpadła do jego rezerwacji? No i co z tego? Poczekaj, przechwyć. Nie wiem - zajmij się czymś pożytecznym.

 

Idę dalej. Piszesz "szemrany interesik". Czemu szemrany? Bo go nie rozumiesz lub nie wiesz jak to wszystko się ogarnia? Zaglądasz mu do zeznań podatkowych i wiesz więcej czy po prostu wkurza Cię, że ktoś ma tyle domen w rezerwacji? Ja czasami mam ponad 500.000 domen zarezerwowanych (tak!). I co z tego? Też mam szemrany interesik? Zaraz dojdziemy do tego, że wszyscy, którzy zajmują się tym biznesem to "szemrańcy". Coś Ci powiem nowicjuszu: jak robisz to zawodowo (tak jak na przykład DD) to masowe rezerwacje/łapanie/rejestracje są nieodłącznym elementem tego biznesu. Jest wiele zależności i sposobów. Ale tacy co zakładają takie tematy i wylewają tu swoje żale nie rozumieją tego i wcale nie muszą. Żałosne oczernianie i krytykowanie.

 

Tematów podobnych jak sam zauważyłeś było już trochę. Po co powielać? Czy Daniel musi się do czegokolwiek odnosić?

Też bym na jego miejscu nie pisał bo po co karmić trolla. Ocenę już wystawiłeś i wiesz lepiej jak to wszystko działa. To teraz niech każdy zajmie się swoimi sprawami. Jedni niech rezerwują i przechwytują a inni niech patrzą zza winkla i niech się zastanawiają o co kaman :D

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Złota rada: Jeśli DD przejął Twoją domenę (albo domenę, którą się interesujesz) to po prostu poczekaj 2 tygodnie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak czy owak spostrzeżenia autora tematu są właściwe, myślę, że nie tylko u niego i u mnie. DD wsiąkł, a zapuszczając kombajn stał się użyszkodnikiem domenowego światka. Oczywiście to legalne, dopóki NASK dopuszcza taki anachronizm jak rezerwacja domeny, nie ma silnego lobby ani woli, aby to zmienić, dopóty można sobie rezerwować. Ja w szczycie aktywności miałem w porównaniu do vula malutko, bo jakieś 20 tys. domen notorycznie w rezerwacji :) potem weszły te niekorzystne zmiany utrydniające sprawne rezerwacje, szczególnie dla kogoś, kto nie ma kombajnów czyli skryptów. No i poza tym szkoda mi było czasu na to. Tak czy owak, wracając do pierwotnej myśli, trochę szkoda, że DD się wycofał po angielsku z życia di.pl i pewnie gdzieś tam w zaciszu opyla domeny, walczy o to, aby wyłowić perełki i utrzymać stadko domen, bo domeny jak dzieci, papu wołają, a pincet plus na nie nie dają. Poza rtym może DD ma rodzinę na głowie i nie ma czasu na pierdoły, więc wszystko robią kombajny. Jeden grzyb. nie zmienia to faktu, że dopóki rezerwacje nie znikną, dla wielu będzie domenowym użyszkodnikiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzieki za link :) przeoczylem... natomiast teraz wyrysowal mi sie (zaraz bedzie ze znowu naskakuje na goscia ale walę prosto z mostu) mistrz hipokryzji...
cytat @DD"Sam dawno temu sugerowałem NASK usunięcie możliwości rezerwacji domen .pl :) Skoro jednak mechanizm rezerwacji ciągle istnieje, to każdy może z niego korzystać."
Czyli wiem, że coś jest złe sugeruję usunięcie tego bo to psuje rynek po czym gdy widze, że nie zostaje to usunięte zamiast postulowac dalej robię biznes który w najbardziej "chamski" sposób eksploatuje to i kosi szmalec... no chyba że dalej postulujesz i czekasz aż to wprowadzą i padnie twój registrar... brak słów.
Odpowiadając na vula - tak, próbuję się tym zajmować profesjonalnie ale ten automat DD jedzie wszystko więc niewiele już zostaje i odechciewa się w to "bawić".

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vul:

 

"raz na jakiś czas wchodzi tutaj nowy użytkownik"

 

Nie sądzę, aby był nowy. Po prostu nie ma odwagi napisać tego pod swoim nickiem.

 

"Czemu szemrany?"

 

Jedyny słuszny zarzut, to ten, że DD wystawia domeny zarezerwowane, opisując je jako zarejestrowane.

 

Trochę nie rozumiem takiego zachowania - mógłby napisać, że domeny są zarezerwowane i 100% adresatów tej oferty nie widziałoby różnicy, a anonim nie mógłby bić piany.

 

Tak, bo to tylko bicie piany. Zarzucanie komuś, że wykorzystuje zastane narzędzia do prowadzenia swojego biznesu...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@jacek i placek:

 

> Odpowiadając na vula - tak, próbuję się tym zajmować profesjonalnie

> ale ten automat DD jedzie wszystko więc niewiele

> już zostaje i odechciewa się w to "bawić".

 

Krytykuj zatem NASK, a nie DD.

Edited by Liwiusz
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest możliwość rezerwacji domen i DD z niej korzysta, wszyscy gramy na tych samych zasadach, które ustala NASK (opcje, rezerwacje).

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nadal rezerwuje, czy zapadł się i już nie rezerwuje?

Edited by FlashT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odpowiadając na vula - tak, próbuję się tym zajmować profesjonalnie ale ten automat DD jedzie wszystko więc niewiele już zostaje i odechciewa się w to "bawić".

 

A mi nie przeszkadza. Radzę sobie z demonicznym kombajnem DD. Może masz złą strategię a szukasz winnego tam gdzie nie trzeba?

 

Tips&Tricks za free:

 

- jak dodasz upatrzoną domenę do przechwycenia to gwarantuję Ci, że DD nie wsadzi jej w rezerwację. Przynajmniej w 99%. Sprawdzam to dziennie więc masz potwierdzone info.

 

- 99% domen DD nie rejestruje i po 14 dniach są wolne do rejestracji. Również sprawdzam dziennie więc znów masz potwierdzone info.

 

Temat uważam za wyczerpany :D

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

On nadal rezerwuje, czy zapadł się i już nie rezerwuje?

 

Jedzie kombajnem równo. Cały czas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat uważam za wyczerpany :D

Czerpiesz profity z tego samego procederu zatem nie jesteś obiektywny w tym temacie ;-)

 

... a "DD" to już historia (pl)

 

Każdy wie, że domeny były i są towarem do spekulacji i cwaniactwa. Jedni umieli się z tym kryć a inni dopiero uczyli się to ukrywać. A jeszcze inni udają że nikt tego nie widzi i że wszystko jest ok. No i są teraz efekty jakie są. Pamiętam jak kiedyś DD regnął domenę firmową sylyx.pl :D czy jakoś tak (obecnie domeniarstwo.pl). Było trochę szumu i co? i nico. Wielcy domainerzy orzekli że, miał prawo, kto pierwszy ten lepszy i takie tam. Wszystko jest ok. Żadne draństwo.

 

... i przestańmy już ściemniać, bo żeby być "dobrym domainerem" trzeba być prawdziwym skurczysynem. :P

 

Wracając do rezerwacji to mam podobne zdanie jak @umberto, dopóki będą rezerwacje to będą "szemrańcy"

Sam kiedyś rezerwowałem ile popadnie, pchany chęcią zarobku jednak wyszedłem z tego "nawyku".

(zamknąłem DG i już mi się w sumie nie chciało, chyba słaby ze mnie skurczysyn był)

 

 

Jest możliwość rezerwacji domen i DD z niej korzysta, wszyscy gramy na tych samych zasadach, które ustala NASK (opcje, rezerwacje).

Daj spokój. Nie każdego stać na otworzenie swojej - prywatnej rejestrowni. I na trochę innych zasadach niż zwykły rezerwujący działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czerpiesz profity z tego samego procederu zatem nie jesteś obiektywny w tym temacie ;-)

 

Mylisz się epson. Nie działam na takiej zasadzie. Sam fakt rezerwowania domen jeszcze o niczym nie świadczy ale nie będę rozwijał bo to nie na temat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmieszne te pojękiwania. Wolny rynek to wolny rynek. Skoro to jest dozwolone to kogo te hejterskie teksty interesują.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem tego szumu, rezerwacje są dozwolone więc każdy może z nich korzystać tak jak chce i nie łamie przy tym prawa. Faktem jest, że co jakiś czas wpadnie na to forum "cwaniak" co chciał zaoszczędzić kilkadziesiąt zł na odnowieniu i wylewa żale, że ktoś mu domenę zarezerwował.

Pretensje proszę kierować do NASK bo na to pozwala.

Edited by cannot
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co nie zmienia faktu, że wprowadza ludzi w błąd informując, że je zarejestrował u siebie (jakkolwiek to brzmi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że co poniektórzy doczepiają się do informacji na stronie czyli: "Chcesz kupić zarejestrowaną u nas domenę?"

 

Jest to w 100% prawda bo klient gdy się decyduje to kupuje właśnie zarejestrowaną w DD domenę. Nie może kupić rezerwacji. To raz.

 

A dla tych co dalej będą uważali, że to szemrane bo DD powinien informować, że to aktualnie domena jest w rezerwacji: klik

 

Jeszcze ktoś ma jakieś pretensje nie wiadomo o co?

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zgłoś do uokik, a nie żal się bez celu na forum. Przypomniało się o starym temacie założonym z drugiego konta? :)

Edited by szogun
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skąd wiecie dla kogo te domeny są rezerwowane przez tego rejestratora? Z tego co mi wiadomo dane osoby która rezerwuje nie są dostępne publicznie.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaki ma związek zasadność mojego pytania z tym ile rejestrator rezerwuje domen?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×