Jump to content
dariush

Przechwycenie opcji na wygasającej domenie

Recommended Posts

Witam,

 

Przykład:

Domena jest w kwarantannie dniach: 01.03.2017 - 01.04.2017 (wygasa)

Opcja na domenę wygasa: 15.03.2017

 

Czy można przechwycić opcję na domenę która jest w kwarantannie ?

 

Pytam z ciekawości :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Technicznie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak "przechwycenie" opcji. Przechwycenie czegokolwiek to po prostu szybka ponowna rejestracja.

Opcji na domenę w trakcie wygasania założyć nie można.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Technicznie rzecz biorąc nie ma czegoś takiego jak "przechwycenie" opcji. Przechwycenie czegokolwiek to po prostu szybka ponowna rejestracja.

 

Opcji na domenę w trakcie wygasania założyć nie można.

 

Zgadza się.

Także wiadomo już, że nie można :)

Dzięki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co więcej, taka opcja wygaśnie dopiero z chwilą ewentualnego odnowienia domeny, zaś jeśli domena nie zostanie odnowiona, to opcja się zrealizuje.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co więcej, taka opcja wygaśnie dopiero z chwilą ewentualnego odnowienia domeny, zaś jeśli domena nie zostanie odnowiona, to opcja się zrealizuje.

 

A tu wydaje mi się że niekoniecznie? Opcja wygaśnie wtedy kiedy powinna, jeśli wygaśnie zanim wygaśnie domena, to smuteczek dla właściciela opcji. Oczywiście właściciel opcji może ją przedłużyć (wygasająca domena w tym nie przeszkadza).

Przynajmniej tak całe życie myślałem, jeśli byłem w błędzie to chętnie zostanę uświadomiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Oczywiście właściciel opcji może ją przedłużyć (wygasająca domena w tym nie przeszkadza).

 

 

Też uważam, że właściciel może opcję w każdej chwili przedłużyć, bez względu na to jaki status ma sama domena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xpert17: byłeś w błędzie, nie ma za co

 

@wolominiak: jeśli domena wygasa, to opcję można przedłużyć ale tylko "naskowym" (droższym) sposobem, nie można "przedłużyć" przez skasowanie i ponowne założenie, bo skasowanie owszem się uda, ale założenie już nie będzie możliwe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@xpert17: byłeś w błędzie, nie ma za co

 

aż muszę to sprawdzić, bo to by znaczyło że jestem ze 120 zł do tyłu :-(

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, faktycznie, kiedy mija czas ważności opcji, a domena, na którą założona jest opcja, znajduje się w stanie BLOCKED lub DELETE_BLOCKED, to opcja zamiast zostać usunięta, uzyskuje status PENDING (opcja w takim stanie nie może już zostać przedłużona i bezpowrotnie zniknie w momencie gdyby domena została jednak odnowiona). Jeśli domena ostatecznie spadnie, to opcja ze statusem PENDING mimo wszystko się zrealizuje.

To w sumie nie do końca zmarnowałem 120 zł, bo nie miałem pewności czy tych domen ktoś jednak nie przedłuży.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×