Jump to content
Kangur

Zmiany w opisach aukcji Allegro od kwietnia 2017

Recommended Posts

W związku ze zmianami, które Allegro wprowadza od kwietnia br. nie będzie można w opisie aukcji m.in. dodawać linków zewnętrznych, logotypów (za wyjątkiem logotypów, które są fizycznie drukowane na produktach), a opisy i dane firmy będą mocno ograniczone.

 

Zapytałem support czy będzie można wystawiać własne serwisy, ich logotypy i domeny, ale nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi. Dotarła tylko do mnie poniższa informacja:

Wszelkie informacje związane z takimi aspektami są podane w tym artykule:

https://dlasprzedajacych.allegro.pl/nowy-opis-oferty/artykul/nowy-opis-oferty-151

 

Ktoś wie coś więcej ?

 

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg mojej wiedzy: zdjęcia będą musiały być uploadowane na ich serwery, znaki wodne i logotypy będą niedozwolone tylko na miniaturkach, linki będą zabronione, ale ciężko nie podać nazwy domeny, sprzedając ją. ;)

W tych zmianach chodzi głównie o ujednolicenie wyglądu, by użytkownikom łatwiej było się odnaleźć z konkurencyjnych ofertach i o sprawienie, by ruch nie uciekał poza serwis.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tych zmianach chodzi głównie o ...

Prawdopodobnie przygotowują się na wejście do Polski Amazon, ale to sprawa dla tego tematu drugorzędna.

Przy wystawieniu serwisu internetowego aż się prosiło żeby pokazać logotyp z adresem strony.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja dobrze zauważyłem, że przy nicku sprzedawcy zniknęła liczba transakcji? Czy może jest gdzieś indziej? NIe rozumiem, jak można usunąć ten parametr, dla mnie jest on kluczowy, bo nie chcę robić transakcji z podmiotem, i mam tu na myśli profesjonalne e-sklepy, który ma kilkadziesiąt transakcji a nie kilka tysięcy.

 

Poza tym Allegro weszło w fazę dymania e-sklepów. Stają się dla nich konkurencją (poprzez własną sprzedaż), a nie tylko platforma transakcyjną.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja dobrze zauważyłem, że przy nicku sprzedawcy zniknęła liczba transakcji? Czy może jest gdzieś indziej?

Na stronie przedmiotu nie ma już liczby transakcji, ale gdy klikniesz w Informacje o użytkowniku, to jest podana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja dobrze zauważyłem, że przy nicku sprzedawcy zniknęła liczba transakcji? Czy może jest gdzieś indziej? NIe rozumiem, jak można usunąć ten parametr, dla mnie jest on kluczowy, bo nie chcę robić transakcji z podmiotem, i mam tu na myśli profesjonalne e-sklepy, który ma kilkadziesiąt transakcji a nie kilka tysięcy.

 

Poza tym Allegro weszło w fazę dymania e-sklepów. Stają się dla nich konkurencją (poprzez własną sprzedaż), a nie tylko platforma transakcyjną.

Co do pierwszego to nie jest jeszcze tak źle:

  • 4952 kupujących poleca tego sprzedającego
  • firma
  • 15189 komentarzy z ostatnich 12 miesięcy
  • zobacz komentarze

Jak widać można odsiać tych lepszych i solidnych sprzedających od tych gorszych.

Co do drugiego to nigdy się nie dowiesz o co tak na prawdę chodzi.

Choć szczerze wątpię by allegro chciało przejąć rynek ecommerce i samemu prowadzić sprzedaż. Bardziej chodzi tu o zakończenie etapu "sprzedający - PAN i WŁADCA" tak by kupujący mieli pewność co dostaną i czy dostaną.

Ktoś wie coś więcej ?

Zniknęły komentarze neutralne. A docelowo ma być zablokowana możliwość oceniania kupujących przez sprzedawców.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy ja dobrze zauważyłem, że przy nicku sprzedawcy zniknęła liczba transakcji? Czy może jest gdzieś indziej?

Jest po rozwinięciu, po prawej stronie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Zniknęły komentarze neutralne. A docelowo ma być zablokowana możliwość oceniania kupujących przez sprzedawców.

 

Ta możliwość już chyba jest niedostępna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prawdopodobnie przygotowują się na wejście do Polski Amazon, ale to sprawa dla tego tematu drugorzędna.

Przy wystawieniu serwisu internetowego aż się prosiło żeby pokazać logotyp z adresem strony.

No tak. Jak zauważył umberto, prowadzą też własną sprzedaż, więc to będzie identyczny model działania, jak Amazona: pozwalają każdemu sprzedawać na swojej platformie, ale opisy muszą być ustandaryzowane, żeby wyglądało to profesjonalnie i łatwo było się odnaleźć. A kiedy dany produkt zacznie robić dobrą sprzedaż, wprowadzają go do własnej oferty.

 

Nie rozumiem, dlaczego obawiasz się o sprzedaż serwisów na Allegro, nigdzie nie widziałem, by podawanie ich nazw było zabronione. Chodzi tylko o to, by nie reklamować własnych sklepów w ofertach Allegro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×