Jump to content
Sign in to follow this  
Azel

Scam Alert!

Recommended Posts

Witam,

 

historia jest krótka i ma przestrzec wszystkich świeżych domeniarzy (i nie tylko) przed jedna z metod wyłudzania kasy.

 

Wystawiłem jakiś czas temu moją wspaniałą domenę (;)) sesja.net na sedo.com. Nie minal tydzien i otrzymalem takiego maila:

 

Hello, After checking domains for sale sites I've found your domain for sale sesja.net. So what is your price? Buying and selling domains is not our only business. But domain aftermarket is hot now, so we are always interested in domain names. Looking forward to do business with you. Regards,

Harold Peterson (lub inne imię i nazwisko)

Chief Information Officer

PRK Software (lub inna nazwa firmy)

 

Nawet się ucieszyłem, ale...

 

Moja uwagę zwróciły co najmniej 2 rzeczy:

1. Brak jakichkolwiek informacji o firmie w internecie.

2. Super korporacja wysyła maile z adresu information.officer@phreaker.net. www.phreaker.net dla lepszego oglądu.

Odpisałem, że sprzedam za niskie xxxx$ (podalem konkretna kwote). Pare godzin pozniej otrzymalem kolejnego maila.

 

Michal, Your English is not bad at all. (w swoim mailu przeprosiłem za ewentualne błędy i literówki, a więc nie jest to bot - raczej kopiuj-wklej-scam)

Can you accept 9,000 USD?

 

Do you sell domain with a web site or just the name?

 

Domain without content is ok with me. Web site is not necessary.

 

Have you had your domain names evaluated in the past? I mean domain appraisals.

Without valuation we cannot be sure in the sale price. It's very important for me in terms of reselling too.

But we must engage a valuation company with REAL manual service. So I will only accept valuations from independent sources I trust. To avoid mistakes I asked domain experts about reputable appraisal companies. Please check this posting from archive: http://domaintalk.007sites.com/Archive/291358.htm If, for example, the valuation comes higher you can adjust your asking price accordingly. It will be fair. I also hope you can give me 12% - 15% discount.

After you send me the valuation via email (usually it takes 1-2 days to obtain it) we'll continue our negotiations.

 

What is your preferred payment method: Escrow.com, International wire transfer, PayPal.com or something else?

Hope we can come to an agreement fast.

 

Looking forward to your reply.

 

9000$, WOW! Niestety, pan skamer trochę przeszarżował ze swoją ofertą (albo nie chciało się zmienić kwoty) i w efekcie całkowicie nie trzymała się kupy.

 

Prawdopodobnie chodzi o wyludzenie danych karty kredytowej przez jakiś "profesjonalny" serwis wycenowy, bo nie sądzę żeby zarabiał na wycenach. Nie wiem i nie mam zamiaru sie dowiadywać.

 

Morał? Jeśli otrzymałeś tego typu korespondencje, mozesz zrobic dwie rzeczy:

 

1. Umiescic w koszu.

2. Odpisać panu skamerowi w trzech słowach - GO FxxK YOURSELF! Przynajmniej macie pewność, że to przeczyta.

 

 

Miałeś do czynienia z innymi próbami wyłudzenia kasy? Podziel się doświadczeniem.

 

Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Było. Próbują cię nakłonić abyś zamówił wycenę ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem identyczne maile jw. Sprawa utkneła w martwym punkcie i kontakt się urwał gdy po którymś tam mailu podirytowany napisałem że wycene to może sobie gdziekolwiek zrobić na własny koszt, a mi niech głowy nie zawraca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hello,

 

Hope you have not sold your domain name :-) I'm very interested in it. What is your price: 5,000 or 10,000 USD or even higher?

 

Please send your price.

 

Did you get offers from other people already?

 

I run a software company. We develop client-server systems and databases in MS SQL and Delphi. Buying and selling domain names is not my main business. Just another way to invest money and make additional income.

 

Looking forward to do business with you.

 

Best regards,

Andrew Riley Ph.D.

President

B O N Engineering

 

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"What is your price: 5,000 or 10,000 USD or even higher?"

 

LOL, w tak skonstruowaną antyofertę mogą uwierzyć chyba tylko Amerykanie ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
BTW: Dzisiaj na onecie był artykuł, z którego można się dowiedzieć, że w Stanach głupota to powód do dumy: (Nie)mądry jak jankes

 

Skoro wierzą, że Wietnamczycy zbombardowali Pearl Harbor i od tego wybuchła wojna z Wietnamem ;) , a w dodatku są przekonani o swojej wyższości nad całym światem, to tym bardziej są w stanie uwierzyć, że gdzieś na świecie znajdą się naiwni ludzie, którzy dadzą się na takie numery naciągnąć.

I wcale się nie zdziwię jeśli zarabiają na tym sporo kasy bo nie wierzę, żeby nikt z nowych ludzi w domenobiznesie nie dał się na to nabrać.

Na Sedo takiego maila dostał chyba każdy w pakiecie startowym.

Można to już określić klasyką gatunku podobną do tradycyjnych ofert pocztowych informujących o wysokich wygranej pod warunkiem dokonania drobnego zakupu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×