Jump to content
DD

TOP 100 sprzedaży domen .pl w 2012 roku

Recommended Posts

TOP 100 sprzedaży domen .pl w 2012 roku

 

Nie, to nie błąd - przedstawiam raport 100 transakcji (ujawnionych lub zasłyszanych) najdrożej sprzedanych domen .pl w 2012 roku :-) Tylko 4 lata spóźnienia.

 

top100_2012.png

 

Pozostałe sprzedaże znajdziecie na blogu:

https://danieldryzek.pl/2017/03/27/top-100-sprzedazy-domen-pl-w-2012-roku/

 

W przygotowaniu raporty za 2013, 2014, 2015 i 2016 :P

 

DD

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nie wszystkie najdroższe sprzedaże znalazły się na tej liście to nazwanie jej: TOP 100 sprzedaży jest co najmniej mylące.

 

Wedle mej wiedzy co najmniej 6 sprzedaży nie ma na tej liście. Biorąc pod uwagę wiedzę innych to może się okazać że ten niby TOP wygląda całkiem inaczej...

 

TOP 100 ujawnionych sprzedaży...byłoby tytułem bardziej odpowiadającym prawdzie.

Edited by Bazyli
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nie wszystkie najdroższe sprzedaże znalazły się na tej liście to nazwanie jej: TOP 100 sprzedaży jest co najmniej mylące.

 

Wedle mej wiedzy co najmniej 6 sprzedaży nie ma na tej liście. Biorąc pod uwagę wiedzę innych to może się okazać że ten niby TOP wygląda całkiem inaczej...

 

TOP 100 ujawnionych sprzedaży...byłoby tytułem odpowiadającym prawdzie.

 

Bazyli podziel się swoją wiedzą, napisz te 6 brakujących.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro nie wszystkie najdroższe sprzedaże znalazły się na tej liście to nazwanie jej: TOP 100 sprzedaży jest co najmniej mylące.

 

Wedle mej wiedzy co najmniej 6 sprzedaży nie ma na tej liście. Biorąc pod uwagę wiedzę innych to może się okazać że ten niby TOP wygląda całkiem inaczej...

 

TOP 100 ujawnionych sprzedaży...byłoby tytułem bardziej odpowiadającym prawdzie.

 

Każdy kto wejdzie w zestawienie przeczyta na samej górze "Raport obejmuje tylko ujawnione transakcje."

 

Jeśli możesz się podzielić swoją wiedzą o sprzedanych domenach, to oczywiście chętnie uzupełnię listę.

 

DD

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy kto wejdzie w zestawienie przeczyta na samej górze "Raport obejmuje tylko ujawnione transakcje."

 

Jeśli możesz się podzielić swoją wiedzą o sprzedanych domenach, to oczywiście chętnie uzupełnię listę.

 

DD

 

 

Sprzedałem jedną domenę z listy która jest oznaczona "sprzedaż prywatna". Nie ujawniałem transakcji i cena w zestawieniu się nie zgadza. Skąd źródło tych danych?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy kto wejdzie w zestawienie przeczyta na samej górze "Raport obejmuje tylko ujawnione transakcje."

 

Jeśli możesz się podzielić swoją wiedzą o sprzedanych domenach, to oczywiście chętnie uzupełnię listę.

 

DD

 

To że w dalszej części piszesz o ujawnionych nie zmienia faktu że tytuł wprowadza w błąd...Dla wielu TOP to jest TOP.

Zapytam kupujących czy zgodzą się na ujawnienie bo umowy zawierają klauzulę "tajności" transakcji.

 

Edit :

 

Nie 6 a 5 domen bo jedną znalazłem na liście DD choć z inną kwotą.

 

W 2012 AM chyba jeszcze nie doliczał VAT-u z automatu...

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedałem jedną domenę z listy która jest oznaczona "sprzedaż prywatna". Nie ujawniałem transakcji i cena w zestawieniu się nie zgadza. Skąd źródło tych danych?

 

Kwoty do tego zestawienia pozyskiwałem w 2012 - 2013 roku, mogę już nie pamiętać, nie wiem też o jaką domenę chodzi. Ale chętnie przyjmę Twoje sprostowanie na priv ;) Ewentualnie mogę w ogóle usunąć, jeśli cena faktycznie strasznie odbiega od realiów. To pewnie jedna z tych sprzedaży z gwiazdką?

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To że w dalszej części piszesz o ujawnionych nie zmienia faktu że tytuł wprowadza w błąd...Dla wielu TOP to jest TOP.

Zapytam kupujących czy zgodzą się na ujawnienie bo umowy zawierają klauzulę "tajności" transakcji.

 

Edit :

 

Nie 6 a 5 domen bo jedną znalazłem na liście DD choć z inną kwotą.

 

W 2012 AM chyba jeszcze nie doliczał VAT-u z automatu...

 

Dla sprzedaży z AM nie doliczałem VATu w 2012 roku.

 

Jeśli możesz skorygować wartość sprzedaży domeny, o której piszesz, to oczywiście zapraszam. Podobnie jeśli możesz ujawnić informacje o innych transakcjach, również zapraszam. Co do tytułu. Nie da się zapoznać z listą sprzedanych domen nie czytając informacji o tym, że są to jedynie transakcje ujawnione, a część informacji może być niedokładna. Myślę, że tytuł nikomu krzywdy nie robi i od tego jest treść zestawienia, żeby ten tytuł rozwinąć.

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×