Jump to content
WrozekA

Czy to będzie uczciwe użycie domen?

Recommended Posts

Witam

Mam zamiaru zakupić dwie domeny generyczne, które są niezagospodarowane (przyklad) spodnie.pl oraz spodnie.com i są do kupienia.

Obecnie zajęte są .net oraz .eu. Istnieją pod nimi dwie firmy, które sprzedają/produkują spodnie pod domenami spodnie.eu i spodnie.net

ale sama firma je produkują ma zupełnie inna nazwę i albo przekierowuje na swoja stronę nazwafirmy.pl albo zostaje w tej domenie i widać nazwę firmy

na stronie jako duże logo. Czyli domena nie jest związana w żaden sposób z nazwa firmy a jedynie z produktem, który oferują. Nazwy i domeny nie są

nigdzie zastrzeżone.

 

Pytanie brzmi: czy ja, rejestrując spodnie.pl i spodnie.com, mogę legalnie produkować i sprzedawać spodnie? Czy nie będzie to czyn

nieuczciwej konkurencji?

Wg mnie mogę, bo gdyby nie można było to wspomniane dwie firmy mogą się kłócić... a przecież nie wiadomo o co, nazwy nie są zastrzeżone.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możesz. Jeżeli masz domenę generyczną, słownikową a Twój biznes polega na produkcji tego co oznacza domena to brawo Ty. Na tym to wszystko polega :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że możesz. Jeżeli masz domenę generyczną, słownikową a Twój biznes polega na produkcji tego co oznacza domena to brawo Ty. Na tym to wszystko polega :P

O czyli jakąś żyłkę do biznesu mam :lol: Oby mi nie pękła :P

Drugie pytanie, czy mogę zastrzec nazwę firmy jako "spodnie.pl" tak aby maksymalnie zabezpieczyć się przed działaniami istniejących już firm, w sensie aby mnie zapukał

nikt do mnie i nie oskarżył o nieuczciwe działanie..."bo myśmy pierwsi sprzedawali/produkowali..." ?

 

Trzecie pytanie: czy warto też kupić końcówkę .com gdy słowo jest tylko polskie (ale bez polskich znaków) np. spodnie.com ?

 

Pozdrawiam

Edited by WrozekA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej to na sam początek pozbierac trochę kasy FFF (family, fools and friends) i wykupić obie firmy spod .net i .eu.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej to na sam początek pozbierac trochę kasy FFF (family, fools and friends) i wykupić obie firmy spod .net i .eu.

prawie niemożliwe... obie firmy sprzedają swoje produkty od xx lat i wątpię aby chciały pozbyć się takiej domeny ( a miliona na pewno nie zaoferuję ). Poza tym wykupując ich domeny, oni za tą kasę wykupią .com i .pl :) W Polsce imho najważniejsze są .pl i com.pl i ew. .com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×