Jump to content
Alex

Wyceny z księżyca

Recommended Posts

Temat warty założenia swojego osobnego wątku, a przy okazji dobra informacja dla innych zainteresowanych tą samą domeną.

Czasami na nasze oferty dostajemy kontroferty z ceną na którą nie można znaleść logicznego uzasadnienia. Ciekaw jestem jakie dostaliście kontroferty, które powalały was z nóg, i jaka jest wasza opinia na temat tego typu domen ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

W cenie nazwy domeny zawsze jest logiczne wytłumaczenie. Po prostu taką wartość ona przedstawia dla danego abonenta. Proste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No tak ja też mogę oferować oscypki po $1000 za sztukę ;)

Chodzi o to że co poniektórym osobom telenowela pt. "nasza-klasa.pl", "pizza.com" itp odcieły dopływ tlenu do mózgu ;)

Zaczeły pojawiać się kontroferty nie mające kompletnie pokrycia ani w rynku domen, ani w rynku komercyjnym.

Właśnie o taki domeny chodzi : nazwa vs. cena vs. rynek

 

Właśnie tego jestem ciekaw, jakie dostaliście najbardziej niedorzeczne waszym zdaniem oferty.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal

Nie ma porównania nazwy domeny do produktu, który jest produkowany w większej ilości, przez co istnieje prawdziwa konkurencja cenowa. Każda nazwa domeny istnieje tylko jeden raz. A więc cena jest ustalana indywidualnie, nie przez rynek.

 

Poza tym jako posiadacz różnych nazw domen powinieneś się cieszyć z powodu Twoim zdaniem wysokich ofert. Przecież to zwiększa prawdopodobieństwo, że sprzedasz nie jedną z Twoich nazw domen za dobrą cenę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz Misiu, ja takze zgodze sie z Michalem ze jesli domena ma taka wartosc dla abonenta to niech tyle ma. Najwyzej jesli chcial sprzedac a mu sie nie uda, to jego sprawa ze stracil okazje.

 

Rynek domen to nie taki sam rynek jak samochodow, gdzie bierze sie tabele i czyta ze taki a taki model z danego rocznika ma wartosc X.

Tutaj kazdy produkt jest nie tylko unikalny ale unikatowy ;)

 

ps. Ja bym nie podawam publicznie kontrofert jak Ty to zrobiles, bo to pochodzi z korespondencji prywatnej pomiedzy Toba a abonentem.

Mam domeny, dla których moglbym podac mogloby sie niektorym wydawac, kosmiczna wartosc. Ja bym nie zyczyl sobie zdradzania prywatnych rozmow o takich sprawach.

Share this post


Link to post
Share on other sites
czyli uważacie że oferta €666,666 za pomoc.pl jest racjonalna? ;)

Tak, w Polsce przecinek jest seperatorem częsci ulamkowej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę że po prostu ci ludzie nie chcą sprzedać tych domen i dają tak wysoką kontrofertę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Michal
czyli uważacie że oferta €666,666 za pomoc.pl jest racjonalna? ;)

Jak najbardziej. Oczywiście mowa o 666.666 EUR.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak najbardziej. Oczywiście mowa o 666.666 EUR.

 

Podaję pare sztuk :

 

gify.pl 60 tys EURO

 

gif.pl 15 tys -ta akurat dla porównania bo cena ok.

 

Tu cała plejada http://mecz.pl/domeny.php

 

Po 100 tys EURO

 

Jedną mam za milion ale nazwy nie powiem bo może ją kupię

 

jednej nie pamiętam też chyba milion chciał już 2 lata temu . Ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.

 

tvn24.com -dzierżawa na miesiąc 800 zł i to netto jeszcze mam Vat odprowadzić ( haracz) a nie jestem Vat-owcem jak spekulanci domeniarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
gif.pl 15 tys -ta akurat dla porównania bo cena ok.

Tyle powiedziałem? Widocznie potrzebowałem szybkiej gotówki na hamburgery ;]

 

 

 

 

 

milion za jedno-literówkę, ale niepamiętam jaką ;/

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvn24.com juz wiem ile chce 100 tys zł. Ja mowie ze 8 tys dam bo chcialem gratis dac dla UPR- i skierowac na youtube http://www.youtube.com/user/UPRTV ale się ceni- mówi ze 4 jest w google.pl i co z tego jak w com go nie ma w 10tce a aj mu mówie ze jest tylko tvn24 nasze a potem czarna dziura !!!!!!!!!!!!!!!! Nie ma innych tvn24 gdzie indziej no ale mozna to podciagnac i pod tunning.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie zauważyłem wcześniej tego tematu. Oto oferta, jaką dostałem dziś w nocy.

Zapraszam do zapoznania się z domenami EURO 2012.

 

te domeny typowy objaw schizofreni :blink:

 

euro2012 my a$$ ;) biała gorączka a w efekcie powstanie jeden lub 2 portale.

Reszta stworzy jakies małe potworki - mini - portale i bedzie się bryndzlować wejściem 2 userów dziennie. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×