Jump to content
Grzegorz

Sok.pl

Recommended Posts

Sok.pl

 

Hej,
dziś piszę jako osoba zatrudniona w koncernie Bonnier(wydawca m.in. Pulsu Biznesu, właściciel Bankier.pl i MamBiznes.pl.) Spółka chce sprzedać domenę Sok.pl. Ile według Was warty jest ten adres?
pozdrawiam
Grzesiek

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sok.pl

 

Hej,
dziś piszę jako osoba zatrudniona w koncernie Bonnier(wydawca m.in. Pulsu Biznesu, właściciel Bankier.pl i MamBiznes.pl.) Spółka chce sprzedać domenę Sok.pl. Ile według Was warty jest ten adres?
pozdrawiam
Grzesiek

 

Zależy dla kogo...Dla służb czy producenta soków ?...

:)

 

Dla jednych pewnie nic dla drugich...dowiedz się za ile zeszła kawa.pl i będzie to ten sam lub zbliżony poziom...

 

Bieda im w oczy zagląda że sprzedają?

;)

Edited by Bazyli
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bieda?:) Nie po prostu mają sporo domen, których nie wykorzystują m.in. Podatek.pl:)

 

 

Zależy dla kogo...Dla służb czy producenta soków ?...

:)

 

Dla jednych pewnie nic dla drugich...dowiedz się za ile zeszła kawa.pl i będzie to ten sam lub zbliżony poziom...

 

Bieda im w oczy zagląda że sprzedają?

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sok.pl

 

Spółka chce sprzedać domenę Sok.pl. Ile według Was warty jest ten adres?

Chce w znaczeniu jest nią ktoś zainteresowany i bardzo mu na niej zależy, czy nie macie na nią pomysłu i chcecie ją wystawić na sprzedaż, licząc na jak najlepszą ofertę ?

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Domena w zupełnie innej branży niż działa Bonnier więc nie ma sensu jej trzymać. Zapadła więc decyzja o sprzedaży.

 

Chce w znaczeniu jest nią ktoś zainteresowany i bardzo mu na niej zależy, czy nie macie na nią pomysłu i chcecie ją wystawić na sprzedaż, licząc na jak najlepszą ofertę ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Miałem kiedyś sad.pl, mam napoje.pl , sok.pl ładnie się do takiego kompletu komponuje, ale Bonnier raczej drobnych nie szuka :) Ale jeśli wystawicie ją od złotówki, to chętnie jej potowarzyszę w aukcji :)

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A były do tej pory jakieś oferty?

 

 

Mogę się mylić, ale czuję, że niektórzy potencjalni kupcy mogli zostać wystraszeni korporacyjnym abonentem, który z założenia do tanich nie jest zaliczany. Najlepiej byłoby porozmawiać bezpośrednio z innymi korporacjami, takimi jak Maspex, czy Fortuna, która ma soki.pl

Z góry podpowiem jednak, że o soki.com.pl ci wielcy nie pytali w czasie, gdy domena ta była u mnie.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretna krótka domena.

Według mnie domena sok.pl jest lepsza niż kawa.pl.

Osobiście nie sprzedałbym jej za mniej niż 200k.

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

wydaje mi się, że niekoniecznie

 

Jeśli możesz rozwiń...

Rozumiem że domena ( to co pod nią ) może trafić do szerszego grona odbiorców ale czy faktycznie tak jest że sok.pl jest dużo bardziej komercyjną domeną niż kawa.pl ? Nieco wątpliwe.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretna krótka domena.

Według mnie domena sok.pl jest lepsza niż kawa.pl.

Osobiście nie sprzedałbym jej za mniej niż 200k.

A według mnie zupełnie odwrotnie - kawa.pl jest dużo lepsza niż sok.pl

  • Like 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wystawienie jej na aukcji to ostateczność, lepiej poszukać potencjalnego KK z zasobnym portfelem. Co do tego czy jest lepsza/gorsza od kawa.pl to wydaje mi się, że są na podobnym poziomie ( tyle samo reklam w tv ;) )

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz rozwiń...

Rozumiem że domena ( to co pod nią ) może trafić do szerszego grona odbiorców ale czy faktycznie tak jest że sok.pl jest dużo bardziej komercyjną domeną niż kawa.pl ? Nieco wątpliwe.

Oczywiście nie odbieram walorów i potencjału komercyjnego domenie kawa.pl, ale gdybym miał możliwość wybrać jedną z nich to wybrałbym sok.pl

Według mnie bardziej przyszłościowa niż kawa.pl. Szczególnie w dzisiejszych czasach i trendach oraz w tym kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kawa to rynek rozwojowy, szczególnie pod względem poprawy jakości produktu i samej "kultury" picia kawy. Będzie rósł import, już teraz powstaje coraz więcej palarni, handluje się kawą w necie, prężna też jest kawa w horeca.

Sok wypada przy kawie blado ale to też top domena.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie każdy ma zdrowie na | kawa (.pl) |, więc jest to olbrzymi rynek dla samej tech-rewolucji, nadmieniając, że zażywanie energetyków w puszkach i butelkach częstokroć jest sprawą epizodyczną, w przyp. jakichś light-stress-test-ów i tego podobnych, a same cukry i substancje zawarte w tym g*wnie niszczą zdrowie i organy.

 

To też nazwisko najbardziej utytułowanego w historii polskiego lotnictwa Mistrza.

 

Według mnie, ta domena jest powyżej sok.pl

 

O wiele chmur i sfer atmosferycznych powyżej.

 

Sok.pl kojarzy mi się z Sokiem z Buraka i dziwię się, że Idioci z Peo jeszcze nie kupili tej domeny. Byłaby to Number One.

Gdzieś kiedyś widziałem na necie Obrazki jak to Brudziński w szkole średniej okradał kolegów z klasy. Podobno to prawda.

 

 

Sok.pl oczywiście może kupić HORTEX, ale zanim to się stanie właściciel może się zamienić w proch, popiół....

 

Fajna domena: minimum 50.000 złotych

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Porównywanie kawa.pl do sok.pl to jakaś pomyłka. Lepszym porównaniem byłaby woda.pl czy napoj.pl, to jest podobna klasa produktu. Rynek kawy, urządzeń i asortymentu dla kawoszy to kompletnie inna dziedzina. Nie wyobrażam sobie internetowego sklepu wyłącznie z sokami, podczas gdy sklepów z kawą jest bez liku.

 

Sok to bardzo dobra domena, generyczna i to będzie jej przekleństwem bo oczekiwania wobec niej będą wysokie ale przewaga konkurencyjna czy benefit wynikający z jej posiadania nie będą warte jej ceny.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli możesz rozwiń...

Rozumiem że domena ( to co pod nią ) może trafić do szerszego grona odbiorców ale czy faktycznie tak jest że sok.pl jest dużo bardziej komercyjną domeną niż kawa.pl ? Nieco wątpliwe.

 

 

tak mniej wiecej chodziło mi o to co kilka osób już wypunktowało. kawa, sprzety do kawy, rynek gastro, palarnie -> to wszystko bardziej służy połaczeniu internet+produkt niż w przypadku soków. nie odbieram wartości domenie sok.pl bo z pewnością znajdzie nabywcę, ale po prostu zrównanie mało trafione. prędzej porównywałbym sok.pl z lody.pl lub przyprawy.pl

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym porównywaniem wszystkiego do domeny kawa*pl to już jakieś zboczenie. Kawa i soki mają ze sobą tyle wspólnego, że obydwie substancje podaję się doustnie, oprócz tego różnią się dokładnie wszystkim.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym porównywaniem wszystkiego do domeny kawa*pl to już jakieś zboczenie. Kawa i soki mają ze sobą tyle wspólnego, że obydwie substancje podaję się doustnie, oprócz tego różnią się dokładnie wszystkim.

 

Z tym porównywaniem wszystkiego do domeny kawa*pl to już jakieś zboczenie. Kawa i soki mają ze sobą tyle wspólnego, że obydwie substancje podaję się doustnie, oprócz tego różnią się dokładnie wszystkim.

 

Zboczeniem jest porównywanie substancji jeśli mówimy o domenie i o rynku potencjalnych kupców skłonnych wyłożyć porównywalne pieniądze.

 

networker :

 

Również dla mnie domena kawa.pl jest jakby o klasę wyżej. Mimo to oczekiwania finansowe mogą być podobne.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sok, kawa, horeca, vending, detal, usługi, b2b, b2c, wyciskarki, ekspresy, sokomaty, stacjonarne i mobilne tłocznie soków, etc. etc.
Rynek jest spory, ale trudno będzie na takiej podstawie wycenić tą domenę. I nie piszę wcale przez pryzmat swojej domeny, w której można zawrzeć różne kategorie produktowe związane z napojami.

Brakuje tutaj bowiem najważniejszego elementu - iskry, który rozpali cenę. Dopóki nikt nie będzie bardzo poważnie zainteresowany wykorzystaniem tej domeny do swoich potrzeb, można teoretyzować i porównywać.
Może warto na początek usunąć przekierowanie na Banklier.pl i pokazać potencjalnym nabywcom, że ta domena jest na sprzedaż ? Niech zainteresowani zgłoszą się sami. Nie ma przecież w tym nic wstydliwego dla Bonnier, skoro obrót domenami jest jednym z rodzajów dozwolonej działalności gospodarczej.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zboczeniem jest porównywanie substancji jeśli mówimy o domenie i o rynku potencjalnych kupców skłonnych wyłożyć porównywalne pieniądze.

 

Szczerze mówiąc sensu w porównywaniu potencjału kupców nie widzę, owszem zarówno przy kawa i sok mogą to być duże podmioty - koncerny, ale potencjał w wykorzystaniu tych domen jest nieporównywalny, a to chyba jest ważniejsze przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Dla koncernów produkujących soki taka domena prawdopodobnie będzie jedynie uzupełnieniem gdyż najważniejsze jest promowanie własnej marki, natomiast tematyka kawy jest tak szeroka, że umożliwia tworzenie społeczności, poprzez ciągłe dostarczanie jej wiedzy i zupełnie inny sposób prowadzenie marketingu, inne jej wykorzystanie mogłoby być marnotrawstwem. Zgoda, co do tego że wcale nie musi to tak rażąco wpływać na poziom ceny, jednak tutaj największym mankamentem jest liczba pojedyncza w domenie sok*pl, która mocno obniża jej potencjał cenowy. Takie są przynajmniej moje odczucia.

Edited by Pan_Grzegorz
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×