Jump to content
WrozekA

Czy jest sens dokupować .com do .pl ?

Recommended Posts

Witam

Przykładowo mam domenę (przykład!) spodnie.pl , produkuję, sprzedaję itd. czy warto dokupować spodnie.com jeśli jest do sprzedaży?

Jedyny powód jaki widzę to ochronić się przed konkurencją...która zacznie produkować i sprzedawać to samo. Jak myślicie...

Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz ekspansje zagraniczną to warto zadbać o brand w domenie .com bo później może być to bardzo kosztowne. Przykładowo brand24 czy livechat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz ekspansje zagraniczną to warto zadbać o brand w domenie .com bo później może być to bardzo kosztowne. Przykładowo brand24 czy livechat :)

 

ale keyword jest typowo polski.... no chyba, ze nazwa firmy to będzie "spodnie.com" i obcokrajowiec bedzie widział w tym nazwę firmy a nie nazwę produktu... ;-) mogę tylko zdradzić, że prawdziwa nazwa produktu jest we wszystkich językach bardzo podobna, różnica 1...3 liter zależnie od języka :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I taką rozkminę z domeną .com robisz dla decyzji kosztującej jakieś 4zł miesięcznie? ;)

To nawet dla własnego spokojnego snu lepiej wziąć tą .com, skoro tak się obawiasz konkurencji i ewentualnego podszywania się pod Twoją markę ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I taką rozkminę z domeną .com robisz dla decyzji kosztującej jakieś 4zł miesięcznie? ;)

To nawet dla własnego spokojnego snu lepiej wziąć tą .com, skoro tak się obawiasz konkurencji i ewentualnego podszywania się pod Twoją markę ;)

 

To prawda (jeżeli tak jest), choć autor tematu napisał w wątku, że odpowiednik com jest do sprzedaży, a nie do rejestracji. Tak by pewnie tego wątku nie założył.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

To prawda (jeżeli tak jest), choć autor tematu napisał w wątku, że odpowiednik com jest do sprzedaży, a nie do rejestracji. Tak by pewnie tego wątku nie założył.

zgadza się, .com jest do odkupienia za 2...3 średnie krajowe, natomiast koszt .pl to 5 średnich krajowych. Zwrot "inwestycji" w .com to jakieś kilka miesięcy sprzedaży, więc niewiele i chyba warto spać spokojnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku domeny spodnie, oczywiście warto kupić spodnie.com, jeśli jest wolna.

 

A w przypadku innej domeny - napisz jaka, to się zastanowimy. Wiem, że to przykład, ale tak abstrakcyjnie to zastanawiać się nie ma sensu.

Edited by Liwiusz

Share this post


Link to post
Share on other sites

W przypadku domeny spodnie, oczywiście warto kupić spodnie.com, jeśli jest wolna.

 

A w przypadku innej domeny - napisz jaka, to się zastanowimy. Wiem, że to przykład, ale tak abstrakcyjnie to zastanawiać się nie ma sensu.

dokładnie nie mogę jeszcze zdradzić jaka to dopóki nie kupię ;-) jest to domena generyczna, jednoznaczna nazwa produktu. OK przekonałeś mnie... ;-) jak tylko kupię .pl dokupuję .com i będzie ładna para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×