Jump to content
Sign in to follow this  
Naming

Komercyjne wykorzystanie historycznej Nazwy-domeny | Historical Branding

Recommended Posts

Temat Znane firmy i ich domeny generyczne, to już rzadko uzupełniany temat. Myślę, że warto także zwrócić uwagę na zupełnie Inny Potencjał znanych nazw - mam tu na myśli Branding Historyczny, w oparciu o Znane historyczne Nazwy, które często odbijają się zdrową czkawką albo same w sobie stanowią punkt różnych zastanowień.

 

 

 

WolneMiasto.pl

 

ciekawe wykorzystanie

 

Ktoś by powiedział, że Taka Nazwa Inwestycji pasuje do ścisłego centrum miasta.

 

Po pierwsze wydaje mi się, że to błędne myślenie, bowiem decyzja o Wolnym Mieście, w przeważającej mierze, była decyzją z "zewnątrz", od Ligi Narodów.

 

Po drugie, design architektoniczny w mojej ocenie dupy nie urywa, ale za to przepięknie wygląda Zieleń w tym projekcie - polska z unikatowym "duchem", a nie jakieś oczojebne śródziemnomorskie iglaki, japońskie klony, czy inny syf.

 

Lokalizacja inwestycji nadaje jej pewien sekretny wymiar - daleko na uboczu.

 

Na plus także (tak mi się wydaje) brak narzucanych propozycji wykończeń wnętrz i zabudów. Totalna Autonomiczność. Indywidualność.

 

http://www.wolnemiasto.pl/pl/galeria-zdjec-i-film

 

Ta nazwa w tym projekcie ma całkowity sens.

 

To moja prywatna opinia, nie robię absolutnie żadnej reklamy.

Edited by Naming
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawy przykład przytoczyłeś i faktycznie od pomysłu do realizacji nie zabrakło inwestorowi smaku i konsekwencji. Wydaje mi się, że branding historyczny - ze względu chociażby na klimat polityczny - musi być stosowany w wybranych rodzajach projektów i do pewnych granic. Bo inaczej może stać się kłopotliwy. A co do nazwy domeny to niestety jest to loteria. Jedni latami mogą trzymać podobną domenę bez oferty a inni otrzymają złoty strzał :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@naming - tak, zielen w tym projekcie jest fajna, tez lubie polska, naturalna zielen - dosc mam tych przeszczepionych, niepasujacych do naszego krajobrazu dziwolagow,

 

@novitz - masz racje, takie domeny mozna trzymac, ale dosc krotko - jesli decydujemy sie na rejestracje to horyzont 3 letni jest moim zdaniem maksymalny (prawda jest tez i taka, ze zaraz po zwolnieniu ktos moze zarejestrowac domene pod projekt...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niezlomni.pl 

 

Fundacja krzewiąca idee przeciwdziałania kradzieżom i dewastacji infrastruktury. 

Geneza to szkody na infrastrukurze kolejowej, informatycznej i tele-technicznej. 

 

Idea budująca szacunek do towarów i pieniądza. Pieniądz zyskuje, gdy jest słusznie, "skutecznie" i sprawiedliwie wydawany. Moim zdaniem to także szeroko pojęty Commerce. 

 

 

Nie wiem czemu, ale bardzo mi się podoba, że pod .pl jest taka fundacja, a pod .com portal informacyjno-historyczny. 

 

Gdyby dorzucili coś na zasadzie "Utility Check" (sprawdzanie użyteczności wydatków publicznych), to byłaby to z pewnością niesamowita Antymateria dla tego keywordu, powszechnie używanego (z całym szacunkiem), ale do walki za pomocą polityki historycznej ;]

 

Życie i zegar swoje, a 10-letnie, nieużywane pociągi stojące na bocznicach, kupione za miliony  .."też" swoje.  To w ogóle dowód na błędne koło idei solidarnościowych. Pogarda dla pracowników pes, sztadlerów i newagów. To w ogóle domena kontroli Izby jaką jest NIK, której wielo-mianowa niezaradność stała się dźwignią wyborczą, Pierwszej Samo(nie)dzielnej Ekipy Rządzącej, po 25 latach "wolności", ...bez sprawiedliwości. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×