Jump to content
przemowild

Jakie wynagrodzenie zaoferować?

Recommended Posts

Będę prawdopodobnie za jakiś czas potrzebował pracownika do pracy w domu w niepełnym wymiarze godzin. Powiedzmy sobie 1/2 etatu ( ale bez umowy o pracę. Zlecenie ). Jako, że od lat mieszkam za granicą, straciłem nieco kontakt z polskimi realiami i proszę was o poradę jakie wynagrodzenie powinienem zarezerwować w business planie dla takiej osoby. W ramach jej obowiązków będzie nawiązanie kontaktów partnerskich ze szkołami sztuk walki, organizacja wydarzeń, przygotowywanie kontraktów, pisanie maili, telefony, obsługa aplikacji internetowych ( wordpress etc).

Poza tym, gdzie najlepiej szukać kandydatów?

 

Dzięki.

Edited by przemowild

Share this post


Link to post
Share on other sites

Organizacja wydarzań, nawiązanie kontaktów partnerskich, pisanie kontraktów. Do takich rzeczy trzeba mieć doświadczenie i łeb na karku. Taka osoba na pewno nie weźmie pracy na pół etatu i to bez umowy o pracę.

Mi kiedyś na stanowisku kierowniczym oferowano 1/6 etatu. Myślałem że parsknę śmiechem albo dam komuś w japę.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, że trzeba mieć łeb na karku, ale znowu nie jest to nic skomplikowanego. Jest na pewno wiele osób które cenią sobie płynne godziny pracy i wolą pracować w domu i nie potrzebują etatu lub prowadzą jeszcze jakąś działalność. Może matka na macierzyńskim chcąca dorobić? Nie wiem. To raczej oferta dla freelancera a nie dla kogoś szukającego etatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będę prawdopodobnie za jakiś czas potrzebował pracownika do pracy w domu w niepełnym wymiarze godzin. Powiedzmy sobie 1/2 etatu ( ale bez umowy o pracę. Zlecenie ). Jako, że od lat mieszkam za granicą, straciłem nieco kontakt z polskimi realiami i proszę was o poradę jakie wynagrodzenie powinienem zarezerwować w business planie dla takiej osoby. W ramach jej obowiązków będzie nawiązanie kontaktów partnerskich ze szkołami sztuk walki, organizacja wydarzeń, przygotowywanie kontraktów, pisanie maili, telefony, obsługa aplikacji internetowych ( wordpress etc).

Poza tym, gdzie najlepiej szukać kandydatów?

 

Dzięki.

 

Warszawa, pełen etat 3200-4000 zł netto (osoba z min. trzyletnim doświadczeniem, event-manager, networker).

 

Za mniej kasy nawet by mi się nie chciało wstać rano.

Edited by umberto
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

To prawda, że trzeba mieć łeb na karku, ale znowu nie jest to nic skomplikowanego. Jest na pewno wiele osób które cenią sobie płynne godziny pracy i wolą pracować w domu i nie potrzebują etatu lub prowadzą jeszcze jakąś działalność. Może matka na macierzyńskim chcąca dorobić? Nie wiem. To raczej oferta dla freelancera a nie dla kogoś szukającego etatu.

 

Wysyłanie rakiet w kosmos też już skomplikowane nie jest a roboty od groma.

 

Organizacja wydarzeń? Co masz na myśli?

Jeśli imprez to musi być ktoś kto już to robił. Ktoś świeży sobie nie poradzi.

Ale to nie praca na 1/2 etatu a na dwa...a nieraz i trzy.

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Twój opis nie jest zbyt precyzyjny i trudno ocenić jakie to wydarzenia ( czy np. wielkie zawody, czy krótkie, komercyjne pokazy ? ). Nie wiadomo, czy ma to być nawiązywanie kontaktów mailowych, czy osobistych i na jakim obszarze, ...
Jeżeli dobrze wiesz czego chcesz oraz ile to jest warte; jeżeli potrafisz to precyzyjnie opisać i wyegzekwować, aby uniknąć nieporozumień, to może spróbuj zaproponować wynagrodzenie w oparciu o success fee. Ew. do tego jakiś ryczałt np. na pokrycie kosztów. Może dzięki temu nawiążesz współpracę z kilkoma osobami, aby ostatecznie zaproponować jednej, najlepszej, korzystniejsze i stałe warunki.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaczynasz od dobrej praktyki, tj. określenia wynagrodzenia dla pracownika na starcie, ale w Polsce wynagrodzenie dla pracownika to często tajemnica zaklęta, więc możesz sobie samemu wysondować poprzez rozmowy na ile pracownicy wyceniają swoją pracę, od normy nie odejdziesz, a pracownicy do tego typu zachowań z pewnością będą już przyzwyczajeni. Skoro nie znasz realiów wynagrodzeń w Polsce to imo takie zachowanie będzie fair i usprawiedliwione.

Edited by szogun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×