Jump to content
Jarod

www.tania-odziez.pl

Recommended Posts

www.tania-odziez.pl

 

Witam

Za ile można sprzedać taką domenę i w jaki sposób to zrobić? Funkcjonuje ona w internecie jako strona hurtowni odzieży używanej od ok 10 lat. Proszę o porady bo jestem zielony w tym temacie

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedać można przez giełdę, np.: aftermarket.pl premium.pl lub sedo.com lub poprzez sprzedaż prywatną z lub bez udziału brokera domenowego.

 

Wersja z myślnikiem jest gorsza niż bez myślnika, ale nadal moim zdaniem średnie xxxx powinno być osiągalne przy sprzedaży klientowi końcowemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprzedać można przez giełdę, np.: aftermarket.pl premium.pl lub sedo.com lub poprzez sprzedaż prywatną z lub bez udziału brokera domenowego.

 

Wersja z myślnikiem jest gorsza niż bez myślnika, ale nadal moim zdaniem średnie xxxx powinno być osiągalne przy sprzedaży klientowi końcowemu.

Mógłbyś sprecyzować: średnie xxxx i jakie koszty są przy giełdach za wystawienie, a jakie przy wzięciu brokera. Co bardziej polecisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglibyście sprecyzować, za ile można byłoby to sprzedać. Za 1000 zł, czy bardziej za 3000 zł, a może 5000 zł.

Bazyli tania to pojęcie względne. Dla jednego tanio to jest 0,99 , a dla drugiego 10000.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, kto ma doświadczenie, np:

Domenę można sprzedać za nie mniej niż ... i nie więcej niż ...

Broker bierze tyle i tyle, giełda bierze tyle ityle

Lepiej, tzn szybciej i z większym zyskiem, sprzedać przez  giełdę/brokera , ponieważ ...

 

Z góry dzięki za konkrety

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem Ci pw ale napiszę i tu skoro nie czytasz wiadomości ;) Średnie jak podał dezso x.xxx to przedział 4-6 tys. zł a wyceny podawane są zazwyczaj w widełkach cenowych bo trudno się wstrzelić co do zł.

 

Domena moim zdaniem nie ma potencjału aby w jej sprzedać angażować brokera a ile taki broker kosztuje, nie wiem, nie korzystałem. Wystaw ją na giełdzie np. Aftermarket lub daj informację na stronie, że jest na sprzedaż. Cennik Aftermarket masz tu: https://www.aftermarket.pl/pricelist.php

 

Wyceniam ją na niskie x.xxx (choć nie takie domeny sprzedawały się za większe pieniądze)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moglibyście sprecyzować, za ile można byłoby to sprzedać. Za 1000 zł, czy bardziej za 3000 zł, a może 5000 zł.

Bazyli tania to pojęcie względne. Dla jednego tanio to jest 0,99 , a dla drugiego 10000.

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, kto ma doświadczenie, np:

Domenę można sprzedać za nie mniej niż ... i nie więcej niż ...

Broker bierze tyle i tyle, giełda bierze tyle ityle

Lepiej, tzn szybciej i z większym zyskiem, sprzedać przez  giełdę/brokera , ponieważ ...

 

Z góry dzięki za konkrety

 

Problem z domenami jest taki, że każda jest unikalna i sprzedaż bardziej przypomina wycenę i sprzedaż nieruchomości niż powiedzmy komputera czy samochodu. Tu nie da się wskazać właściwej ceny co do złotówki. Nie da się też powiedzieć kiedy i czy w ogóle uda się sprzedać za cenę, która Ciebie interesuje. Domeny latami potrafią czekać na właściwego klienta, który będzie chciał wyłożyć na nie pieniądze, które jest warta. Wystawiając na giełdę po prostu dajesz ogłoszenie o chęci sprzedaży. Kupca możesz szukać sam lub czekać aż sam się zgłosi. Jak chcesz sprzedać na szybko możesz wystawić aukcję i zobaczyć jaką cenę osiągnie, ale raczej nie liczyłbym na więcej niż 500 zł w przypadku aukcji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak wyżej, jak chcesz szybko sprzedać to domena na aukcję za mała kwotę, a jeśli chcesz zarobić więcej czekasz na klienta końcowego, który może nigdy się nie pojawić. Dla mnie niskie xxx na aukcji i niskie x xxx dla KK :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×