Jump to content
peter

Wystawianie domen na sprzedaż - pytanie

Recommended Posts

Mam pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników. Interesuje mnie wystawianie domen na sprzedaż w opcji Kup teraz - z ustaloną ceną. Z tego co się zorientowaem jeśli wystawię taką domenę na premium.pl, to będzie ona także widoczna w Home.pl dla osób szukających comen do rejestracji.

 

W Aftermarket jest opcja promocji "w serwisach resellerskich" ale nie wiadomo co to za serwisy.

 

Mam wrażenie, że tzw. klienci końcowi szukają domen głównie poprzez Home, Nazwę, Domeny.pl czy AZ i robią to poprzez wyszukiwanie wolnych domen do rejestracji. Świadomość tego, że są giełdy domen (rynek wtórny) jest chyba bardzo niska.

 

Dlatego wydaje mi się, że najskutczniejszą formą promocji domeny jest właśnie pokazywanie jej jako domeny na sprzedaż w popularnych serwisach rejestrujących domeny podczas gdy klient wyszukuje wolnej domeny do rejestracji. Ale chyba największe firmy i giełdy nie współpracują w ten sposób ze sobą i trzeba wybrać jedno miejsce, w którym wystawi się domenę w opcji kup teraz?

 

No i dodatkowe pytania:

- gdzie wyświetlają się domeny wystawione na Aftermarket (mam na myśli serwisy rejestrujące domeny), bo na AM nie znalazłem listy resellerów

- czy z waszego doświadczenia lepiej wystawiać domeny, które chcemy sprzedaż potencjalnemu klientowi końcowemu (a nie handlarzowi domenami) na premium.pl, AM czy jeszcze gdzie indziej?

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i spostrzeżenia :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze Sedo MLS.

 

W teorii najlepiej utrzymywać domeny w premium.pl i dodać jako domeny zewnętrzne do aftermarket.pl oraz sedo.com.

Można też utrzymywać domeny w AfterMarket.pl, a dodać do premium.pl jako zewnętrzne i również później na sedo.com.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×