Jump to content
Sign in to follow this  
DD

Art. Rynek wirtualnych adresów w Polsce

Recommended Posts

Dodaję jako news, choć jest to artykuł z 8 kwietnia. Jednak ze względu na fakt, że dawno już nie czytałem artykułu o domenach, który by stał na tak niskim poziomie merytorycznym, postanowiłem go również Wam podlinkować. Sam artykuł i dobrana tematyka jest w porządku, jednak tylu przekłamań i nieprawdziwych informacji nie znalazłem chyba we wszystkich wcześniej napisanych.. :blink:

 

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rynek_w...lsce_62747.html

 

Parę przykładów z powyższego artykułu:

 

"ilość domen jest tak duża jak ilość słów wszystkich możliwych języków, połączona ze wszystkimi kombinacjami przypadkowych znaków alfabetycznych i numerowych"

 

"Handel domenami to intratny biznes. Najdroższa domena (gdyński.pl, gdyńskie.pl) oferowana jest za 3 miliony złotych! Inne, mniej atrakcyjne i zakupione zapewne w pakietach za kilka groszy od sztuki, oferowane są przez domeniarzy w cenach 1-2 złote od sztuki, co i tak stanowi czysty zysk dla oferującego."

 

"Największą popularnością cieszą się jednak aukcje domen związanych z Euro2008 i 2012." (i dziwić się później wysypowi EuroNindż na Allegro..)

 

"Domena odpowiednia do parkowania nie musi jednak zawierać w sobie żadnego wyrazu. Często lepiej nawet, gdy jest to krótki, trzyliterowy, przypadkowy ciąg znaków"

 

"Jednak, jak przeczytać można na największym polskim forum poświęconym domenom DomainTalk.pl" :P

 

"Agencje zajmujące się Domain Parkingiem zawierają umowy z posiadaczami domeny [...] na zasadzie płacenia im pewnych niskich kwot od każdego wyświetlenia strony."

 

"Z informacji pojawiających się na forach zajmujących się tematyką witryn internetowych wynika, że najdrożej sprzedaną w Polsce domeną była Orange.pl, która to została kupiona przez operatora komórkowego za 150 tys euro."

 

W zasadzie te fragmenty mogłyby posłużyć jak swoisty "humor zeszytów szkolnych" - naprawdę się uśmiałem ;) ;) ;) Ale potem przyszła refleksja.. właściwie to przecież od nas zależy, jakie informacje będą przenikały do prasy i "zwykłych" ludzi. Chyba czas, żeby poświęcić trochę swojego czasu w edukację dziennikarzy i przeciętnego "Kowalskiego".

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To teraz z grubej rury polecieli :blink:

 

"Handel domenami to intratny biznes. Najdroższa domena (gdyński.pl, gdyńskie.pl) oferowana jest za 3 miliony złotych! Inne, mniej atrakcyjne i zakupione zapewne w pakietach za kilka groszy od sztuki, oferowane są przez domeniarzy w cenach 1-2 złote od sztuki, co i tak stanowi czysty zysk dla oferującego."

 

Nie wiem gdzie oni research robili, ale musieli zahaczyc o oferte sprzedazy zarezerwowanych domen z allegro.pl ;)

 

(gdyński.pl, gdyńskie.pl)

Brak informacji o domenie xn--gdyski-keb.pl w bazie Registry NASK. dane aktualne z dnia: 2008.04.18

Brak informacji o domenie xn--gdyskie-5jb.pl w bazie Registry NASK. dane aktualne z dnia: 2008.04.18

 

 

edit:

 

Ps. ide na domaintalk.pl, bo tam jest bardziej prestizowo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem gdzie oni research robili, ale musieli zahaczyc o oferte sprzedazy zarezerwowanych domen z allegro.pl ;)

 

(gdyński.pl, gdyńskie.pl)

Brak informacji o domenie xn--gdyski-keb.pl w bazie Registry NASK. dane aktualne z dnia: 2008.04.18

Brak informacji o domenie xn--gdyskie-5jb.pl w bazie Registry NASK. dane aktualne z dnia: 2008.04.18

Ciii... to rejestruj szybko a nie rozpowiadasz na forum - 3 duże bańki piechotą nie chodzą :blink:;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
hm, to chyba byle domeny thomaso ;)

Jaki ten świat mały :blink: Tylu milionerów na forum przesiaduje, tylko wszyscy tacy skromni, że nikt się nie chce przyznać ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sam artykuł i dobrana tematyka jest w porządku, jednak tylu przekłamań i nieprawdziwych informacji nie znalazłem chyba we wszystkich wcześniej napisanych..

 

Tak to juz jest w dobie dziennikarstwa spolecznego. Kazdy moze pisac vbyle co byle gdzie. A najgorsze, ze to wszystko sie niestety indeksuje.

 

Wczoraj na jednym z takich portali dziennikarstwa spolecznego musialem prostowac pewne nieprawdziwe informacje jakiejs panienki nt pewnego zagadnienia z nauk przyrodniczych. jakie ona bzdury nawypisywala. Wiec nie moglem na to patrzec i zamiescilem trzy razy dluzsze sprostowanie z dodatkowym materialem zrodlowym. Tak to jest jak sie kazdemu wydaje, ze moze byc dziennikarzem. Najgorsze, ze zamiast ludzie pisac to u siebie na blogach, pisza w serwisach informacyjnych, przesuwa sie wiec poziom wiarygodnosci takich niewiarygodnych historyjek (pomine kwestie czestych plagiatow)

Share this post


Link to post
Share on other sites

.jak.chcesz.dobudowac.pienterko.do.kibelka.to.wynajmij.mabud.pl.

 

Masakra, dzieki za link. Nie czytalem tych wypocin wczesniej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę, że nadal w wielu redakcjach pokutuje stereotyp, że na Internecie i ogólnie tematyce informatycznej, najlepiej znają się najmłodsi, więc tematy z tej dziedziny dostają de facto najbardziej zieloni pod względem warsztatowym i właściwie wszystkim innym:

 

http://www.youtube.com/watch?v=C_ekQ-YpD-M

 

nieśmiertelne :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
.jak.chcesz.dobudowac.pienterko.do.kibelka.to.wynajmij.mabud.pl.

To ma być zabawny lub oryginalny adres? Ja się pytam: co to k**** jest? ;)

 

BTW: pienterko :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites
To ma być zabawny lub oryginalny adres? Ja się pytam: co to k**** jest? ;)

 

BTW: pienterko :blink:

Nie dostrzegłem tego błędu. Odjęło mi mowe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Handel domenami to intratny biznes. Najdroższa domena (gdyński.pl, gdyńskie.pl) oferowana jest za 3 miliony złotych! Inne, mniej atrakcyjne i zakupione zapewne w pakietach za kilka groszy od sztuki, oferowane są przez domeniarzy w cenach 1-2 złote od sztuki, co i tak stanowi czysty zysk dla oferującego."

 

Przemyslalem porade Daniela i wzialem sobie te dwie warte 3 miliony zlotych domeny :blink:

Jak myslicie, za ile pojda na allegro.pl jesli w opiscie zacytuje fragment z tego arta + jakies pierdoly ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Przemyslalem porade Daniela i wzialem sobie te dwie warte 3 miliony zlotych domeny :)

Jak myslicie, za ile pojda na allegro.pl jesli w opiscie zacytuje fragment z tego arta + jakies pierdoly :P

Wystaw je za 1% wartości i napisz, że to okazja ;)

 

DD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×