Jump to content
Alexis

ENS - Najnowsza domenowa maszynka do robienia pieniedzy

Recommended Posts

https://ens.domains/

przykladowo za payment.eth ktos zaplacil 2600ETH, czyli wg dzisiejszego kursu $650.000.

https://registrar.ens.domains/#payment

Kreatorzy ENS zgarneli juz cos kolo 40 milionow dolarow.

Najlepsze jest to, ze wszystkie domeny ponizej 7 znakow sa dalej w ich rekach i beda aukcjonowane

w pozniejszym czasie.

 

Zasadniczo taka maszynke mozna zrobic dla kazdej kryptowaluty.

mozna sobie nawet wyobrazic kilka maszynek (rejestrow) dla tej samej kryptowaluty,

albo jeszcze lepiej: uniwersalny rejestr dla wszystkich kryptowalut.

 

Co wy na to?

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@przemowild:

Obejrzyj to dokladnie to zrozumiesz.

Zasadniczo: Zamiast podawac/albo wpisywac adres portfela (dlugi lancuch znakow w stylu 3892jdfXEjw002u3u2ujaXewhkwwww) podajesz komus/wpisujesz przy przelewie adres przemowild.eth.

Domeny .eth dzialaja TYLKO w kontekscie Etherium (tzn. nie sa zarzadzane przez ICAAN). To analogia do tego, ze zwykle domeny internetowe powstaly by nie trzeba bylo zapamietywac i wpisywac adresow IP.

 

Teoretycznie, wszedzie tam gdzie zachodzi potrzeba podawania/kopiowania a byc moze nawet recznego wpisywania dlugich, kryptycznych ciagow znakow tzw. Name Service ma sens. W tym przypadku ENS jest samoobslugowy i w pelni zautomatyzowany. Tworcom pozostaje tylko odsysanie co pewien czas nagromadzonych etherow (tudziez gazu).

 

Ps. Co ciekawe: Domeny .eth sa anonimowe. Tzn. wlascicielem nie jest osoba fizyczna, a jakis konkretny portfel (konto) Etherium i do niego jest wlasnie przypisana taka domena.

Edited by Alexis
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do zrozumienia tego mechanizmu potrzebna jest znajomość działania kryptowalut a to dla mnie obcy temat. Dzięki za wyjaśnienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mechanizm stricte ściągnięty z Forex, gdzie w ciągu milisekund komputerki dokonują setek milionów transakcji - bez zadnego nadzoru ( jak w przypadku domen ICAAN). Mega dymacze ludzkości:/

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, optah napisał:

To mechanizm stricte ściągnięty z Forex, gdzie w ciągu milisekund komputerki dokonują setek milionów transakcji - bez zadnego nadzoru ( jak w przypadku domen ICAAN). Mega dymacze ludzkości:/

 

Możesz rozwinąć? Chodzi mi o powiązanie Forex z ENS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zarejestrowałem sobie i podłączyłem pod portfel moją pierwszą domenę ETH :) Jak nie macie co zrobić z coinami to możecie wysyłać na przemek.eth ;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Alexis napisał:

 

Niestety nie bo nie wiedziałem o airdropie. Projekt jest świetny tylko ten gas :rolleyes: Zastanawia mnie w sumie problem literówek w takim adresie. Jest to jakoś zabezpieczone? Co myślisz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×