Jump to content
PM

Jak zagospodarować domeny

Recommended Posts

Witam

Mam:

 

termometr.pl

termometr.com

termometr.com.pl

termometr.eu

termometr.tv

termometr.org

termometr.org.pl

termometr.net.pl

termometr.online

termometr.cloud

 

termometry.pl

termometry.com

termometry.com.pl

termometry.org

termometry.org.pl

termometry.net.pl

termometry.tv

termometry.online

 

 

 

Pyt.1 Jak można zagospodarować je póki co? Parking jakiś? Co byście z nimi zrobili?

 

Pyt.2 Ile mogą być warte razem i poszczególne osobno? 

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie mam? Ukradłeś mi je? ;-) Niektóre mam prywatnie, niektóre na firmę. A chyba, że chodzi Ci o termometry.com :-) Kupiłem "na raty" bo tania nie była a szkoda było płacić z góry taką kwotę :-) Jest lock na "whois owner" ale reszta w moich rękach -> przekierowanie :-) A dwie ostatnie ze zrzutu nie są już dostępne, "zaklepałem" 1h temu więc nie doszło jeszcze do prezesa :-)

Edited by PM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie zaklepałeś. Można je w tym momencie zarejestrować u dowolnego rejestratora. Temat uważam za wyczerpany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z Twojej strony może temat i wyczerpany, więc dzięki za posty. Inni też mają prawo wypowiedzieć się :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedynie parking i oczekiwanie że ktoś tak jak i Ty zainteresuje się mało komercyjnymi domenami i zechce którąś z nich kupić.

Bo nie za bardzo widzę jakieś inne pomysły które dały by zarobić na ich przedłużenie.

 

Edited by Bazyli

Share this post


Link to post
Share on other sites

A na parkingu ile można z tego wyciągnąć? To może jakiś serwis pogodowy albo producent termometrów?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, vul napisał:

Nie masz wszystkich. Zostawiłbym termometr.pl i  termometry.pl. Reszta w mojej opinii jest b.słaba.

Vul z jakiej strony/programu jest ten print screen ?

 

 

51 minut temu, PM2 napisał:

A na parkingu ile można z tego wyciągnąć? To może jakiś serwis pogodowy albo producent termometrów?

Nikt nie jest wróżką i nie ma szklanej kuli - zaparkuj domeny i zobacz jak zarabiają.

 

10 godzin temu, PM napisał:

Pyt.2 Ile mogą być warte razem i poszczególne osobno? 

 

Do wyceny domen jest inny dział.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na parkingu nic (zakładam, że adresy nie generują wystarczającego ruchu). Pozbyłbym się większości rozszerzeń jak kolega vul radził i czekał na klienta końcowego. Stawianie serwisu imho też się nie zwróci o ile sam nie jesteś w stanie go uruchomić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na temat domeny termometr.pl powiedziano naprawdę dużo w tym wątku: 

Nie wydaje mi się, żeby uwagi tam poczynione co do potencjalnego zastosowania uległy jakiejś diametralnej zmianie. Co do ceny widzę, że założyłeś nowy wątek, więc tam powinieneś uzyskać aktualne wyceny. Przychylam się też do wcześniejszych opinii o pozbyciu się większości rozszerzeń, zwiększą nakłady, a w moim odczuciu nie przełożą się w wystarczającym stopniu na wzrost ceny przy sprzedaży.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgadzam się, ale działając na domenach głównych (inwestując w ich reklamę), zabezpieczamy się tymi mniej ważnymi domenami przed reklamowaniem konkurencji więc mogą chyba tylko pomóc.

Edited by PM2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niczym się nie zabezpieczysz. Konkurencja otworzy się pod domeną supertermometry.pl, tanietermometry.pl etc., albo wjedzie na rynek brandem i zasobną kieszenią.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minut temu, vul napisał:

Niczym się nie zabezpieczysz. Konkurencja otworzy się pod domeną supertermometry.pl, tanietermometry.pl etc., albo wjedzie na rynek brandem i zasobną kieszenią.

 

Tak? I co będą sprzedawać? Termometry rtęciowe z drewienkiem z Zakopanego? :-) Myślisz, że zaprojektowanie termometru zwłaszcza elektronicznego to chwila? To co najmniej pół roku...do roku. Więc konkurencja jest zawsze o rok w tyle, nie wspominając o tym, że ktoś może wymyślić coś czego nie ma na rynku i tak w kółko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie napisałem nic o zaprojektowaniu termometru. Odniosłem się do Twojego posta o zabezpieczeniu domen przed konkurencją.

Żeby produkować termometry to nie trzeba mieć termomtery.pl a żeby sprzedawać termometry to nie trzeba mieć tanietermometry.pl i odwrotnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie ważne czy termometry czy czajniki będziesz projektował. Rynek jest tym zawalony i szału nie ma. Teraz jak coś się sprzedaje w internecie, to  asortyment jest liczony w tysiącach a nie pojedynczej rzeczy. 

 

A tak po za tym. W internecie nie ma miejsca na startupy, bo za kilka godzin inni to skopiują.

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minut temu, vul napisał:

Nie napisałem nic o zaprojektowaniu termometru. Odniosłem się do Twojego posta o zabezpieczeniu domen przed konkurencją.

Żeby produkować termometry to nie trzeba mieć termomtery.pl a żeby sprzedawać termometry to nie trzeba mieć tanietermometry.pl i odwrotnie.

 

Więc po co firma X kupila domenę meble.pl? Skoro mogli dalej produkować swoje...i mieć na chlebek :-) Chyba oczywiste, że ktoś kto produkuje przedmiot X i ma domenę X.pl ma ułatwiony start, bez względu na to ile ma kasy na inwestycje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie porównuj meble.pl do termometry.pl :o  

Na meblach zarabia się miliony/miliardy/ i to jest domena premium (najwyższych lotów), łakomy kąsek dla producentów/sprzedawców.  

 

 

edit:

Dlaczego dyskusja odbywa się w tym dziale i pod takim tytułem? Przecież te domeny nie są warte aż takiej uwagi.  

Jest już temat w dziale "wycena".

 

Edited by epson
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, PM2 napisał:

A na parkingu ile można z tego wyciągnąć?

Wiem, że są jeszcze tacy, którzy liczą na dochody z parkingu, ale patrząc na te domeny oraz ich koszty przedłużeń, to musiałby to być termometr ze skalą ujemną. Życzę Tobie jak najlepiej, ale realnie patrząc należy zawczasu zbić gorączkę oczekiwań. Na parkingu te domeny mają nikłe szanse zarobić chociażby na koszty przedłużeń. Jedyne dwa zastosowania, jakie na chwilę obecną widzę, to sklep a la termometr.sklep.pl lub thermocenter.pl . Ew. postawienie na niej jakiejś aplikacji do mierzenia gorączki online lub gorączki w znaczeniu przenośnym, np. gorączki złota. Może jeszcze jakaś stronka z przekazem społecznym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Też zostawiłbym .pl a resztą nie zawracał sobie głowy. Dużo zapłaciłeś za .com? Wtopiona kasa.

 

Zarejestrowanie wszystkich możliwych rozszerzeń jest bez sensu. Ludzie rejestrują w innych rozszerzeniach wtedy gdy nie chcą płacić. Fakt, że ty te domeny zarejestrujesz nic nie zmieni. Wybiorą inną nazwę.

 

 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, PM2 napisał:

Chyba oczywiste, że ktoś kto produkuje przedmiot X i ma domenę X.pl ma ułatwiony start, bez względu na to ile ma kasy na inwestycje.

 

Z tym masz rację, dlatego tylko termometr.pl i termometry.pl to dobre domeny - reszta bardzo słabe.
Jeśli zapłaciłeś dużo za .com, to kasa w błoto, tak jak pozostałe rejestracje. Dotrze to do Ciebie, gdy trzeba będzie je odnawiać. A jeśli nie dotrze, to przemyśl zakup na raty tych samych domen z sufiksem "24".
Pozdrawiam

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6/28/2017 o 22:11, damien napisał:

Z tym masz rację, dlatego tylko termometr.pl i termometry.pl to dobre domeny - reszta bardzo słabe.

No ale chyba, nie chcesz powiedzieć, że producent termometrów nie cieszyłby się z posiadania reszty tych domen... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ni to wycena, ni to opinia.., raczej otwiera się jałowa dyskusja,dlatego jałowa ponieważ pomimo opinii wielu domainerów autor tematu ślepo zapatrzony jest w swoje termometry..kolego,bez urazy,ale jak Ci już opadnie TEMPERATURA to spójrz CHŁODNO na swoje domeny i zostaw dwie jak radzą koledzy...

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, PM2 napisał:

No ale chyba, nie chcesz powiedzieć, że producent termometrów nie cieszyłby się z posiadania reszty tych domen... ;-)

Z części by się cieszył, część pewnie byłaby mu obojętna. Pewnikiem jest, że za żadną z nich Ci nie zapłaci. To nie są żadne mocne domeny, żeby o nie zabiegać. Będąc na Twoim miejscu cieszyłbym się, gdyby te dwie, o których mówimy, się sprzedały i pokryły rejestracje czy zakupy tego całego stadka.
Poczytaj trochę forum, zobacz tematy, gdzie nowi użytkownicy próbowali przekonywać do swoich racji w podobny sposób jak teraz Ty i na koniec sprawdź, jakie stany te domeny mają teraz. Przykład, który najbardziej utkwił mi w głowie:

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×