Jump to content
umberto

Ataki hakerskie - czy wyłączą rejestr .pl?

Recommended Posts

Cytuj

Atak hakerski uderzył w firmy w Polsce. Premier Beata Szydło zwołuje Zespół Zarządzania Kryzysowego

 

Becia zwołuje sztab kryzysowy - to będzie dopiero beka.

 

BTW Może rząd wpadnie na pomysł, żeby na wszelki wypadek odłączyć net albo wyłączyć domenę .pl

 

A szpecuf z fo poproszę o wyjaśnienie, kto za tym stoi: NSA, kgb/gru, mosad czy soros?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla takich jak ty, @damien, zawsze. Lis zawsze może na takich jak ty liczyć (a raczej LISyć). Zawsze wszystko przeczytasz od deski do deski.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 28.06.2017 o 10:20, umberto napisał:

A szpecuf z fo poproszę o wyjaśnienie, kto za tym stoi: NSA, kgb/gru, mosad czy soros?

To Korea Północna - oni mają najlepszych hakerów na świecie

( internet im tak szybko śmiga , że jest niewykrywalny przez radary) 

 

a  propos Korei...

Z tego co mi wiadomo to od jutra znikną tylko strony hazardowe. Ku chwale ojczyzny! 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blokowanie-stron-bukmacherzy-rejestr-ustawa,30,0,2283038.html

Edited by epson

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, umberto napisał:

Dla takich jak ty, @damien, zawsze. Lis zawsze może na takich jak ty liczyć (a raczej LISyć). Zawsze wszystko przeczytasz od deski do deski.

tl;dr

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, epson napisał:

To Korea Północna - oni mają najlepszych hakerów na świecie

( internet im tak szybko śmiga , że jest niewykrywalny przez radary) 

 

a  propos Korei...

Z tego co mi wiadomo to od jutra znikną tylko strony hazardowe. Ku chwale ojczyzny! 

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blokowanie-stron-bukmacherzy-rejestr-ustawa,30,0,2283038.html

 

Nie wczytywałem się w wytyczne, aczkolwiek już co pomniejsi ISP "blokują" to na poziomie swojego NS :D Skutek taki, że wystarczy wówczas zmienić na NS np. googla i... 

Kolejny pic, że rząd coś robi. Nawet gdyby to zablokowali na węzłach wymiany, wycinając połączenia nie do domen, a do IP, to w dobie VPN/VPS takie ograniczenia są po prostu śmieszne. 

 

Mi tu bardziej sytuacja wygląda na zaproszenie rządu dla buków,kasyn itp, żeby otworzyli biura/oddziały w PL.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×