Jump to content
franko

czy bitcoiny zagrażają domenom?

Recommended Posts

Witam,
Czy u was też nastąpiło tzw. zmęczenie materiału? wygląda na to że rynek domen przystopował, wiążę to z boomem na waluty bitcoin i pochodne. Od kwietnia mam około 4-5x mniej zapytań o domeny niż jeszcze choćby rok czy 2 lata temu. Zapraszam do wpisywania swoich spostrzeżeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce ten rynek skończył się nim zdążył się zacząć mam wrażenie i pojedyncze sprzedaże tego nie zmienią - zresztą i tych jakby mniej ostatnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy jakie się ma domeny.

 

Jeśli ktoś kupi działkę między ubojnią a wysypiskiem śmieci to nie ma się raczej co dziwić, że żaden developer nie chce tam wybudować osiedla.

 

Z pewnością słabiej się sprzedają dwu i trzyliterówki, ale to na rynku d2d. Poza tym te o większej możliwości rozwinięć są już zagospodarowane.

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi mi bardziej o to, ze inwestor majac przykladowo 10tys zl i stojac przed wyborem kupienia domeny i potem ewentualnie czekania x-lat z odsprzedaza (o ile ktos sie finalnie znajdzie) kupuje bitcoina ktore daja duze zwroty i mozna wyjsc z inwestycji w dowolnym momencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, franko napisał:

chodzi mi bardziej o to, ze inwestor majac przykladowo 10tys zl i stojac przed wyborem kupienia domeny i potem ewentualnie czekania x-lat z odsprzedaza (o ile ktos sie finalnie znajdzie) kupuje bitcoina ktore daja duze zwroty i mozna wyjsc z inwestycji w dowolnym momencie.

 

Z tego co mi wiadomo to inwestorzy dywersyfikują swoje inwestycje. Tak dodając to głupszego tematu na Di.pl dawno nie widziałem.

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Co głupiego jest w tym temacie?


Głupich pytań podobno nie ma, ale dla mnie tytuł jak i hipoteza zupełnie bezsensowna, którą @Warszawiak spuentował znakomicie. Korelacja taka sama jak cena miedzi do cen domen. Bitcoin'y jako dodatkowy środek płatniczy w mojej opinii mogą co jedynie to poprawić sytuację na rynku, a nie zaszkodzić. Tym bardziej, że domeny docelowo mają trafiać do KK - który jest świadomy zakupu i ma plan zagospodarowania, niżeli do spekulanta. Tak mi się wydaje do tej pory.

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę że autor tematu nie zdołał wyartykułować logicznie co miał na myśli i wyszło coś zupełnie innego.

 

Osobiście bardziej jestem teraz skupiony na obserwacji i nauce rynku kryptowalut niż na domenach bo tam jest teraz największe pole do zarobku. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie... kiedys byl wielki bum, artykuly ile to na domenach sie zarabia (miliony - co bylo bzdura ale wazne ze szlo w swiat) teraz jest zalew artykulow ze kryptowaluty daja kosmiczne zwroty a o domenach cos przeczytac to trzeba juz w tym siedziec bo w mainstreamie 0 wiadomosci i to na pewno sie przeklada na brak zainteresowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, szogun napisał:


Głupich pytań podobno nie ma, ale dla mnie tytuł jak i hipoteza zupełnie bezsensowna, którą @Warszawiak spuentował znakomicie. Korelacja taka sama jak cena miedzi do cen domen. Bitcoin'y jako dodatkowy środek płatniczy w mojej opinii mogą co jedynie to poprawić sytuację na rynku, a nie zaszkodzić. Tym bardziej, że domeny docelowo mają trafiać do KK - który jest świadomy zakupu i ma plan zagospodarowania, niżeli do spekulanta. Tak mi się wydaje do tej pory.

 

Temat to skrót myślowy, a pytanie bardzo zasadne , w jak dużym stopniu pojawienie się nowej możliwości inwestycyjnej jest w stanie wpłynąć na opłacalność inwestycji w domeny? Czy wartość użytkowa domen gwarantuje opłacalność inwestycji w nie jeżeli doszłoby do znacznego odpływu kapitału spekulacyjnego?

 

Odnośnie głównego tematu. Dylematy szczególnie istotne dla nowych domen i domen globalnych, w mniejszym stopniu dotykają polski rynek. Na chwilę obecną moim zdaniem bardziej istotnymi czynnikami są: sytuacja gospodarcza i kierunek rozwoju internetu, szczególnie social media. Osobiście upatruję pewnej szansy dla domen wraz z rozwojem social media, szczególnie z pojawieniem się konkurencji dla FB(zmiana trendów z FB jako głównego kanału komunikacji, na własną stronę, a FB jedynie jednym z kanałów komunikacji, obok Instagrama, Snapchata, itd.) oraz marginalizacji pozycjonowania.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Czy wartość użytkowa domen gwarantuje opłacalność inwestycji w nie jeżeli doszłoby do znacznego odpływu kapitału spekulacyjnego?

 

 

Odpływ kapitału spekulacyjnego byłby nirvaną. Swojego zadania u nas ten kapitał nie spełnia, bo rynek d2d i tak mamy marny. Za to wpływa negatywnie na ceny domen/opcji wygasających.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.07.2017 o 18:55, Pan_Grzegorz napisał:

Temat to skrót myślowy, a pytanie bardzo zasadne , w jak dużym stopniu pojawienie się nowej możliwości inwestycyjnej jest w stanie wpłynąć na opłacalność inwestycji w domeny? Czy wartość użytkowa domen gwarantuje opłacalność inwestycji w nie jeżeli doszłoby do znacznego odpływu kapitału spekulacyjnego?

 

Odnośnie głównego tematu. Dylematy szczególnie istotne dla nowych domen i domen globalnych, w mniejszym stopniu dotykają polski rynek. Na chwilę obecną moim zdaniem bardziej istotnymi czynnikami są: sytuacja gospodarcza i kierunek rozwoju internetu, szczególnie social media. Osobiście upatruję pewnej szansy dla domen wraz z rozwojem social media, szczególnie z pojawieniem się konkurencji dla FB(zmiana trendów z FB jako głównego kanału komunikacji, na własną stronę, a FB jedynie jednym z kanałów komunikacji, obok Instagrama, Snapchata, itd.) oraz marginalizacji pozycjonowania.

 

 


Nie dostrzegam w tym temacie niestety drugiego dnia, nie widzę też w dalszym ciągu żadnego wartościowego konsensusu, widzę tylko powtarzany marazm, który od pewnego czasu powielany jest na forum. Nic dziwnego, że kapitał spekulacyjny odpływa i transakcji na rynku D2D jest co raz mniej, jeżeli sami interesanci publicznie piszą, że rynek domen w Polsce ma się słabo. Potencjalny inwestor wchodzi na forum, zagłębia się w tematykę, a tu same negatywy, a nawet i kuriozalne hipotezy poruszane są publiczne, m.in "Bitcoin zagraża domenom".  To zły kierunek, powinniśmy pisać w jaki sposób bitcoin może pomóc domenom, to byłby interesujący i właściwy wątek, a nie na odwrót.

PS.
Dla mnie wiarygodnym odzwierciedleniem sytuacji na rynku domen jest wypowiedź poniższa. Próba jest najwyższej jakości (i pod względem ilościowym, jak i zarówno jakościowym).  A wypowiedzi w stylu "u mnie kiedyś było lepiej, teraz ino gorzej" bez żadnych danych, które można w jakikolwiek sposób zweryfikować po prostu olewam.

 

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie temat prosty i nie trzeba się rozpisywać.

Masz szczęście to zarobisz na krypto. Masz wiedzę to zarobisz na domenach. Sposobów sporo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6/29/2017 o 11:35, franko napisał:

Witam,
Czy u was też nastąpiło tzw. zmęczenie materiału?[...]

 

Podaj przykład nazw Twoich domen, które mogly zmęczyć materiał, a być może otrzymasz odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 29.6.2017 o 12:40, Warszawiak napisał:

Dokładnie tak jest, ludzie od niedawna stawiają strony firmowe na bitcoinach.

 

Wbrew pozorom nie jestes daleko od prawdy. Firmy sa stawiane np. na Ethereum.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Alexis napisał:

 

Wbrew pozorom nie jestes daleko od prawdy. Firmy sa stawiane np. na Ethereum.


Dobrze, że nas doedukowałeś, bo plebs z DI dalej by stawiał firmy na domenach :D

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

38 minut temu, Warszawiak napisał:


Dobrze, że nas doedukowałeś, bo plebs z DI dalej by stawiał firmy na domenach :D

 

;) nie moge tego niestety nikomu zabronic. sa przeciez ludzie, ktorzy poprostu lubia jezdzic konno, albo zbierac znaczki pocztowe. I ja to rozumiem.

 

ps. Przepraszam z gory za odmienne zdanie.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×