Jump to content
franko

czy bitcoiny zagrażają domenom?

Recommended Posts

Witam,
Czy u was też nastąpiło tzw. zmęczenie materiału? wygląda na to że rynek domen przystopował, wiążę to z boomem na waluty bitcoin i pochodne. Od kwietnia mam około 4-5x mniej zapytań o domeny niż jeszcze choćby rok czy 2 lata temu. Zapraszam do wpisywania swoich spostrzeżeń.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W Polsce ten rynek skończył się nim zdążył się zacząć mam wrażenie i pojedyncze sprzedaże tego nie zmienią - zresztą i tych jakby mniej ostatnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To wszystko zależy jakie się ma domeny.

 

Jeśli ktoś kupi działkę między ubojnią a wysypiskiem śmieci to nie ma się raczej co dziwić, że żaden developer nie chce tam wybudować osiedla.

 

Z pewnością słabiej się sprzedają dwu i trzyliterówki, ale to na rynku d2d. Poza tym te o większej możliwości rozwinięć są już zagospodarowane.

 

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

chodzi mi bardziej o to, ze inwestor majac przykladowo 10tys zl i stojac przed wyborem kupienia domeny i potem ewentualnie czekania x-lat z odsprzedaza (o ile ktos sie finalnie znajdzie) kupuje bitcoina ktore daja duze zwroty i mozna wyjsc z inwestycji w dowolnym momencie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, franko napisał:

chodzi mi bardziej o to, ze inwestor majac przykladowo 10tys zl i stojac przed wyborem kupienia domeny i potem ewentualnie czekania x-lat z odsprzedaza (o ile ktos sie finalnie znajdzie) kupuje bitcoina ktore daja duze zwroty i mozna wyjsc z inwestycji w dowolnym momencie.

 

Z tego co mi wiadomo to inwestorzy dywersyfikują swoje inwestycje. Tak dodając to głupszego tematu na Di.pl dawno nie widziałem.

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Pan_Grzegorz napisał:

Co głupiego jest w tym temacie?


Głupich pytań podobno nie ma, ale dla mnie tytuł jak i hipoteza zupełnie bezsensowna, którą @Warszawiak spuentował znakomicie. Korelacja taka sama jak cena miedzi do cen domen. Bitcoin'y jako dodatkowy środek płatniczy w mojej opinii mogą co jedynie to poprawić sytuację na rynku, a nie zaszkodzić. Tym bardziej, że domeny docelowo mają trafiać do KK - który jest świadomy zakupu i ma plan zagospodarowania, niżeli do spekulanta. Tak mi się wydaje do tej pory.

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja myślę że autor tematu nie zdołał wyartykułować logicznie co miał na myśli i wyszło coś zupełnie innego.

 

Osobiście bardziej jestem teraz skupiony na obserwacji i nauce rynku kryptowalut niż na domenach bo tam jest teraz największe pole do zarobku. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dokladnie... kiedys byl wielki bum, artykuly ile to na domenach sie zarabia (miliony - co bylo bzdura ale wazne ze szlo w swiat) teraz jest zalew artykulow ze kryptowaluty daja kosmiczne zwroty a o domenach cos przeczytac to trzeba juz w tym siedziec bo w mainstreamie 0 wiadomosci i to na pewno sie przeklada na brak zainteresowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, szogun napisał:


Głupich pytań podobno nie ma, ale dla mnie tytuł jak i hipoteza zupełnie bezsensowna, którą @Warszawiak spuentował znakomicie. Korelacja taka sama jak cena miedzi do cen domen. Bitcoin'y jako dodatkowy środek płatniczy w mojej opinii mogą co jedynie to poprawić sytuację na rynku, a nie zaszkodzić. Tym bardziej, że domeny docelowo mają trafiać do KK - który jest świadomy zakupu i ma plan zagospodarowania, niżeli do spekulanta. Tak mi się wydaje do tej pory.

 

Temat to skrót myślowy, a pytanie bardzo zasadne , w jak dużym stopniu pojawienie się nowej możliwości inwestycyjnej jest w stanie wpłynąć na opłacalność inwestycji w domeny? Czy wartość użytkowa domen gwarantuje opłacalność inwestycji w nie jeżeli doszłoby do znacznego odpływu kapitału spekulacyjnego?

 

Odnośnie głównego tematu. Dylematy szczególnie istotne dla nowych domen i domen globalnych, w mniejszym stopniu dotykają polski rynek. Na chwilę obecną moim zdaniem bardziej istotnymi czynnikami są: sytuacja gospodarcza i kierunek rozwoju internetu, szczególnie social media. Osobiście upatruję pewnej szansy dla domen wraz z rozwojem social media, szczególnie z pojawieniem się konkurencji dla FB(zmiana trendów z FB jako głównego kanału komunikacji, na własną stronę, a FB jedynie jednym z kanałów komunikacji, obok Instagrama, Snapchata, itd.) oraz marginalizacji pozycjonowania.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Pan_Grzegorz napisał:

Czy wartość użytkowa domen gwarantuje opłacalność inwestycji w nie jeżeli doszłoby do znacznego odpływu kapitału spekulacyjnego?

 

 

Odpływ kapitału spekulacyjnego byłby nirvaną. Swojego zadania u nas ten kapitał nie spełnia, bo rynek d2d i tak mamy marny. Za to wpływa negatywnie na ceny domen/opcji wygasających.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 3.07.2017 o 18:55, Pan_Grzegorz napisał:

Temat to skrót myślowy, a pytanie bardzo zasadne , w jak dużym stopniu pojawienie się nowej możliwości inwestycyjnej jest w stanie wpłynąć na opłacalność inwestycji w domeny? Czy wartość użytkowa domen gwarantuje opłacalność inwestycji w nie jeżeli doszłoby do znacznego odpływu kapitału spekulacyjnego?

 

Odnośnie głównego tematu. Dylematy szczególnie istotne dla nowych domen i domen globalnych, w mniejszym stopniu dotykają polski rynek. Na chwilę obecną moim zdaniem bardziej istotnymi czynnikami są: sytuacja gospodarcza i kierunek rozwoju internetu, szczególnie social media. Osobiście upatruję pewnej szansy dla domen wraz z rozwojem social media, szczególnie z pojawieniem się konkurencji dla FB(zmiana trendów z FB jako głównego kanału komunikacji, na własną stronę, a FB jedynie jednym z kanałów komunikacji, obok Instagrama, Snapchata, itd.) oraz marginalizacji pozycjonowania.

 

 


Nie dostrzegam w tym temacie niestety drugiego dnia, nie widzę też w dalszym ciągu żadnego wartościowego konsensusu, widzę tylko powtarzany marazm, który od pewnego czasu powielany jest na forum. Nic dziwnego, że kapitał spekulacyjny odpływa i transakcji na rynku D2D jest co raz mniej, jeżeli sami interesanci publicznie piszą, że rynek domen w Polsce ma się słabo. Potencjalny inwestor wchodzi na forum, zagłębia się w tematykę, a tu same negatywy, a nawet i kuriozalne hipotezy poruszane są publiczne, m.in "Bitcoin zagraża domenom".  To zły kierunek, powinniśmy pisać w jaki sposób bitcoin może pomóc domenom, to byłby interesujący i właściwy wątek, a nie na odwrót.

PS.
Dla mnie wiarygodnym odzwierciedleniem sytuacji na rynku domen jest wypowiedź poniższa. Próba jest najwyższej jakości (i pod względem ilościowym, jak i zarówno jakościowym).  A wypowiedzi w stylu "u mnie kiedyś było lepiej, teraz ino gorzej" bez żadnych danych, które można w jakikolwiek sposób zweryfikować po prostu olewam.

 

 

Edited by szogun
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dla mnie temat prosty i nie trzeba się rozpisywać.

Masz szczęście to zarobisz na krypto. Masz wiedzę to zarobisz na domenach. Sposobów sporo.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 6/29/2017 o 11:35, franko napisał:

Witam,
Czy u was też nastąpiło tzw. zmęczenie materiału?[...]

 

Podaj przykład nazw Twoich domen, które mogly zmęczyć materiał, a być może otrzymasz odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 29.6.2017 o 12:40, Warszawiak napisał:

Dokładnie tak jest, ludzie od niedawna stawiają strony firmowe na bitcoinach.

 

Wbrew pozorom nie jestes daleko od prawdy. Firmy sa stawiane np. na Ethereum.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minuty temu, Alexis napisał:

 

Wbrew pozorom nie jestes daleko od prawdy. Firmy sa stawiane np. na Ethereum.


Dobrze, że nas doedukowałeś, bo plebs z DI dalej by stawiał firmy na domenach :D

  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

38 minut temu, Warszawiak napisał:


Dobrze, że nas doedukowałeś, bo plebs z DI dalej by stawiał firmy na domenach :D

 

;) nie moge tego niestety nikomu zabronic. sa przeciez ludzie, ktorzy poprostu lubia jezdzic konno, albo zbierac znaczki pocztowe. I ja to rozumiem.

 

ps. Przepraszam z gory za odmienne zdanie.

Edited by Alexis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Najnowsze posty na forum

    • Jutro zakończenie aukcji
    • Darmowaczcionka.pl   Aukcja BCM https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605852/
    • AUKCJA AM cena startowa 1 pln  _ ZAKONCZENIE PIATEK 26.04 20:00   https://www.aftermarket.pl/aukcja/2605824/?utm_source=market_redirect&_track=b757a8f3eabd882fa1e133434b3ebd18
    • Woliery.eu   https://www.aftermarket.pl/domena/woliery.eu/
    • dobraopiekunka.pl   Sprzedam domenę dobraopiekunka.pl za pośrednictwem giełdy AfterMarket. Nazwa idealna dla wyszukiwarki niań i opiekunek. Cena do negocjacji. Zapraszam!
    • jutro zakończenie aukcji
    • Zapraszam na aukcje domen od 89 PLN bez ceny minimalnej:   autoekspert.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9890/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 13:11:49) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:15   arctic.pl   https://ddregistrar.pl/aukcje/9892/   Domena została świeżo przechwycona w serwisie ddregistrar.pl.   Każdy kto złoży ofertę w aukcji w ciągu pierwszych 24 godzin trwania licytacji (do 2024-04-23 14:00:38) otrzyma 25% rabat na cenę końcową, jeśli wygra licytację. Kwota, po rabacie, nie może być niższa od ceny początkowej,  która dla tej domeny wynosi 89 PLN netto. Klienci, którzy zlecili przechwycenie domeny, mają zagwarantowany rabat 50%.   Data zakończenia aukcji: 2024-04-29 godz. 19:20   DD
  • Oferty sprzedaży użytkowników

  • Member Statistics

    • Total Members
      19,179
    • Most Online
      880

    Newest Member
    filman_icc
    Joined
×