Jump to content
Sign in to follow this  
smogwawelski

Sprzedaż zagraniczna - Prośba o pomoc

Recommended Posts

Cześć,

 

Dostałem ofertę na jedną z moich domen od kupca zagranicznego. Daje mi dowolność jeśli chodzi o transakcje AM lub Sedo. Proszę o poradę gdzie jest to bardziej opłacalne i mniej uciążliwe ( na sedo jeszcze nie sprzedawałem) :) Nie prowadzę własnej działalności. Z góry dzięki!

 

Smog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Lateralus

AfterMarket. Na Sedo więcej problemów niż pieniędzy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

AM bez dwóch zdań, Sedo ma wyższą prowizję (10% vs 5% AM) i sam proces jest długi i uciążliwy w porównaniu do AM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze pytanie odnośnie zainicjowania sprzedaży. Kontakt z kupującym złapałem drogą mailową teraz chcemy transferować domenę za pomocą sedo. Użyłem opcji transferu dla domen zewnętrznych podając cene, jego login itd. W zakładce transfer center niestety nic się nie wyświetla a on nie ma żadnej informacji na ten moment. Proces trwa jakąś dłuższą chwile? Wiem, że dla wielu z Was to może być proste ale robię to pierwszy raz ;) Liczę na Waszą pomoc ;) Przy okazji jest jeszcze opcja ESCROW Service,  czym różni się od External Domain Transfer?

 

Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Różnica polega na tym, że External domain transfer jest realizowany przez Sedo, poprzez Sedo, mimo, że sprzedaż została uzgodniona poza Sedo ( ale jeśli domena jest wystawiona na Sedo to zapłacisz taką samą prowizję jakby sprzedaż miała miejsce na Sedo). Escrow polega na tym, że kupujący wpłaca im kasę, ty transferujesz mu domenę a kiedy on potwierdzi, że dostał domenę to ty otrzymujesz środki. Nie wiem jak w praktyce ten Escrow działa bo nigdy z niego u nich nie korzystałem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobne pytanie, dlatego podpinam się pod wątek.

Sprzedawał może ktoś domenę przez eBay?

Pozdrawiam

 

Edited by ptal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×